powiekszony brzuch, guzy pod pachami

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: powiekszony brzuch, guzy pod pachami

Post autor: Nakasha »

Na gruczolaki podobno skuteczny jest też z lucrin.

Sam wiek nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu, 2 lata to jeszcze nie tak dużo. ;) Kilka moich szczurów było operowanych gdy były starsze i wszystko było ok. A guzy raczej same nie znikną, chyba, że to jakieś zapalenie, to antybiotyk pomoże. Narkoza wziewna jest bardzo bezpieczna, bo praktycznie nie obciąża wątroby i szybciutko się metabolizuje. ;) Ale nawet przy zwykłej, jeśli szczurek ma zdrowe serce i płuca, to zazwyczaj nie ma komplikacji.

Ropnie koło nici, po zabiegu, nie są wcale takie rzadkie, dlatego po każdym zabiegu trzeba dla ogonka podawać antybiotyk. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: powiekszony brzuch, guzy pod pachami

Post autor: Alessa »

Slicznie dziękuje za wszystkie odpowiedzi i rady :) Skonsultuje te leki i zobaczymy co będzie ???
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: powiekszony brzuch, guzy pod pachami

Post autor: Alessa »

Niestety guzy się nie zmniejszyły.Doktor stwierdził że jej stan nie jest za dobry na operowanie.Patrząc na nią zgadzam się z tą opinią Ostatnio Lola bardzo się postarzała,jest już taka chorowitka staruszka, niedołeżna.Całe szczęście że mam niska a długa klatke tam ma tylko 1 pięterko i nie musi sie wspindrać ,choć czasem migruje do kolezanki z drugiej klatki albo koleżanka do niej :) Wiem ze jej dni są już policzone,operacja nie przedłużyła by jej życia, a ryzyko związane z zabiegiem i powikłaniami rekonwalencyjnymi spore.Dla niej każdy stres, każda infekcja mogą byc ostatnimi.Każdego dnia obserwuje ją by wiedzieć kiedy dać jej odejść :( Wczoraj oglądałam zdjęcia -jeszcze niedawno była takim młodym urwisem a dziś jest taką starowinką - stanowczo za szybko to się dzieje :-\
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: powiekszony brzuch, guzy pod pachami

Post autor: Alessa »

Wczoraj uspiłam Lole :'( Jej stan sie pogorszył,nie miała siły nawet oprzeć się na miseczce z karmą,podejść do poidełka...
Jeszcze kilka dni wcześniej było ok a wczoraj :( Starosci się nie oszuka,niestety.Teraz pewnie biega z Zuzką razem szczęśliwa w szczurkowym niebie.
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”