wada serca

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krysiaaa3
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 5:38 pm

wada serca

Post autor: krysiaaa3 »

Witam wszystkich!
Mam nadzieję, że ktoś spróbuje mi pomóc. Mam Bibo od nie całych dwóch miesięcy. Do tej pory było wszystko w porządku, aż tu nagle jednego dnia zauważyłam, ze zaczyna świstać przy oddychaniu i od czasu do czasu zaczęło nią rzucać. Poszłam do weterynarza. Bibo dostała jakiś antybiotyk na tydzień i miałam się zgłosić z powrotem do kontroli (lekarz podejrzewał zapalenie płuc). Po tygodniu zaczęło być znacznie gorzej, niby świstanie ustało, ale zaczęła mieć problemy z oddychaniem: dosłownie łyka powietrze ustami, nie noskiem i do tego ma suchy nosek. Poza tym to sprawia wrażenie jakby szczurka próbowała zwymiotować. Poszłam na wizytę kontrolną i lekarz stwierdził, że należy podać kolejny antybiotyk w takim razie. Stwierdził, że to nie zapalenie płuc. Zbadał Bibule i powiedział, że ma wzdęte jelita. w sobotę idę znów do weta. Co to może być? Lekarz nie postawił wprost diagnozy.
proszę o szybkie odpowiedzi. Dziekuję
szczur - mądry i miły pieszczoch domowy
anik1
Posty: 268
Rejestracja: sob paź 04, 2008 7:47 pm
Lokalizacja: kraków

Re: co jej dolega?

Post autor: anik1 »

A wet ma doświadczenie w leczeniu szczurków? Gdzie mieszkasz? Na Forum znajdziesz wetów polecanych przez innych. Może szczurek ma astmę jak ma problemy z łapaniem powietrza? Miał robione prześwietlenia? Napisz coś więcej.
Awatar użytkownika
krysiaaa3
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 5:38 pm

Re: co jej dolega?

Post autor: krysiaaa3 »

dziękuje za zainteresowanie się moim postem. Wczoraj byłam u innego weterynarza (wizyta w nocy). Zrobili Bibo prześwietlenie i się okazało, że bidulka ma wrodzoną wadę serca: prawa komora jest dużo za duża od lewej i uciska tchawice, a to powoduje, że źle jej się oddycha. Dostała zastrzyk. weterynarz powiedział, że jak jej nie przejdzie, to najlepiej ją uśpić, żeby się nie męczyła. Płakałam długo potem... o dziwo wracam dzisiaj z pracy a Bibula wybiega ze swego domku i się pięknie ze mną wita. Miejmy nadzieje, że już jej się polepszyło.
szczur - mądry i miły pieszczoch domowy
Awatar użytkownika
julia i stefan
Posty: 137
Rejestracja: wt lut 05, 2008 11:29 pm
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: co jej dolega?

Post autor: julia i stefan »

jeżeli jest to wada wrodzona to raczej jej nie przejdzie. zobaczysz jak się będzie zachowywała czy jeżeli będzie tak jak przedtem to wydaje mi się ze lepiej dla szczurka będzie jak ja uśpisz. ale to jest moje zdanie twoje nie musi być takie same ;) pamiętaj ze pozostawienie przy życiu szczurka będzie wiązało się z troskliwa opieka i częstymi wizytami u weta i leczenie może być drogie.
Nie ma Ciebie nie ma mnie...
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: co jej dolega?

Post autor: lavena »

krysiaaa3 pisze:ma wrodzoną wadę serca: prawa komora jest dużo za duża od lewej i uciska tchawice, a to powoduje, że źle jej się oddycha. Dostała zastrzyk. weterynarz powiedział, że jak jej nie przejdzie, to najlepiej ją uśpić, żeby się nie męczyła.
Chore serducho da się leczyć. Ja miałam szczurka z wadą serca, dostawał leki nasercowe. Przejdź się do dobrego weta bo stwierdzenie że "jak jej nie przejdzie" jest niepoważne. Co ma jej przejść - wada serca?
krysiaaa3 pisze: Miejmy nadzieje, że już jej się polepszyło.
Yyyy... ???
Awatar użytkownika
krysiaaa3
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 5:38 pm

Re: co jej dolega?

Post autor: krysiaaa3 »

We wtorek wróciłam z pracy i z moja pupilka było jeszcze gorzej, aż przykro było na to patrzeć jak próbuje złapać oddech i słania się na łapkach... musiałam ją uśpić...
szczur - mądry i miły pieszczoch domowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”