[Ropień ]Guz z kropką

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PeLINKA
Posty: 189
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 10:02 pm
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik

[Ropień ]Guz z kropką

Post autor: PeLINKA »

W maju tego roku wyczułam u mojej prawie 2letniej szczurzycy guzka. Był wielkości główki szpilki. Zaniepokojona udałam się do weterynarza. ten powiedział, że mam przyjść jeżeli guz się powiększy. Guz rósł powoli, teraz jest wielkości 1/2 groszku. Byłam dziś u weterynarza, myślałam, że będziemy się umawiać na operację, ale tak się nie stało - operacji nie będzie, gdyż szczur jest w dobrej formie, nie ma z nim najmniejszego problemu no i ma prawie 2 lata, a narkoza może doprowadzić do śmierci. Przed chwilą zauważyłam coś, czego opisu, mimo poszukiwań, nie znalazłam na naszym forum. Na guzie znajduje się małe wklęsłe miejsce, w którym jest kropka brązowawego koloru. Nie mam pojęcia co to jest.
Zdjęcie (złej jakości, bo robione komórką, ale zawsze coś): różowawy guzek, ciemna kropeczka
Obrazek
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Odp: Guz z kropką

Post autor: Ewqa »

Mój chomik dżungarski miał podobnie wyglądający guzek. Tylko że rósł dużo szybciej i w miejscu kropki był mały ropień. Ale po umówieniu się na wyciśnięcie ropnia niestety okazało się że to guz, podobno coś z rodzaju czerniaka. Po operacji chomik żył jeszcze rok.

Oczywiście to nie znaczy że twój szczurek ma to samo, ale na pewno powinnaś przejść sie do dobrego weta znającego się na szczurach.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
carra
Posty: 59
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 11:09 pm

Odp: Guz z kropką

Post autor: carra »

może to jest genetyczne?
..
no coś jest nie tak,
ale może ta narośl rosła razem ze szczurkiem, i moze nie ma potrzeby wycinania jej?
hmm.
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

Odp: Guz z kropką

Post autor: Piter »

a nie wygląda to jakby sobie wydrapała to miejsce?
Awatar użytkownika
PeLINKA
Posty: 189
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 10:02 pm
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik

Odp: Guz z kropką

Post autor: PeLINKA »

No właśnie nie wydaje mi się, że to zadrapanie  :(, ale ręki sobie nie dam uciąć :)
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Guz z kropką

Post autor: limba »

Jak duzy jest ten guzek? Mozliwe ze to zadrapanie, albo "cos" probuje sie spod skory wydostac.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
PeLINKA
Posty: 189
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 10:02 pm
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik

Odp: Guz z kropką

Post autor: PeLINKA »

ściema pisze:Guz rósł powoli, teraz jest wielkości 1/2 groszku.
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Guz z kropką

Post autor: limba »

Iva prosila zebym przekazala (ma problem z forum):


" że ten guzek to najprawdopodobniej dojrzały kaszak, lub nietypowy ropień, kilka z moich ogonków miały właśnie takie guzki, po ich przycisnięciu "czarna kropka" pękała i wydostawał się gęsta materia (jeśli cuchnie to ropień, jak nie to kaszak)

ogonek może troche protestować, czyszczenie nalezy kilka razy powtórzyć

jeśli to ropień warto podac przez 3-5 dni antybiotyk z typu tetracylkina lub podobny, który podaje się przy schorzeniach skórnych

takie kaszaki czy ropnie lubią się powtarzać ale nie muszą"
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
PeLINKA
Posty: 189
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 10:02 pm
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik

Odp: Guz z kropką

Post autor: PeLINKA »

Dzięki :-*
Chyba udam się do bardziej kompetentnego weterynarza :-\
Obrazek
Awatar użytkownika
PeLINKA
Posty: 189
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 10:02 pm
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik

Odp: Guz z kropką

Post autor: PeLINKA »

W przyszłą środę Ściemuszka ma operację. Prawdopodobnie ten guzek to, tak jak wcześniej pisałyście, ropień. Trzymajcie kciuki za moją szczurzynkę. Mam nadzieję, że przeżyje.
Obrazek
Awatar użytkownika
PeLINKA
Posty: 189
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 10:02 pm
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik

Re: Guz z kropką

Post autor: PeLINKA »

Guzek na 100 był ropniakiem, ale obyło się bez operacji. Dostałyśmy deteromycynę do smarowania (ropień był w takim miejscu, gdzie moja "mysza" nie potrafiła się lizać) i po niedługim czasie stosowania strupek odpadł, po ropniu ani śladu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”