Zapalenie pęcherza

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Freda
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 5:11 pm

Zapalenie pęcherza

Post autor: Freda »

Słuchajcie, zdaję sobie sprawę z tego, że sprawa jest poważna, ale są święta i nie mam się do kogo zwrócić. We wtorek wieczorem szczurek zaczął popiskiwać, lizać siusiaka, a potem doszło do tego że zaczął "rodzić" z wielkim trudem kropelki krwi... Dałam mu furagin, herbatkę ziołową urosan i troszke paraetamolu, zeby przestało go boleć... NA drugi dzien dzwniłam do weta, ale okazało się ze specjalistka od szczurków jest na chorobowym, a oni tylko pieski i kotki leczą... :/ Inny wet, z innego województwa powiedział, że będzie dobrze, że te leki są dobre i zeby dodac jeszcze rutinoscorbinu, a za 2-3 dni wszystko przejdzie. jest piatek, krew cały czas kropelkami leci, sczur nie piszczy ale jest osłabiony, leży, nic nie je, picie i tabletki trzeba mu dawać na siłe, ale czemu nie chce nic pić :/ Macie jakieś sposoby? Boję się że z tego nie wyjdzie, zwłaszcza ze traci tą krew, a nie bilansuje płynów wodą, ani żadnymi herbatkami, soczkami, niczym...
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Zapalenie pęcherza

Post autor: nausicaa »

http://ratguide.com/health/urinary_rena ... hiasis.php
tu jest artykuł, ale po angielsku o kamieniach w pęcherzu, stąd może byc ta krew, objawy w sumie pasują.
wymieniaja takie leki:
* enrofloxacin
* tetracycline
* trimethoprim sulfa
* chloramphenicol
* gentamicin
napewno podałabym enro, tetracyklinę też zapewne, ale trzeba poszukać w jakich dawkach, piszą jeszcze że cay czas trzeba podawać przeciwbólowe- jeśli będzie u weta wez w strzykawce tolfedynę i podawaj do pyszczka 2 kreski insulinowe.
resztę tych leków tez raczej dostaniesz u weta.
trzymałabym szczurka w cieple, przy butelce z gorącą wodą albo termoforze, tlko żeby nie przegryzly.
a wodę dawaj mu może do pyszczka strzykawką, żeby sie nie odwodnił? albo posłodź i może taką słodka wypije?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Freda
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 5:11 pm

Re: Zapalenie pęcherza

Post autor: Freda »

Dzięki wielkie, trochę się bałam zmiany leku, ale skoro szczur się pogarsza, to dam mu antybiotyk na własną rękę, nie mam w domu tych wymienionych leków, ale z grupy enrofloksacyny jest też norfloksacyna (Nolicin), antybiotyk na zakażenia ukł. moczowego i kamice nerkową, a odstawię furagin. I wraca paracetamol, może nie je bo go boli chociaż nie piszczy... Dzięki, mam nadzieję, że to mu pomoże! Co do wody cukrowaej-też już probowałam :P
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Zapalenie pęcherza

Post autor: Nakasha »

Z ludzkich leków można dawać Biseptol, albo lepiej u weta: Borgal. Jeśli wiesz, jakie leki należy dać [moim zdaniem Enro + Borgal, ewentualnie przeciwbólowy i przeciwzapalny homeopatyczny Traumeel wystarczą], to każdy wet obliczy Ci dawkę [mają "ściągi" w postaci książek] i poda w zastrzyku, nawet jeśli leczy tylko koty i psy. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Zapalenie pęcherza

Post autor: nausicaa »

paracetamol powinien też pomóc, jeśli jest jakieś zapalenie, bo ma działanie przeciwzapalne. u moich żeby paracetamol zadziałał dawka powinna być dośc duża- ja dawałam 1/5 tabletki, tak jak mi liczyła wetka, więc możesz mu dawać dość dużo.
potem wet może Ci dać w płynie tolfedynę- łatwiej to dawkować, 2 kreski insulinowe do pyszczka.
tak jeszcze pomyślałam- nie czytałam, czy szczurom furagin można w ogóle podawać, może on spowodował tyle krwi w moczu?można gdzieś jeszcze doczytać
aha, jeszcze możesz mu kupić w aptece nutridrinki- to da mu i energię i picie, w aptece to kosztuje ok 5 zł chyba, po ootworzebiu możesz zamrozić i będzie na dłużej.a i picie- moje uwielbiają kubusie, pysie i takie gęste soczki, może to wypije
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Zapalenie pęcherza

Post autor: nausicaa »

proszę o połączenie:


http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=13646&start=30
tu jest temat o krwiomoczu
oni piszą, żeby podawać furosemid, i chyba enro też, tylko trzeba uważać na nerki i patrzeć, czy szczurek nie puchnie
poczytaj, może tam znajdziesz coś przydatnego
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Zapalenie pęcherza

Post autor: nausicaa »

zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Freda
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 5:11 pm

Re: Zapalenie pęcherza

Post autor: Freda »

Dzięki za rady :) Jeśli chodzi o stan szczurka, to po południu myśleliśmy że to już koniec, wyglądał jakby miał wstrząs hipowolemiczny-bardzo ciężko oddychał, całym ciałkiem, do tego był lodowato zimny na całym ciele, zwłaszcza cały brzuszek, i cisnął się do ludzi, nigdy tego nie robi. Ale po jakiś dwóch godzinach grzania w swetrze i drapaniu za uszkiem ogrzał się, leży pod masą szmatek i w miarę trzyma ciepło, oddycha lepiej i rzucił się sam od siebie na jabłko -zawsze trochę soku i cośna żołądku. Dostał to czym dysponujemy w domowej apteczce, czyli norfloksacyne i paracetamol, teraz trzeba czekać. Na noc podsunę mu jeszcze jakieś kuszące jedzonko ;)


Czemu zwierzątka chorują zawsze wtedy gdy gainety weterynaryjne są pozamykane? ;P
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zapalenie pęcherza

Post autor: Magamaga »

Nie wiem czy to pomoże, ale mi samej przy ostrym zapaleniu dróg moczowych świetnie pomógł Nolicin.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Zapalenie pęcherza

Post autor: nausicaa »

to dobrze, że zaczął jeść, może zaczął zwalczać infekcję:) jeśli jest taki zimny, ogrzewaj go butelką lub temroforkiem i dawaj dużo jedzonka i picia, żeby miał siłę na walkę z choróbskiem. pisz, co z maluchem, mam nadzieję, że wydobrzeje
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Freda
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 5:11 pm

Re: Zapalenie pęcherza

Post autor: Freda »

Niestety wczoraj wieczorem Makuś nie dał już rady, nie żyje :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zapalenie pęcherza

Post autor: Paul_Julian »

Biedactwo , to musiało być jeszcze coś innego paskudnego :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Zapalenie pęcherza

Post autor: nausicaa »

Szkoda:( [*] dla małego
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Freda
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 5:11 pm

Re: Zapalenie pęcherza

Post autor: Freda »

Ach, przypomniało mi się coś jeszcze - pisałam w międzyczasie do dr Wojtyś, niestety maila dostałam już po fakcie, ale była tam informacja do przemyslenia - dowiedziałam się, że szczurom NIE POWINNO podawać się paracetamolu, gdyż dla nich jest to trucizna. Niektózy weterynarze z kolei paraetamol polecają, dlatego - sprawa do indywidulanej oceny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”