[Układ pokarmowy] - Silna biegunka

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Perala
Posty: 21
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:55 pm

[Układ pokarmowy] - Silna biegunka

Post autor: Perala »

Hej!
Zauważyłam, że mój biedny szczurek ( samiec ) ma tuż nad jądrami i pod ogonkie dziwne, śmierdzące coś... Na początku próbowałam mu to obmyć nawilżoną ściereczką, ale potem zauwazyłam, że to dziwne "cuś" znów się pojawiło i strasznie śmierdzi :(
Może on znaczy teren, a może jest chory i moze mieć to z wiązek z ciężko nocą ( mam napisać? )
Pomóżcie :( !
Ze mną: Moher vel Szarlatan Nikczemny lub Mysza ;)
Będzie następny potwór :) !!!
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne "cuś" pod ogonkiem...

Post autor: limba »

perala z Twojego opisu niewiele wynika. Smrod moze byc spowodowany np ropniem. Ale co to jest, gulka? strupek? Jaki ma kolor, czy szczura boli?
Awatar użytkownika
Perala
Posty: 21
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:55 pm

Re: Dziwne "cuś" pod ogonkiem...

Post autor: Perala »

Sory, ale nie wiedziałam co napisać :((
nie ma guza czy czegoś po prostu jakby z pod jądrów wybływa mu cos takie o kolorze hmm... jak sos w mokrej karmie dla kotów ( nie wiedziałam jak określić kolor ;) )
Wydaje się, że nie sprawia mu to bólu, dzielnie zniósł gdy mu to obmywałam i nie wykazywał, że to go boli...
Ze mną: Moher vel Szarlatan Nikczemny lub Mysza ;)
Będzie następny potwór :) !!!
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne "cuś" pod ogonkiem...

Post autor: limba »

Mysle ze w takim wypadku my niewiele mozemy pomoc. Mi to ciezko soie wyobrazic, przychodzi mi do glowy odparzenie ale raczej nic nie powinno wyplywac. Ta wydzielina jest spod jader?
Radze udac sie jak najszybciej do weterynarza znajacego sie na gryzoniach. Ponizej tego dzialu znajdziesz dzialami z weterynarzami polecanymi i tymi nie.

A co sie stalo "ciezkiej nocy"?
Awatar użytkownika
Perala
Posty: 21
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:55 pm

Re: Dziwne "cuś" pod ogonkiem...

Post autor: Perala »

nie pod, a nad jądrami :(
to było tak, że jak co dzień wypuściłam go żeby sobie pobiegał.
Gdy przyszłam po dłuższym czasie żeby schować go do klatki to zaczynam go wołać, ale nigdzie go nie widać. Zawsze przychodził gdy słyszał, że ktoś jest... Zaczęłam go szukać wszędzie gdzie się dało, wszędzie! Ale maluszka nigdzie nie było... Postanowiłam, że dam mu do klatki jego ulubione jedzonko to może przez noc ( bo to pod wieczór było ) wejdzie do klatki.
Przychodzę rano, a jedzonko było nietknęte! Przeraziłam się, że mogło stać się najgorsze ( chociaż mój pokoj był naprawdę bezpieczny ). Siadłam sobie koło łóżka i patrzę na nie. Hmm... przecież ma tyle fajnych norek ( czyli było nie pościelone i kołdra tworzyła "norki" ). Pomysłałam, że mógl tam wejść, ale wydawało mi się to głupie, że sądze że on tam jest, ale... odkryłam kołdrę i patrzę a tu mój biedny Moherek ( bo tak ma na imię ) cały obsiusiany i wystraszony sobie tam siedzi...
Ze mną: Moher vel Szarlatan Nikczemny lub Mysza ;)
Będzie następny potwór :) !!!
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne "cuś" pod ogonkiem...

Post autor: limba »

Moze to silne rozwolnienie? Maly najadl sie strachu.
Jak dzisiaj wyglada sytuacja? Jesli nie ma poprawy to ja bym nie zwlekala z wizyta u dobrego weta.
Awatar użytkownika
Perala
Posty: 21
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:55 pm

Re: Dziwne "cuś" pod ogonkiem...

