krew (!) z moczem

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: szczurek sika krwią

Post autor: fenyloetylo1 »

niestety Bartuś nie dojechał do weta... :( w drodze zdechł...
dum spiro spero
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: szczurek sika krwią

Post autor: merch »

Bardzo mi przykro :(

Niestety u szczurków choroby maja szybka dynamike, jesli cos niepokoi , lepiej na darmo sie przejechac do weta niz zlekcewazyc jakis objaw.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: szczurek sika krwią

Post autor: fenyloetylo1 »

dzięki :(
no niestety nie zdążyłam wczoraj normalne zachowanie a dzisiaj o tak o... przynajmniej zdechł do mnie przytulony...
dum spiro spero
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczurek sika krwią

Post autor: Paul_Julian »

Moze to dziwne pytanie, ale czy to była karmówka czy nie karmówka? Skoro karmówka, to może to obojętne czy umarł czy nie umarł. Ale jesli nie karmówka, to nie lepiej na przyszłośc zainwestować w lepszą karmę niz Megan ? Nie mówię, ze to od tego, ale po to gadamy ludziom, zeby kupowali lepszą karmę.
Swoją drogą , myslałem , ze to gambian ma siuśkowy kłopot, ale dobrze że nie :( Mam nadzieję, że on dostaje lepszą karmę niż Megan.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: szczurek sika krwią

Post autor: merch »

Swoją drogą , myslałem , ze to gambian ma siuśkowy kłopot, ale dobrze że nie
No troche mnie ruszylo Julian? Czy uwazasz ze gambian to lepszy szczur bo drozszy?
Bo obawiam się ze zdolosc do cierpienia i prawo do zycia ma takie samo, no nic ale ja to wariatka jestem :P
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczurek sika krwią

Post autor: Paul_Julian »

Nie, nie, wcale nie uwazam , ze to lepszy szczur. Moze zle to ująłem, ale po prostu o innych szczurkach Fenylo nic nie pisze, wiec automatycznie pomyslałem, ze chodzi o gambiana. Nie chodzi mi o to, ze szczur z karmówki, czy zwykły szczur jest gorszy, albo że nie jest to przykre jak odejdzie, albo że nie nalezy z nim ganiać do weta.
No i musze przyznać , ze wydaje mi sie , ze ludzie nie przywiązują sie do karmówki, nie latają z nią do weta ( bo to tylko jedzenie, drozej wyjdzie wet ), więc to chyba dlatego tak pomyslałem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: szczurek sika krwią

Post autor: fenyloetylo1 »

to nie była karmówką tylko mój maluszek Bartuś . to jaką karmę polecacie ?
dum spiro spero
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczurek sika krwią

Post autor: Paul_Julian »

Tu są polecone karmy :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=302
No i cały dział karmienia, co mozna dawać , a co nie mozna. Pewnie Gambian tez moze jesc takie rzeczy, jesli jest szczurem (tylko duzym). No chyba, że on ma jakies inne zapotrzebowania specyficzne.

Przepraszam, tak jakoś głupio wyszło z tym co napisałem, że dobrze ze to nie Kai. Nie chodziło mi o nic złego, mi nawet karmówki szkoda (sam nie wiem co bym zrobił, bo po prostu nie wyobrazam sobie posiadania karmówki). Nie bede się tłumaczył, bo czasem żle sie coś napisze , a posty nie ukazują emocji i łatwo o pomyłke.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: szczurek sika krwią

Post autor: fenyloetylo1 »

nic nie szkodzi... nie wiem czemu Bartek zdechł wczoraj wszystko ok a tu dzisiaj osłabiony... do tej pory mi łzy lecą. spoko przejrzę . ja potrzebuję karmy takiej co można kupić 10/20 kg.
dum spiro spero
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczurek sika krwią

Post autor: Paul_Julian »

To musisz poszukac w sklepach internetowych. Tu sa linki :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=22&t=5949
Na Krakvet czesc osób się skarzyła, ja kupuje w zooplus.pl (chwale sobie za promocje, dowóz gratis od 99zł i obsługe klienta) , i kupowalem tez w animalia.pl i też jest ok.

Na pewno cos znajdziesz, moje wyrzucają czesci karm ziarno , ale sa też jedzonka np. beaphar, które mają sam granulat (tak jak karma dla psów i kotów). Wszystko zalezy od zasobnosci Twojej kieszeni.

Szkoda z tym szczurkiem :( Liczyłem na to , ze to od buraczków ...To mógł byc jakiś guz, wewnetrzny krwotok.
Chyba wiecej sie rozejrzyj po temacie szcurkowym, i dorzuc fotki małych ogoniastych do swojego temaciku. I jeza tez :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: szczurek sika krwią

Post autor: fenyloetylo1 »

na pewno jakieś wrzucę fotki. Jeży już nie posiadam...
dum spiro spero
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: szczurek sika krwią

Post autor: S. »

off top
Dla zainteresowanych gambianami.
Gambiany żywi się inaczej niż szczurki. Jedzą głównie owoce i warzywa. Nie wszystkie owoce i warzywa, poza tym niektóre surowe a niektóre gotowane. Poza tym płatki zbożowe, fistaszki, słonecznik. Orzechy laskowe mogą zabić gambiana. Detergenty też są bardzo niebezpieczne.
Mam jednego gambiana. Modi z Nilfheimu. Na innym forum Modi ma swój temat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”