Wodobrzusze, marskość wątroby

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Wodobrzusze, marskość wątroby

Post autor: S. »

W ciągu ostatniego tygodnia Negra miała coraz większy brzuszek. Poza tym je, pije, siusia i robi kupki. Jest tylko trochę mniej aktywna. Ma ponad 1,5 roku, ale nie wiem ile - kupiłam ją jak miała już dorosłą sierść.
Zrobiłam jej rtg. Opis - rozpoznanie: wodobrzusze, marskość wątroby, zanik wątroby.
Czy ktoś ma doświadczenie w takim przypadku? Leki, dieta, itp.
Wiem, że dla niej to wyrok śmierci, ale chcę opóźnić egzekucję. Ona jest słodka i kochana.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wodobrzusze, marskość wątroby

Post autor: limba »

Mysle ze najlepsza bylaby w tym przypadku konsultacja nawet telefoniczna np z dr Jalonicka czy Kacprzak z Oazy, czy z dr Wojtys.
Mysle ze leki typowo oslonowe na watrobe nic nie dadza, ale oczywiscie moge sie mylic.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Wodobrzusze, marskość wątroby

Post autor: S. »

limba, dziękuję. Rozmawiałam telefonicznie przez recepcjonistkę i wysłałam emaila ze skanem zdjęcia rtg. W celu sprawdzenia wyglądu serduszka na zdjęciu.
Czekam na odpowiedź.
Na razie dostaje leki przepisane przez miejscowego weterynarza:
wczoraj w zastrzyku metacam i latosal
od dzisiaj w tabletkach zentonil (chyba, weterynarz ma lekarski charakter pisma).
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Wodobrzusze, marskość wątroby

Post autor: S. »

Dzisiaj otrzymałam odpowiedź z Oazy, że na podstawie posiadanych przeze mnie zdjęć rtg, nie można postawić diagnozy o zaniku i marskości wątroby.
Może nie jest aż tak źle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”