[BRZUCH] opuchlizna

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
anwet
Posty: 188
Rejestracja: śr lut 25, 2009 1:42 pm
Kontakt:

Re: [BRZUCH] opuchlizna

Post autor: anwet »

Witam :-)
Ja mam klatkę czteropiętrową, wręcz willę dla szczurków. :D
Co do usg to aparaty do tego nie są przystosowane do robienia usg tak małym zwierzakom , więc i owszem, jeśli właściciel sobie zażyczy, czemu nie.. weterynarz może to zrobić, bo zawsze "wpadnie" parę zł, ale po pierwsze ciężko odczytać wynik, a po drugie.. hmm.. pytanie, czy tak na prawdę da się go obiektywnie odczytać.. Nie ma głowic dla tak małych zwierząt.
A biorąc pod uwagę, że czeka nas tylko ok 2 tyg niepewności, myślę, że spokojnie możemy poczekać.
Co do diety, karmimy obie owocami, karmą podstawową, gerberem, mięskiem, warzywkami.. myślę, że narzekać nie mają co :-) nawet potencjalna, przyszła mamusia..
Ze mną :
:(

W nowym domku:
Wituś ( Cipciok) i Wacuś

Za TM:
Szyfcia ,Prysia, Milusia <- na zawsze w moim serduszku :,( Indira, Wypłoszynka, Smok ... :(
i (zdecydowanie za szybko.. :,( ) Cudaczynka... :,( ; Pędraczynka i Maleństwo :(
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [BRZUCH] opuchlizna

Post autor: Nakasha »

Ciąża powinna być dobrze widoczna już w 16 - 18 dniu ;). Mały off-top: jeśli chirurg jest doświadczony, to nawet z normalną głowicą bez problemu sobie poradzi. ;) tak czy siak polecałabym rozdzielenie szczurków ok. 18 dnia domniemanej ciąży i poczekanie tych kilku dni na ewentualny poród. Samica podczas porodu powinna mieć maksimum spokoju.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [BRZUCH] opuchlizna

Post autor: merch »

ale samica raczej nie rodzi przed 21 dniem , poco ja przed czasem oddzielac. Co do cizay zaawansowana ciaze sama zobaczysz , ale ciaza u szczurow dla niewpawnego oka jest widoczna dopiero przed rozwiazaiem , czesto jest tak ze wyrazny przyrost wagi i brzucha obecny jest dopiero w 3 tygodniu ciazy.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [BRZUCH] opuchlizna

Post autor: Nakasha »

Ze względów bezpieczeństwa - oddzielenie samicy w ciąży 2-3 dni przed planowanym porodem, daje jej czas na zadomowienie się w miejscu porodu i na zrobienie gniazda. Może też być przed rozwiązaniem agresywna do swojej koleżanki. A jeśli urodzi we wspólnej klatce, to trzeba wtedy ewakuować tą drugą samicę :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”