Pomoc! Gulka praktycznie obok ptaszka.

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Pomoc! Gulka praktycznie obok ptaszka.

Post autor: adzia19923 »

Witam! Mam 9 miesięcznego samczyka. Od 3 dni nie robił siku. Zrobiła mu się gulka. Zgromadził się mocz w pęcherzu. Był dziś u weterynarza mój chłopak razem z małym. Lekarz nacisnął na tą gulkę i mały ssikał się na rękę mojego chłopaka. Polecił masowanie, do momentu aż nie opróżni pęcherza.
Noi zaczęłam go masować,ale on tak piszczy mocno. Nie wiem czy mam dalej go tak męczyć. Bo jak go masuję to nic nawet mu nie leci.
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pomoc! Gulka praktycznie obok ptaszka.

Post autor: szczurzyca. »

mój Barnuś miał tam ropnia, kiedy zajął pęcherz, szczur nie sikał. zdecydowaliśmy go nie wybudzać, bo lekarka nie mogła wyciąć przecież pęchęrza. sporo sikał przy nacisku to może nie jest taki źle. leć do lepszego weta!!!
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomoc! Gulka praktycznie obok ptaszka.

Post autor: Paul_Julian »

A powiedział czym jest ta gulka ?Czy to ropień na zewnątrz, czy guzek jakiś ? Można zrobić usg, żeby zobaczyć co sie dzieje w okolicy pęchęrza. Masowanie tej gulki to taka pomoc doraźna wg mnie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: Pomoc! Gulka praktycznie obok ptaszka.

Post autor: adzia19923 »

Mi powiedział, że to mu przejdzie. Trzeba masować, bo to pomaga. Jak krwią nie sika to jest dobrze. Ja jestem przekonana, że to ze stresu! Bo mam drugiego szczura a on nie chce go zaakceptować to raz a dwa nadal na niego pyrka. jest zazdrosny.
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomoc! Gulka praktycznie obok ptaszka.

Post autor: Paul_Julian »

No, ale ze stresu to nie bardzo raczej. Jesli ta gulka powodowała, ze nie mógł sikac , to znaczy że coś uciska. Faktycznie dobrze by było przejść sie do innego weta i to skonsultować. Już kiedyś mi sie trafilo, że pewien wet orzekł , ze mój szczurek ma tluszczak i żeby to ogrzewać to może się wchłonie. Poszedłem do innego i sie okazało, ze to gruczolak (łagodny guzek). A guzków nie wolno ogrzewać , bo mogą zezłośliwieć albo cos.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pomoc! Gulka praktycznie obok ptaszka.

Post autor: szczurzyca. »

w tym miejscu zauważyłam, że sporo gulek się robi :( moja Diunka miała tam tłuszczaka właśnie, no ale sikała.
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomoc! Gulka praktycznie obok ptaszka.

Post autor: Paul_Julian »

U mojej szczurki byl koło odbytu, ale na szczeście nie przylegał nigdzie i łatwo dało sie go wyluskać . Ale warto to sprawdzić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: Pomoc! Gulka praktycznie obok ptaszka.

Post autor: adzia19923 »

Okazało się że ma to od uderzenia. Zrobił mu się guz a w nim ropa. Wyciął to lekarz. Ma dziurę i teraz codziennie wizyty:):) Cieszę się że to tylko guz!! A nie jakiś rak:(
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomoc! Gulka praktycznie obok ptaszka.

Post autor: Paul_Julian »

Ale jak od uderzenia, no bo nie widzę jak mógł sie tam uderzyć? Może to był otorbiony ropień? Ropnie lubią powstawać samoistnie.
Niewazne co to, najwazniejsze, że to nic groznego.
Ale powiedz, byłas u tego samego weta, co zalecił masowanie? Czy u innego ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: Pomoc! Gulka praktycznie obok ptaszka.

Post autor: adzia19923 »

To możliwe, że się uderzył..Ja puszczałam go po pokoju i zaczął wchodzić do takiego zakamarka gdzie mam różne rupiecie. Mógł się uderzyć:)
Byłam u tego samego weta:) Bo wcześniej jak mój chłopak był to wtedy ta gulka nie była sina ani śmierdząca jak dziś. Poczułam, że coś mi śmierdzi padliną. Okazała się, że to z Rica rany. Od razu poleciałam do weterynarza...Bardzo się przestraszyłam. Rico był ospały, źle się czuł. Teraz?? Szaleje:):) ale co chwilę liże się po ranie. To normalne:)
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomoc! Gulka praktycznie obok ptaszka.

Post autor: Paul_Julian »

No to dobrze, że poszłaś do weta :) I dobrze, że to wszystko sie rozegrało na tyle szybko, ze nie masowałas :)
Rico był pewnie też chory, bo nie mógł siusiać. Strach pomyśleć , jakby to paskudztwo drązyło do środka i zatruło organizm, brrr !
Niech teraz szaleje chłopaczek !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: Pomoc! Gulka praktycznie obok ptaszka.

Post autor: adzia19923 »

Dziś była kolejna wizyta. Weterynarz jest zadowolony. Wszystko pięknie się goi. A mojego szczurka bardzo lubi:) Zawsze go głaszcze a maluch jak zawsze wystraszony tej wielkiej dłoni mężczyzny:) Gdzie zawsze dotyka go drobna kobieta:) hehehe
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”