Sutki

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Krosta u szczurka - panikara sutek bierze za krostę, usunąć

Post autor: Magamaga »

Szukałam podobnego tematu, ale nie znalazłam, jesli powieliłam coś, to przepraszam.
Dziś u mojej Tuptusi zauważyłam na skórce krostę. Krosta znajduje się na boczku. Wygląda tak jak ludzki "pryszcz" nie jest zaczerwieniona, jest biała. Jest wielkości główki od szpilki. Gdy przyjdzie mój narzeczony może uda nam się sfotografować tę krostę, na razie niestety nie da rady, bo Tuptuś jest z natury nieufna i się wyrywa.
Jak postępować z czymś takim, co to może być (ropień???) czy konieczna jest wizyta u weta? Doradźcie proszę ??? .
Ostatnio zmieniony pn sty 07, 2008 3:50 pm przez Magamaga, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krosta u szczurka

Post autor: limba »

Czy wokol krostki skora jest zaczerwieniona? czy swedzi to mala? Ja bym na razie do weta nie biegla, i obserwowala ta krostke chociaz przez 1-2 dni. Mozliwe ze jest to jakis "syfek" ktory sam zniknie. Swierzb zazwyczaj ukazuje sie na uszkach i ogonku wiec to raczej nie to. Ewentualnie bym przemyla rivanolem.
Fotka tez sie przyda :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Krosta u szczurka

Post autor: Magamaga »

Skóra dookoła nie jest zaczerwieniona, nie zaobserwowałam też wzmożonego drapania. Ostatnio Tupti miała trochę porfirynki wtartej w grzbiet, ale zdarza jej się to dość często bez powodu.

Mała sie wyrywa, ale znalazłam tego więcej. Uszka niby są czyste (bez krostek), ale po dokładnym przyjrzeniu się zauważyłam drobne bordowe plamki. Dziś lub jutro idziemy do weterynarza.
Po obejrzeniu drugiej szczurki- ja to chyba jakaś głupia jestem... Ona ma chyba tak wysoko sutek (jakaś anomalia, prawie obok nóżki?). Plamki na uszkach to brudek, nie wiem już czy iść do tego weta czy nie - głupka z siebie zrobię prosząc o zdiagnozowanie sutka.
Tak, to będzie sutek. Ale ze mnie idiotka :). Temat do usunięcia.
Ostatnio zmieniony pn sty 07, 2008 3:29 pm przez Magamaga, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
bsz93
Posty: 17
Rejestracja: pn cze 28, 2010 3:34 pm

Sutki

Post autor: bsz93 »

Zauważyłem niedawno u mojego szczura (samiczka, wiek prawie 7 miesięcy) coś dziwnego na skórze. Nie jestem pewien co to jest - wygląda jak krostki lub małe robaki "wbite" w skórę. Kolor biały z czarną kropką na samej górze, wokół nie ma sierści. Takich miejsc ma kilka na brzuchu. Zrobiłem zdjęcie, którego niestety nie mogę dołączyć, bo przekracza bliżej nie określoną "maksymalną przestrzeń dyskową". Czy to mogą być pasożyty? Dodam, że mam jeszcze jednego szczura, który nie ma żadnych niepokojących zmian na skórze.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Grudki na skórze

Post autor: nausicaa »

zamieść na imageschack i wrzuć linka albo miniaturkę. a to nie sutki?:P
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
bsz93
Posty: 17
Rejestracja: pn cze 28, 2010 3:34 pm

Re: Grudki na skórze

Post autor: bsz93 »

Jest to jedna z hipotez, które biorę pod uwagę... Ile ich powinno być?
bsz93
Posty: 17
Rejestracja: pn cze 28, 2010 3:34 pm

Re: Grudki na skórze

Post autor: bsz93 »

Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Grudki na skórze

Post autor: Paul_Julian »

To sa chyba sutki :) Są bardziej widoczne, jak szcurek ma powyzej 10 miesiecy . Powinny być w 2 rządkach i sięgają wysoko aż "prawie po szyję " :) Moze są brudne po prostu.

Tu znalazłem taką foteczkę i numerki sa przy sutkach :
http://media.wiley.com/CurrentProtocols ... 1-full.gif
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Grudki na skórze

Post autor: Cyklotymia »

Na moje oko to te "grudki" są w tych samych miejscach co zaznaczone suteczki, więc nie ma się co martwić :)

Ja też byłam zdziwiona jak pierwszy raz zobaczyłam szczurze suteczki - mam samych samców i takie widoki były mi obce... :D
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Grudki na skórze

Post autor: nausicaa »

jak na mój gust to sutki:D 8 powinno być tzn tyle naliczyłam u mojej łysolki:D
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Grudki na skórze

Post autor: Izabela »

Sutki na 100% :) I nie 8 tylko 12
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”