ZGRUBIENIE, PŁASKI GUZ POD SUTKIEM - PROSZĘ O POMOC

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: ZGRUBIENIE, PŁASKI GUZ POD SUTKIEM - PROSZĘ O POMOC

Post autor: kinia87 »

słuchajcie, nie wiem jak to jest możliwe, ale to się naprawdę zmniejszyło... wczoraj podczas wybiegu obejrzałąm Tajfuna i guzek jest zdecydowanie mniejszy. Na pewno nie jest to zasługa antybiotyku, bo już wczoraj zauważyłam różnicę przy samej wizycie u weta. Więc o co chodzi?
Jeśli chodzi o lek, jest to jednak enrofloksacyna... nie miałam serca wciskać Tajfunowi dopyszcznie na siłę, więc przemycam w małym kawałeczku wafelka czekoladowego... Mój kochany mały misio... mam nadzieję, że antybiotykoterapia mu pomoże...
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ZGRUBIENIE, PŁASKI GUZ POD SUTKIEM - PROSZĘ O POMOC

Post autor: Paul_Julian »

Może to był tylko stan zapalny i enro pomoga ? Najważniejsze, ze się zmniejsza. Pisałas, że było trochę ropki, więc jesli była mikro dziurka , to zaczęło tamtędy wyciekac i przez to tez opuchlizna jest mniejsza.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: ZGRUBIENIE, PŁASKI GUZ POD SUTKIEM - PROSZĘ O POMOC

Post autor: kinia87 »

to jednak nie byla ropka tylko wierzch sutka... ja sie nigdy tak z bliska nie przygladalam, wiec wygladalo mi na taka biala kropeczke ;) tak czy siak, na razie odpukac jest mniejsze :) bede informowac na biezaco co i jak ;)
a Tajfun jeszcze bardziej zywy po enro niz byl wczesniej ;) choc nie wiem, jak to mozliwe, bo to istny "Tajfun" jest;)))
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: ZGRUBIENIE, PŁASKI GUZ POD SUTKIEM - PROSZĘ O POMOC

Post autor: kinia87 »

ech.. chyba po prostu bardzo chcialam, zeby bylo lepiej i widzialam to, co chcialam widziec... niestety guzek jest taki sam jak byl. Jestesmy po kilkudniowych dawkach enro, nic sie nie zmienia. Nie wiem co robic, nie chce go operowac, bo sie po prostu boje. Ten guz nie przeszkadza mu w funkcjonowaniu, nie jest to tez ropien (wiec wylewu ropy do wewnatrz nie bedzie). Nie wiem czy lepiej po prostu tego nie ruszac... niech mi sie nie wybudzi z narkozy (w bdg nikt nie robi wziewnej, tylko iniekcyjna) to w zyciu sobie nie wybacze... w dodatku do chudych nie nalezy, wiec to tym bardziej obciaza... nie wybaczylabym sobie tego, ze mialam szczura pelnego energii, radosnego, funkcjonujacego lepiej niz normalnie i w jednym dniu pozwolilam mu po prostu odejsc kierujac go na operacje, z ktorej sie nie wybudzi..
Postanowilam, ze nie bede tego ruszac, dopoki nie bedzie mu to w jakis sposob utrudnialo funkcjonowania. Jak tylko zobacze, ze cos sie dzieje (w jego zachowaniu, zdrowiu etc.) to wtedy podejme decyzje. Teraz po prostu nie potrafie :(
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZGRUBIENIE, PŁASKI GUZ POD SUTKIEM - PROSZĘ O POMOC

Post autor: sylwiaj »

mam ten sam problem zupełnie identyczny przypadek u babci po sterylce i tez mam podawac antybiotyk:)
powiem Ci ze ja na Twoim miejscu jednak zdecydowałabym sie na operacjee póki co zadna operacja nie zabrała mi szczurka (nawet tych z nadwagą i w wieku 2lat i 4 miesiacy) natomiast rak zabrał mi niedawno Klusię sama zreszta sie zastanów co by było gdybys miała guza czy choziłabys i czekała na wyrok - tzn zoperuje sie jak juz bedzie xle co zmniejsza Twoje szanse na przeżycie czy zaryzykowałabys odrazu i miała większą szansę na wyzrowienie?
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ZGRUBIENIE, PŁASKI GUZ POD SUTKIEM - PROSZĘ O POMOC

Post autor: smeg »

Szczurki bardzo długo nie dają po sobie znać, że coś jest nie tak. A kiedy zacznie jej przeszkadzać w funkcjonowaniu, na operację może już być za późno. Na Twoim miejscu zdecydowałabym się teraz. Jeśli wet ma doświadczenie, to podanie odpowiedniej dawki narkozy nie powinno być problemem.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: ZGRUBIENIE, PŁASKI GUZ POD SUTKIEM - PROSZĘ O POMOC

Post autor: kinia87 »

zdecydowałam się na operacje. Dziś byłam się umówić na zabieg...
operujemy 25.11 (sobota) o 9:15... i juz bardzo prosimy o kciuki :( operacja odbedzie sie pod narkoza iniekcyjna..
jestem przerażona, bo na kartce mam napisane mastektomia. Ja już oczywiście się zestresowałam i nie pamietam, co dokładnie mówiła wetka.. w każdym razie właśnie są 2 opcje : albo będzie po prostu operacja guza jako guza (wtedy koszt 100zł), albo zabieg mastektomii, z wycięciem gruczołu + większości sutków?! jezus maria, wezcie mnie oswieccie, bo ja nie wiem, co sie dzieje :((((
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: ZGRUBIENIE, PŁASKI GUZ POD SUTKIEM - PROSZĘ O POMOC

Post autor: kinia87 »

jeszcze wetka wspomniala, ze przy mastektomii jest szycie przez caly brzuch :/ czy tak faktycznie jest? prosze pomozcie, ja nie mam pojecia, jak to powinno byc przy takich zabiegach i nie wiem, czy w takim ukladzie moj wet ma dobre podejscie do sprawy. Koszt mastektomii ok. 200zł.
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: ZGRUBIENIE, PŁASKI GUZ POD SUTKIEM - PROSZĘ O POMOC

Post autor: Flaumel »

Jakbyś poczytała o gruczolakach na spokojnie: tak, wycina się albo guza, albo całą listwę mleczną w zależności od tego co trzeba zrobić, więc bez paniki :) ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ZGRUBIENIE, PŁASKI GUZ POD SUTKIEM - PROSZĘ O POMOC

Post autor: Paul_Julian »

Nie panikuj. Florka miała wycinane chyba tylko po 2 sutki z każdej strony. Mastektomia to po prostu wycięcie gruczołu-jednego albo kilku.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”