Problem z penisem ?

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

Problem z penisem ?

Post autor: Pryka »

Mam dziwny problem, wczoraj zauważyłem, że jeden z moich szczurków popiskuje delikatnie, z początku nie wiedziałem dlaczego, dzisiaj rano wstałem i zauważyłem, że popiskuje gdy "grzebie między nogami"

Zauważyłem, że jego penis jest jakiś dziwny, wcześniej był różowy i mały ledwo wystawał, teraz zrobił się czerwony i bardziej większy, wystający.

Nie wiem czy tak powinno być czy to proces rozwoju szczurka, czy coś mu się dzieje ? Pomocy martwię się :-[

Oto zdjęcie brzydka jakoś przepraszam ale może ułatwi trochę.
http://images32.fotosik.pl/100/297b512d23e58bae.jpg

Za dorze tego na zdjęciu nie widać, ale normalnie powinien być różowy wypustek a jest to co na zdjęciu.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z penisem ?

Post autor: limba »

To nie jest normalne. Mozliwe ze wywiazalo sie jakies zapalenie. Radze isc z malym jak najszybciej do weta.
Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

Re: Problem z penisem ?

Post autor: Pryka »

ktoś inny potwierdza tą przykra diagnozę stawioną w poście powyżej ??
Jeżeli tak to naprawdę będę się musiał udać do weta.


Dodam, że szczurek jest strasznie żwawy zachowuje się normalnie.


ps. A i najważniejsze czy drugi może się zarazić ? I od czego to się mogło wziąć ?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z penisem ?

Post autor: limba »

Mysle ze to nie jest zarazliwe. Bardzo mozliwe ze maly np delikatnie sie skaleczyl, zadrapal i wdalo sie zakazenie, moze czyms podraznil. Rozumiem ze zadnej wydzieliny nie widac?

Skoro sam widzisz ze cos jest nie tak, ze malego boli to chyba nie potrzebujesz potwierdzenia ze cos sie dzieje.
Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

Re: Problem z penisem ?

Post autor: Pryka »

właśnie wróciłem od weta.

Dowiedziałem się, że ma prawdopodobnie wadę stulejki a to czerwone coś to po prostu wysunięty ze stulejki penis, sam widziałem dokładnie przy badaniu i potwierdzam.

Wet nasmarował go jakąś maścią, u udało mu się go umieścić we właściwy miejscu dostał też jakiś antybiotyk, jeżeli problem będzie się powtarzał trzeba będzie kastracji.

Najbardziej denerwuje mnie to że ten cholernik zaczyna zlizywać sobie pozostałości maści z futerka grrr.... mam nadzieje że nic sobie nie zrobi


ps. szczurek jest teraz trochę przestraszony osowiał i się boi długo będzie trwało dojście do normalności ? I czy dojdzie ?? Bo on był tym który bezgranicznie mi ufał i dał się brać na ręce... Szkoda by mi było stracić jego przyjaźń
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Problem z penisem ?

Post autor: odmienna »

no,coś Ty? cóżby to była za przyjaźń, gdybyś miał ją stracić tak łatwo ;) - jasne, że wizyta u weta to stres dla małego, ale właściwie u moich szczurków, prawie nigdy nie wyczuwam, że to mnie obwiniają o ten dopustboski. Pewnie nawet teraz, kiedy to piszę- gość Ci już darował a jeśli nawet nie, to jakiś smakołyk i dodatkowa porcja głaskania powinny sprawę załatwić . Zlizywaniem maści bym się nie martwiła- zwykle weci biorą to pod uwagę i jak maść jest jakaś mocno szkodliwa, ostrzegają, żeby nie dopuszczać do zlizywania.
Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

Re: Problem z penisem ?

Post autor: Pryka »

dzięki za odpowiedź.

