Przepuklina ? guz na brzuszku pojawia sie i znika

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
EMKA1234567
Posty: 62
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:53 pm

Przepuklina ? guz na brzuszku pojawia sie i znika

Post autor: EMKA1234567 »

Witam
pisze w takiej sprawie otoz zauwazyłam u mojej szczurci(wiek szczurci 4 miesiace) guza na brzuszku wielkosci groszku problem jest taki ze on znika pojawia sie np rano a w południe go nie ma byłam u weterynarza i on powiedzał ze nic tam nie widzi i nic w tym miejscu nie wyczuwa nie wiem co zrobic bo najczeciej ten guz pojawia sie rano i wieczorem czyli wtedy gdy nie mam mozliwosci udac sie do weterynarza co mam zrobic i co to moze byc
pomozcie bo nie chce zeby cos jej sie stalo chciałam zauwazyc ze nie widze zadnych dziwnych zachowan z jej strony i gdy dotykam tego guza to ona nie zwraca na to uwagi czyli ja to nie boli
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: guz na brzuszku pojawia sie i znika

Post autor: limba »

A czy to nie jest przepuklina?

Na jakiej wysokosci na brzuszku sie pojawia? Jest miekki?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
EMKA1234567
Posty: 62
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:53 pm

Re: guz na brzuszku pojawia sie i znika

Post autor: EMKA1234567 »

BLISKO MIEJSCA GDZIE KIEDYS BYLA PEPOWINA JEST MIEKKI I GDY GO RUSZAM TO SIE LEKKO PRZEMIESZCZA
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: guz na brzuszku pojawia sie i znika

Post autor: limba »

Nie pisz capsem.

Czyli to pewnie przepuklina. Teraz jest kwestia taka ze skoro pojawia sie i znika to jelitka sie pewnie przemieszczaja a z tego co wiem to nie jest dobrze.
Moja Mesz przepukline miala operowana, ale ona miala taka ktora nie znikala. Wiem tez ze niektorzy weterynarze jedyne polecenie jakie daja to zeby obserwowac.

Czy bylas u weterynarza znajacego sie na gryzoniach? Bo troche dziwne ze nie wpadl na to ze to moze byc przepuklina.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
EMKA1234567
Posty: 62
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:53 pm

Re: guz na brzuszku pojawia sie i znika

Post autor: EMKA1234567 »

powiedział ze prawdopodobnie jest to przepuklina ale nie moze nic powiedziec jak tego nie zobaczy a ja nie mam jak udac sie do weterynarz bo pojawia sie to od tygodnia i nigdy w południe tego nie ma tylko rano i wieczorem a rano jestem w pracy wieczorem weterynarz juz nieczynny
NIE WIEM CO MAM ZROBIC! :(
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: guz na brzuszku pojawia sie i znika

Post autor: maua_czarna »

Skad jestes? Moze znajdzie sie ktos z tego samego miasta, kto wezmie Twojego szczurasa do weta o odpowiedniej porze? a moze jest inny wet, ktory ma otwarty gabinet wieczorem,moze w jakims pobliskim miescie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”