Post autor: Perala »

dzisiaj ma nadal takie żółtawe coś nad tym i brudzi ogonek i przy okazji mnie :P
zna ktoś dobrego weta w Częstochowie?
Ze mną: Moher vel Szarlatan Nikczemny lub Mysza ;)
Będzie następny potwór :) !!!
Awatar użytkownika
Perala
Posty: 21
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:55 pm

Re: Dziwne "cuś" pod ogonkiem...

Post autor: Perala »

zapomniałam napisać co dalej było:)
otóż wet powiedział, że było to spowodowane nietolarancją organizmu na dane jedzenie. Żółty kolor biegunki to sygnalizował :) zalecił 2 dniową dietę. Jeśli by mu nie przeszło to znów trzeba byłoby pojechać do weterynarza na antybiotyki, ale naszczęście robi kupe już normalnie :)
Ze mną: Moher vel Szarlatan Nikczemny lub Mysza ;)
Będzie następny potwór :) !!!
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

Re: [Układ pokarmowy] - Silna biegunka

Post autor: Piter »

a co dajesz do jedzenia? albo raczej dawałaś?
Boombaska
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 3:38 pm

Re: [Układ pokarmowy] - Silna biegunka

Post autor: Boombaska »

Ja kupiłam ogonka 3 dni temu i zauważyłam, że też ma biegunkę(jak się jej pozbyć?).. czasem przymknięte oczka i lekki łupieżyk... Nie wiem co małemu Orbitkowi na to poradzi, i co to moze oznaczać..
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Układ pokarmowy] - Silna biegunka

Post autor: limba »

Utrzymujaca sie biegunka moze swiadczyc o chorobie. Jesli utrzymuje sie dluzej niz jeden dzien to udalabym sie do weterynarza bo szczur moze sie odwodnic.
Do jedzonka tylko pokarm staly, mozna podac lakcid, wegiel.
Przymykanie oczkow moze swiadczyc o bolu, ale nie musi. Co do lupiezu to moga byc np pasozyty, ciezko powiedziec bez zobaczenia.
grzesia
Posty: 773
Rejestracja: czw cze 19, 2008 11:36 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [Układ pokarmowy] - Silna biegunka

Post autor: grzesia »

Jedna moja szczurcia ma żółte bardzo śmierdzące guwienko, to pewnie jest biegunka ale nie jakaś taka wielka bo kupka jest w miare stała tylko jak się przyciśnie chusteczką to się rozciera...mam ją dopiero kilka dni...jak to zauważyłam daje tylko stały pokarm. Może kupiłabym węgiel ale ile dac go Ucieczce? Jest bardzo młodym szczurkiem. Proszę o pomoc..
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Układ pokarmowy] - Silna biegunka

Post autor: pin3ska »

Ja duzym to dawalam 0,5-1 tabletki do łapki i chrupały. Ale to są duze samce. Malemu to moze 1/4 tabletki 2x na tydzien. Mozesz dac do raczek, moze sam zje.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Układ pokarmowy] - Silna biegunka

Post autor: IVA »

Jeśli ogonek dostaje miękką karmę to nie zawsze kupki od razu są twarde, dopiero po jakimś czasie zasychają. Kiedy daje sie np. serek to mogą tez być jaśniejsze. Nie trzeba od razu podawać preparatów przeciwko biegunce, to stan naturalny. U szczurków biegunka to tak jak u nas.
grzesia
Posty: 773
Rejestracja: czw cze 19, 2008 11:36 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [Układ pokarmowy] - Silna biegunka

Post autor: grzesia »

Dzięki. Mam nadzieję, że jej to przejdzie, bo cóż troszkę uciązliwe jest to, że jak mam ją na kolanach to robi okrutnie śmierdzace kupki. Myśle, że ona poprostu nie może ich utrzymac, nie robi tego ze strachu bo jest bardzo śmiała i sama wychodzi na rekę:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”