[Pasożyty ukł. pok.]LAMBRIOZA - Kichanie, Drapanie

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Constantine
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 11, 2008 9:11 pm

[Pasożyty ukł. pok.]LAMBRIOZA - Kichanie, Drapanie

Post autor: Constantine »

Wiem że może powtórzę temat ale cóż prześledzenie 20 iluś stron jest trudne -.- chodzi o to że "Sierra" od pewnego czasu inaczej się zachowuje... Kichać to kichała zawsze, nie jest to jakoś nasilone ale od kiedy ją mam (1 rok) to kichała, byłam z tym u weta ale nie wiele pomógł stosowałam, inhalacje, maści majerankowe też na niewiele się zdały. Więc dałam sobie spokój -.- nie wpływało to ani na jej apetyt ani na zachowanie na kondycje czy cokolwiek innego (jeżeli ktoś ma pomysł jakiś jeszcze chętnie spróbuję xD) ale teraz zaczęła się drapać -.- (jakieś 1/2 tygodnie temu) sierść ma ładną lśniącą, nie wypada, jej skóra jest ładna delikatna nie widzę w niej ani pcheł ani innych pasożytów oczy ma lśniące lecz wypukłe, (w skrócie to wszystko wygląda tak, biega drapie się czasem się gryzie oprócz tego gryzie też i liże mi palce znów biega i znów się drapie i jak biega to często ociera ząbkami o zęby) gdy przestaje się drapać oblizuje łapy, często się myje częściej niż kiedyś o wiele, to normalne zachowanie? Czy coś zaczyna się dziać? Szerze to jest trochę denerwujące xD A we wtorek Sierra będzie miała nową lokatorkę (nowy szczurek)

I tak pójdę do weta bo trzeba będzie zrobić przegląd nowemu ogonkowi to wezmę i Sierrkę ale chciałabym coś wiedzieć ^^

jeżeli chodzi o oczka to są jakieś takie jak tutaj ma przykładowy szczurek -> http://fc49.deviantart.com/fs10/i/2006/ ... mmy242.jpg
tylko że jej są czarne ^^
o może to trafniejsze zdjęcie -> http://fc61.deviantart.com/fs15/i/2007/ ... engirl.jpg
Uria
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:32 am

Re: Kichanie, Drapanie

Post autor: Uria »

Moja Rubid ma podobnie. O ile kichanie zapowiada się lekkim przeziębieniem, to drapanie się (w okolicy ogona szczególnie), nieustanne mycie i energiczne podskoki ni stąd ni z owąd jakby coś ją ugryzło/zaszczypało - przyprawiają mnie o ból głowy.

Jak u szczurka opisanego powyżej... nie znalazłam ani pasożytów, pchełek czy też nawet strupków. Sierść puszysta i lśniąca, oczka błyszczące i ciekawskie... Co to może być?

Mała jest tegoroczna - szacuję jej wiek na 3-4miesiące. Mam ją od kilku dni z zoologa.
Uria
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:32 am

Re: Kichanie, Drapanie

Post autor: Uria »

No byłam u weta. Przesłuchał mojego szczuraska, wyłaskotał i... Stwierdził LAMBRIOZĘ - pasożyta układu pokarmowego. Powiedział że w 90% takich dziwnych zachowań/obiawów jest to właśnie ten robaczek u szczurów :) na początek dostał doustnie coś na odrobaczenie i na plecki kilka kropel pewnie na odrobaczenie kompleksowe - wszy względnie pchełki gdyby miał. Za 2 miesiące do ponownego odrobaczenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”