Ilość kupek?

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
maggy30
Posty: 34
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 3:06 pm
Lokalizacja: Poznań

Ilość kupek?

Post autor: maggy30 »

Witajcie. Nie wiem, czy w dobrym miejscu założyłam mój wątek, ale chciałabym wiedzieć, czy to normalne, że szczur robi co chwilę kupki? chciałabym go dużo nosić poza klatką, ale wiecznie kicha:). Daję mu do jedzenia: pokarm suchy dla szczurów, czasem kawałek parówki cielęcej, owoce, warzywa typu marchewka, zielony ogórek, kapustę czasami. Może źle go karmię? Proszę o rady. Kupki są normalne-nie luźne.
Luluś i Emil
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ilość kupek?

Post autor: smeg »

Jeśli nie jest jeszcze oswojony, to bardzo prawdopodobne, że robi kupki ze stresu. Jeśli go bardziej oswoisz i przestanie się bać nowego otoczenia, to powinna zmniejszyć się ich ilość :)

Poza tym szczur powinien mieć szczurze towarzystwo - musisz przygarnąć mu kolegę ;) Jeśli drugi szczurek będzie oswojony, ten pierwszy też szybciej się do Ciebie przyzwyczai :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Ilość kupek?

Post autor: S. »

Moje szczurzyce robiły około 25 bobków na dobę , na szczurka.
Kapusty i parówek nie dawaj mu.
maggy30
Posty: 34
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 3:06 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Ilość kupek?

Post autor: maggy30 »

Dziękuję za odpowiedzi. Mój Olivier robi kupki co chwilę, gdy się go trzyma na rękach, ale może rzeczywiście musi się oswoić, bo jest u nas dopiero od 2 tygodni:)
Luluś i Emil
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Ilość kupek?

Post autor: Magdonald »

Odświeżam.

Jedna z moich szczurzyc robi kupki dość rzadko (może 2-3 razy dziennie?) ale w dużych ilościach (ok. 10 bobków na raz). Z tego co zauważyłam, robi tak chyba jako jedyna, reszta panien załatwia się częściej, ale w mniejszych ilościach.
Do jedzenia dostają praktycznie to samo.

Czy to normalne i czy szczury mogą się różnić aż tak pod tym względem?
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Ilość kupek?

Post autor: ol. »

To tylko moje "wydaje mi się", ale jeśli takie kupy są normalnej gęstości, nie podejrznie wysuszone, o nieudziwnionej strukturze i składzie (kaszkowatość, niestrawione resztki, krew), a szczurka nie robi ich z wysiłkiem który mógłby sugerować zatwardzenie, to może ma już po prostu taką perystaltykę ? Jak ludzie, jeden chodzi częściej, drugi mniej...
Można by ewentualnie podać jej probiotyk i zobaczyć czy dostarczenie flory coś zmieni.
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Ilość kupek?

Post autor: Magdonald »

Tak, kupki są normalnej konsystencji, do tego szczurka robi je "na luzie", bez żadnego widocznego wysiłku, że tak powiem, wychodzą "gładko" :P
Kilka dni temu jeszcze dostawała probiotyk i to nic nie zmieniało.
Mi też wydaje się, że po prostu "taka jej natura", ale wolałam się upewnić, czy nie powinno mnie to niepokoić, bo cała reszta robi "mniej a częściej" ::)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”