uraz na odcinku krzyżowym?

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

uraz na odcinku krzyżowym?

Post autor: gorzka gocha »

Znowu mam problem, tym razem z Kluską. Straciłam ją z oczu na 24 h, wracam, wyjmuję Kluskę z klatki a ona w pisk. Piszczy ( przeraźliwie), kiedy za bardzo się wygnie (schodzać mi z kolan), lub kiedy próbuje wskoczyć na łóżko. Do tego okolice odbytu są wylizane i powiększone. Wygląda jakby była samczykiem po kastracji. Mi przychodzi do głowy pourazówka, albo jakieś cholerne zwyrodnienie ( coś na przykładzie ludzkiego bólu w korzonkach). Macie jakies inne pomysły? ten odbyt mnie zaniepokoił. Poza tym zachowuje sie zupełnie normalnie i bez przerwy się wspina popiskując przy tym.
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: uraz na odcinku krzyżowym?

Post autor: gorzka gocha »

włożyłam Klusce do klatki butelke z ciepłą wodą. Grzeje tyłek przy niej. To pewnie oznacza jakiś stan zapalny. Jak coś wam przyjdzie do głowy, to dajcie znać :)

Może chociaż mi podpowiecie jakiego leku przeciwzapalnego, przeciwbólowego moge użyć?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: uraz na odcinku krzyżowym?

Post autor: limba »

No pieknie caly post poszedl w cholere.

Wylizywanie okolic odbytu moe wskazywac ze ja cos tam boli, moze przeszkadza.
Przeciwbolowe to Tolfedyna i mocniejszy Metacam.

Ja bym przeswietlila te plecki, jesli rozwija sie stan zapalny to trzeba go zwalczyc bo moze pozostawic jakies trwale slady.

Tak sobie mysle ze dopoki nie bedzie wiadomo co sie dzieje to moze powinnas ograniczyc jej wspinanie sie.
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: uraz na odcinku krzyżowym?

Post autor: gorzka gocha »

Ma ograniczone wspinanie, dostała osobne pietro w klatce (żeby małe po niej nie skakały). Ciężko będzie zrobić rtg, bo nie mam pomysłu jak ją przytrzymać, żeby nie bolało. A znowu kluska ma już swój wiek i wolałabym jej nie znieczulać do tego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”