Niech mi jeszcze ktoś powie jak można zobaczyć kiedy szczurek siusia bo chciałbym być pewny, że wszystko w porządku ma ze sprzętem, powiem szczerze że nigdy nie widziałem jak szczurek sika i nie wiem kiedy mam się patrzeć ? Robi coś konkretnego wtedy ?
Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

Re: Problem z penisem ?

Post autor: Pryka »

Dobra już wszystko ok szczurasek sika :P Mam tylko jedno pytanie z tego co widziałem to wizyta u weta była strasznie stresująca dopiero dziś się otrząsnął całkowicie.

Przed chwilą zauważyłem, że ma na brzegach noska bardzo znikome ilości tego brunatnego zaschniętego czegoś na p nigdy nie mogę zapamiętać nazwy.

Czasem trochę pokichuje. Czy mogę mu podać sam jakiś lek ?? Czy przejdzie mu samo ?
Jeżeli mogę mu pomóc to powiedzcie jaki lek zastosować i w jakich ilościach, szukałem trochę na forum ale co temat to trochę inaczej i co innego... Więc korzystając z okazji nie zakładam nowego tematu tylko pytam was tutaj.
ninaczika
Posty: 329
Rejestracja: śr lut 28, 2007 12:30 am

Re: Problem z penisem ?

Post autor: ninaczika »

Samce: U samców należy sprawdzać okolice penisa czy nie występują żadne niepokojące objawy. Czasem należy odsunąć „pochewkę” w celu sprawdzenia czy nic nie blokuje narządu rozrodczego.

potrzebuje pomocy- byłam wczoraj u weta, zbadał szczura, powiedzialam o czyms co znajduje na szczurzym kocu- to są jakieś małe kawałki czegos- wygląda mniej wiecej jak kawałek zaschnietego bezbarwnego silikonu ok 3-4 mm, obejrzałam dzis pantiego skąd to moze byc- i tu moje pytanie bo z panami nie mam doświadczneia- jak powinny wyglądac okolice narządów płciowych u pana- konkretnie co i w jakim kolorze powinnam zobaczyć po delikatnym odchylniu skóry. u panta widać coś mlecznobiałego, stąd mogą pochodzic te zaschniete kawałki- co z nim? czy to coś poważnego?sika duzo po lekach, poza tym dostaje duzo płynnych pokarmów. co to moze byc? moze uda mi sie zrobić fotke, nie chce z siebie głupka u lekarza zrobić
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z penisem ?

Post autor: limba »

Ninaczika: u kazdego samca zbiera sie mastka (nasienie, brudek, siuski). Panowie zazwyczaj sami sie doczyszczaja, a czasem trzeba pomoc. Czy nie wydobywa sie z tych okolic zaden niepokojacy zapach (od razu ostrzegam ze sama mastka tez nie pachnie rozami).
Penisa nie powinno byc widac. Mozesz delikatnie pomacac czy nie ma zadnych wiekszych zgrubień, siusiak powinien byc rozowy, nieprzekrwiony, nie napuchniety itp. Oczywiscie cala ta okolice trezba badac bardzo delikatnie.
Czay Panti jest w stanie sie sam tam doczyszczac? Czy nie interesuje sie ta okolica za bardzo?
ninaczika
Posty: 329
Rejestracja: śr lut 28, 2007 12:30 am

Re: Problem z penisem ?

Post autor: ninaczika »

sam sie doczyszcza, ale rzeczywiscie interesuje sie tą okolicą za bardzo, problem w tym ze jak odchylam delikatnie skórke to widac własnie coś białego, potem odpada taki hmm- czopek jakby który opisalam, jest zgrubienie w środku i widac tylko tą białą częsc a dalej .. coż nie wiem co dalej..tylko komiuszek. poza tym co do zapachu to nie jest źle, jak napisalaś jakioś specjalnie ładny nie jest ale na pewno nie taki jaki miał z uszka jak było chore. tylko ze nie mam pojęcia jak ma być normalnie. to co mnie niepokoi ze pant naprawde chyba za bardzo sie interesuje i ta biala wydzielina.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”