powiększone węzły chłonne

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

powiększone węzły chłonne

Post autor: gorzka gocha »

witam,
dawno mnie tu nie bylo :)
mam problem a także nadzieję, że jak zwykle mi pomożecie :). Jakieś 3 tygodnie temu moje szczurcie dostały nową ściółkę, po tym zauważyłam u jednej z nich, że ma łysą plamę nad łopatką. Pozbyła się sierści. Skóra nie była nawet specjalnie zaczerwieniona, nie wykazywała też żadnych zmian. Easy zostala zasmarowana chlorheksydyną(?). Pomogło, ale na chwilkę. Po jakimś czasie to cholerstwo się rozroslo a easy przy tym stracila więcej sierści. W poniedziałek zauważyłam u niej spory guzek po drugiej strony od łysego miejsca. W pierwszej chwili pomyślałam , ze to guz - ale one przecież tak szybko nie rosną. Po drugiej stronie (symetrycznie do tamtego zgrubienia) też jest wyczuwalna podskórnie "kulka". Widocznie ją to boli, bo nie pozwala tego dotykać. Rozkminilam z weterynarzem, że są to powiększone węzły chłonne, ALE OD CZEGO? Do teraz nie wiem, co to jest, jak to powiązać z łysą powierzchnią i jak to zdiagnozować nie tnąc małej?

Jeśli przyjdzie wam coś do glowy, to bardzo proszę o odzew. Na razie dostaje wapno i bactrim.
pozdrawiam
gocha

Doszła możliwość grzybicy, wapno nie pomaga.
Ostatnio zmieniony czw gru 13, 2007 7:58 pm przez gorzka gocha, łącznie zmieniany 1 raz.
ze mną: Napa , Sleepy, Juma, Pumba
(*) Easy 08.2006- 20.12.2007, Kluska 01.2006- 5.05.2008
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Odp: powiększone węzły chłonne

Post autor: Ania »

Wapno jest na alergię, nie na grzybicę

Dlaczego jest leczona Bactrimem i od kiedy? Czy byłaś u weterynarza z guzkiem?
I skąd wniosek, że to powiększone węzły chłonne? Gdzie jest umieszczony guzek, co to znaczy "po drugiej stronie" bo może być na drugiej łopatce, na dole pod łopatką albo na spodzie przy paszce itp, jak duży jest guz, czy jeden? Postaraj się proszę napisać bardziej zwięźle bo nic_z_tego_nie_rozumiem.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

Odp: powiększone węzły chłonne

Post autor: gorzka gocha »

Pierwszy (większy) "guzek" pojawił się nagle . Jest umiejscowiony po prawej stronie za łopatką. Symetrycznie do niego powiększyl się kolejny "guzek" - tak umownie to nazwijmy, ale nie tak bardzo jak pierwszy. Według lekarza zbyt szybko "to" urosło jak na nowotwór. Przy pachwinach też coś zaczęło się dziać, więc wet stwierdził, że to węzły chłonne. Polecił bactrim (ze względu na szeroki zakres działania). Easy zachowuję się normalnie, poza tym ze niekoniecznie pozwala się dotykać w tych miejscach. Martwi mnie wyłysienie na ciele. Szukam powiązania między jednym a drugim.
Bactrim dostaje od wczoraj ( czwartek)
ze mną: Napa , Sleepy, Juma, Pumba
(*) Easy 08.2006- 20.12.2007, Kluska 01.2006- 5.05.2008
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Odp: powiększone węzły chłonne

Post autor: Ania »

Hmmm. Z tego, co mnie wiadomo - nowotwór potrafi rosnąć BARDZO szybko czyli może powiększać swoją średnicę nawet dwukrotnie w ciągu 24 czy 48 godzin.
To może być nowotwór z przerzutem na węzły (tak się dzieje, gdy jest złośliwy). Czy robiłaś RTG? Byłoby wskazane.
Łysienie może być związane z zaawansowanymi zmianami, które zaszły w gospodarce hormonalnej na skutek rozwoju nowotworu.
Nie ma na co czekać, trzeba prześwietlić.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

Odp: powiększone węzły chłonne

Post autor: gorzka gocha »

właśnie jesteśmy po wizycie u dr Rajskiego (Jonkowo, za Olsztynem). Easy ma zapalenie węzłów chłonnych. Dostała antybiotyk ( tetracykline) + hepatil (osłonowo na wątrobę.
ze mną: Napa , Sleepy, Juma, Pumba
(*) Easy 08.2006- 20.12.2007, Kluska 01.2006- 5.05.2008
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

Odp: powiększone węzły chłonne

Post autor: Piter »

a co powiedział na bactrim?
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

Odp: powiększone węzły chłonne

Post autor: gorzka gocha »

Bactrim w ogóle nie pomagał, dlatego zmieniliśmy antybiotyk na coś mocniejszego. Znowu mamy problem. Wczoraj węzły zmieniły kształt i sie pomniejszyły a dzisiaj są twardsze i większe :-[. Tetracykline podajemy do jutra , jak nic sie nie zmieni to tniemy- decyzja weterynarza.
ze mną: Napa , Sleepy, Juma, Pumba
(*) Easy 08.2006- 20.12.2007, Kluska 01.2006- 5.05.2008
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

Odp: powiększone węzły chłonne

Post autor: Piter »

a które węzły będą cięte? przez dr Rajskiego jak sądzę w jonkowie?
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

Odp: powiększone węzły chłonne

Post autor: gorzka gocha »

tak piotrze, w jonkowie. Tylko znowu mamy zonka. Wyobraź sobie, że jak przestaliśmy tą łysą plamę smarować wapnem, to cholerstwa się powiększyły. Od wczoraj znowu zmarujemy i powrócily do pierwostanu. Nie dość, że zmieniają objętość to jeszcze kształt! Raz są okrągłe a zaraz pozniej kanciaste? Przedziwna sprawa. Ale znowu na podium jest temat alergii i powikłań po niej. Dzisiaj znowu jedziemy do jonkowa i zadecydujemy co dalej.
ze mną: Napa , Sleepy, Juma, Pumba
(*) Easy 08.2006- 20.12.2007, Kluska 01.2006- 5.05.2008
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

Odp: powiększone węzły chłonne

Post autor: gorzka gocha »

easy nie obudziła się po operacji...
ze mną: Napa , Sleepy, Juma, Pumba
(*) Easy 08.2006- 20.12.2007, Kluska 01.2006- 5.05.2008
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”