Zwyrodnienie tłuszczowe wątroby

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Zwyrodnienie tłuszczowe wątroby

Post autor: Joanka »

Nie bardzo wiem, do którego działu to dać, czy tu, czy do żywienia. W razie czego niech moderatorzy przeniosą.

Musiałam dzisiaj uśpić Ebolę. Wet po sekcji stwierdził, że umarła na zwyrodnienie tłuszczowe wątroby. Miała oprócz tego jakiś guz na brzuchu, ale według niego raczej nie gruczolak. Zasugerował, i to samo twierdzą moi domownicy, że to wina tego, jak ją karmiłam. Obie szczury od dziecka jadły megana, gerberki, owoce, czasem gotowane mięso albo domowe zupy (pomidowrową i krupnik), jeśli były mało słone i nieprzyprawione. Od trzech miesięcy (odkąd Ebola się zatruła czymś w meganie) dostawały tylko granulat Versele Laga i gerberki. Przez ostatnie dni Ebola jadła tylko mokre jedzenie, czyli gerberki i danio, a wczoraj i dzisiaj wyłącznie danio, bo niczego innego nie chciała tknąć. Całe życie miała niewiarygodny apetyt i zjadała więcej od Dżumy. Dżumie nic nie jest.
Chcę wiedzieć, czy to rzeczywiście ta dieta mogła ją zabić
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Zwyrodnienie tłuszczowe wątroby

Post autor: merch »

a w jakim wieku byla ebola?
i czy rozpoznanie postanwiono na podstawie sekcji czy badania histopatologicznego
jakim byla szczurem - chudym ? grubym?
Czu chorowala na cos?
czy byla leczona?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: Zwyrodnienie tłuszczowe wątroby

Post autor: Joanka »

Ebola we wrześniu skończyła półtora roku. Rozpoznanie zrobił weterynarz na podstawie sekcji, podał mi diagnozę przez telefon. Zawsze była gruba, bo się obżerała pierwsza i bez umiaru, ale odkąd przeszłam na granulat schudła odrobinę. Na nic nie chorowała, pierwsze objawy tej ostatniej choroby zauważyłam jakieś dwa miesiace temu i polegały na tym, że z przywódczyni stada stała się chłopcem do bicia. Wyraźnie złe samopoczucie trwało od początku września. Leczona była enrofoloksacyną, raz dostała steryd (przedwczoraj), nie wiem jaki.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Zwyrodnienie tłuszczowe wątroby

Post autor: merch »

Odkladanie sie tluszczu w komorkach watroby to normalne zjawisko przy nadwadze i otylosci , a takze po obciazeniu waroby np lekami. Takze moim zdaniem najprawdopodobniej nie to bylo przyczyna smierci.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Zwyrodnienie tłuszczowe wątroby

Post autor: Nina »

No to Apla dostaje połowe mniej jedzenia ::)
To jedyny grubasek w tej rodzinie u nas w domu.
Mi kompletnie nie pasują objawy, które Ebola miała, do stłuszczenia wątroby. Bo co ma wątroba do objawów neurologicznych?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: Zwyrodnienie tłuszczowe wątroby

Post autor: Joanka »

Jeżeli to rzeczywiście byly objawy neurologiczne, bo każdy mówi co innego więc już w końcu sama nie wiem... Dla mnie były, lekarka twierdziła co innego, lekarz mógł się mylić z tą ślepotą. Ale nie można też zapominać o tym guzie, o którym powiedział "może to jest gruczolak, ale raczej nie wygląda" - świetna diagnoza. :/ No i przez ostatnie dwa dni Ebolka jadła wyłącznie Danio rozcieńczone wodą, bo nic innego nie chciała, może to spowodowało taki efekt?
Naprawdę bym chciała, żeby to nie była moja wina...
Przynajmniej wiem, że dobrze zrobiłam usypiając ją - bolało chwilę, ale z tą chorą wątrobą musiała się już wcześniej męczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”