[INNE] przepuklina

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [INNE] przepuklina

Post autor: Paul_Julian »

Może być tez ropień w dołku pooperacyjnym. Pati tak miała po sterylce.
Michalina , podjedź do dr Debisa, to obejrzy :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Michalina
Posty: 89
Rejestracja: śr gru 23, 2009 6:18 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: [INNE] przepuklina

Post autor: Michalina »

Byłam u weta dzień po napisaniu posta
Mówił ze guz to to nie jest ale obserwować
No i patrzę ze dzis ma bardziej czerwone i ma ranke?
Albo kropke ciemna mała na tym. Kurcze juz sama nie wiem co to
Ehh..
Ze mną łobuzuje Julian ;*
Za TM: Ziemniak, Groszek, Śnieżynka, Tatsumi [*][/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [INNE] przepuklina

Post autor: Paul_Julian »

A to nie jest własnie ropień? Obejrzyj, powąchaj, delikatnie nacisnij. Jak sie pokaże ropa albo bedzie zgnily smrodek to będzie ropień, ktory sie otworzył (stąd ranka).
Wet to wtedy wyczysci i trzeba będzie czyscic kilka razy.
Przemywaj riwanolem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Michalina
Posty: 89
Rejestracja: śr gru 23, 2009 6:18 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: [INNE] przepuklina

Post autor: Michalina »

No wiec jednak nie są to ranki tylko czarne kropki -,-
Dwie małe ale co to może byc to nie wiem
Ze mną łobuzuje Julian ;*
Za TM: Ziemniak, Groszek, Śnieżynka, Tatsumi [*][/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [INNE] przepuklina

Post autor: Paul_Julian »

A nadal jest tam guzek ? Może to początek strupka, ja bym stawiał na ropień, skoro to nie guz. Moze też być tak, ze to zrost pooperacji , lub wewnętrzne szwy, które jeszcze sie nie wchłonęły. Pisałaś , ze to kulka - nadal jest kulką ? Zmieniło konsystencję pod palcami ?
Ostatecznie możesz iść i zrobić usg, w Redlowie jest mała głowica, a na usg to najlepiej sie zapisac do dr Ratajskiego. To wtedy będzie widać co to.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Michalina
Posty: 89
Rejestracja: śr gru 23, 2009 6:18 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: [INNE] przepuklina

Post autor: Michalina »

Zauważyłam wczoraj ze zrobiło sie takie bardziej miękkie bo były napięte, i zmiejszyły sie.
Dzis, teraz właściwie nie widać żeby coś miała tylko lekką wypukłość z kropka czarna.
Dziwne, ale to dobrze, chyba.
Wydaje mi sie ze to rzeczywiście ropień bo guz by tak nagle nie znikł
Ze mną łobuzuje Julian ;*
Za TM: Ziemniak, Groszek, Śnieżynka, Tatsumi [*][/color]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [INNE] przepuklina

Post autor: Afera »

Niestety u mojego stadka zaczynają się problemy. Wczoraj wieczorem u najstarszej szczurzycy (1 rok 8 miesięcy) zauważyłam wybrzuszenie w pachwinie, stosunkowo niewielkie... od razu wiedziałam, że to przepuklina i dzisiaj byłam już z nią u weta. Wet potwierdził, że to przepuklina, ale tak niewielka, że na razie nie potrzebna jest operacja. Czy on dobrze mówi? Mam mętlik w głowie... powiedział, że u szczura taki zabieg jest bardzo ryzykowny i póki nie jest źle należy ograniczyć małej ruch i skoki. Powiedział, że przepuklinę u szczura operuje się jak zagraża życiu, a ta jest mała, pourazowa, np. po dużym skoku.
Jestem zdezorientowana, bo zawsze byłam święcie przekonana, że takie rzeczy od razu się koryguje. Zadzwonię jeszcze do drugiego weta, który przyjmuje w moim rodzinnym mieście i również jest wetem od szczurów, zobaczę co on powie. A obaj znają się na szczurach bardzo dobrze, ten u którego byłam sam jest zaszczurzony.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [INNE] przepuklina

Post autor: nausicaa »

nie wiem, jak u szczurów z przepukliną, ale np u młodych psów nie koryguje się przepukliny, bo jest duża szansa, że zniknie. jeśli to rzeczywiście prawda, że ryzyko przy zabiegu jest duże, to może nie warto operować. ale skonsultuj to a jeszcze innym wetem
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: [INNE] przepuklina

Post autor: Bandziornooo »

u mojego Szeregowego również wczoraj zauważyłam guzka wielkości orzecha włoskiego (mniej wypuklego) i dzis popędziłam do weta. Padła diagnoza - przepuklina, jeszcze dziś będzie miał zabieg operacyjny o 12. Wet powiedział że to niebezpieczne bo przepuklina może ugrzęznąć i zrobic sie zgorzel itd, więc najlepszym rozwiązaniem będzie zabieg. Niestety ale to samo sie nie "naprawi", pamietam mój tato miał kiedys przepuklinę pachwinową i tez mial zabieg.
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: [INNE] przepuklina

Post autor: majulina »

Bandziorno , powodzeniaaa:) Daj znac co tam ze szczurkiem.
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: [INNE] przepuklina

Post autor: Bandziornooo »

Już jesteśmy po zabiegu. Jak sie okazało utworzył się zrost ze sporym ropniem w środku, w miejscu gdzie było podwiązanie szwami podczas kastracji we wrześniu (czyli szwy mogły być przyczyną - nie wchłonęły się do końca, miał na nie jakieś uczulenie) ropień i ten cały zrost osłabiły otrzewną przez co zrobiła się przepuklina. Dostaliśmy UNIDOX do rozpuszczenia w 5 cm strzykawki i mam mu podawać to po 0,5 cm /dziennie. Trzymać kciuki za małego bandytę!
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: [INNE] przepuklina

Post autor: majulina »

Bedzie dobrze!~! pozdrowionka:D
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: [INNE] przepuklina

Post autor: Bandziornooo »

majulina Dziękujemy :) Szereg jest osłabiony i chyba go bardzo boli, bo ciągle śpi i nie ma ochoty chodzić - z jednej strony dobrze bo to nie wskazane, ale z 2 widać że cierpi..
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: [INNE] przepuklina

Post autor: majulina »

A kiedy znów idziecie do weterynarza?
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: [INNE] przepuklina

Post autor: Bandziornooo »

w przyszły czwartek mamy kontrolę (oczywiscie jesli do tego czasu ten maly diabel sam nie sciagnie sobie szwów - energia już mu wróciła :)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”