problemy z kupka przepuklina

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
EMKA1234567
Posty: 62
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:53 pm

problemy z kupka przepuklina

Post autor: EMKA1234567 »

witam i prosze o porade

a wiec mam dwa szczurki(dziewczynki) maja około 6 misiecy no i z jednym biedactwem ciagle mam problem ciagle cos mu jest ,dwa miesiace temu zauwazyłam ze ma guza w okolicach pepka okazało sie ze to przepuklina ,bylam u weta powiedzial ze narazie nie mam z tym nic robic gdyz jest to mała przepuklina ale wwypadku gdybym zauwazyła ze sie ona powieksza badz szczurek nie moze zrobic kupki to mam niezwłocznie isc do lekarza,i w tym problem bo zauwazyłam wczoraj ze szczurek nie moz sie załawic a ja nie mam jak jechac do weta bo jestem na wakacjach na wsi i do weterynarza mam bardzo daleko i niewiem co mu dac zeby sie załatwic i zeby wytrzymał do poniedziałku bo wtedy wracam na slask do domu gdzie weterynarz jest pod reka.kupiłam dzisiaj w aptece siemie lniane i ziołka na trawienie ,chciałam kupic parafine ale nie mieli nie wiem co robic jesli mozecie to odp mi jak najszybciej gdyz bardzo martwie sie o mojego kochanego szczurka
pozdrawiam i z gory dziekuje emilia
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

Re: problemy z kupka przepuklina

Post autor: Piter »

to co sama możesz zrobić, to spróbować lekko rozmasować przepuklinę, powinnaś wtedy wyczuć czy jest w niej coś twardego, jeśli tak to może pbyc potrzebna operacja, ale ja miałem kilka szczurków z przepukliną, w tym samice które dostałem kotne (szczurzne ;)) i rodziły bez problemów, i żyją sobie dalej mimo niezoperowania przepukliny pępkowej
raczej nie ma się co martwić na zapas, lekki masaż przepukliny powinien usunąć to co w niej tkwi (jelita z kałem, co blokuje przejście kupki dalej), zaś jeśli ta sytuacja powtórzy sie jeszcze ze dwa razy to jedynym wyjściem faktycznie będzie zoperowanie przepukliny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”