dziwny guz

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

dziwny guz

Post autor: sylwiaj »

moja szczurcia miała jakies 2 miesiace temu operacje usuwania macicy ze wzgledu na krwiaka. Niestety szczurek chyba był na nic uczulony i strasznie sie z rana pooperacyjna meczyliśmy w koncu po półtorej miesiaca po podawaniu antybiotyku do jamy brzusznej ropienie ustapiło natomiast pojawił sie mały ropień który po oczyszczeniu nie sprawiał wiecej problemów.

Natomiast problemem jest supełek który został bo ze supełka zmienił sie w twardego guza. We worek ide do dr Rzepki jednak uwazam ze do wtorku daleko a ja sie niepokoje zwłaszcza ze od wczoraj to paskudztwo urosło. Teoretycznie to jest ten czas ze szwy sie rozpuszczaja.
Pomocy:(
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziwny guz

Post autor: Paul_Julian »

Może jutro przejdź sie do kogoś innego? Nie wiadomo co to za paskudztwo...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwny guz

Post autor: sylwiaj »

nie mam jak nawet i to jest najgorsze.... niestety jutro ide do pracy na 10 - 13 a później 15 - 21.30;/
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwny guz

Post autor: sylwiaj »

wydaje mi sie ze przy dotyku boli ja to bo sztywnieje...
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwny guz

Post autor: sylwiaj »

wiem ze pewnie nakrzyczycie ale ten guz spokoju mi nie dawał wiec go przebiłam sterylna igłą lekarska i poszła ropa :) ropien sie chyba do konca nie utworzył bo ropa az tak chetnie nie szla jak przy innych ropniach ale i tak sie ciesze ze to nic gorszego:) podejrzewam ze szew zacząl sie rozkladac dajac reakcje alergiczna:) we wtorek zasugeruje Pani dr zeby to rozcieła. Niestety przez ta dziurke nie byłam w stanie usunac całej ropy...
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziwny guz

Post autor: Paul_Julian »

Jak zachowasz sterylnośc i masz pewną rekę to wszystko ok. To jest ryzyko, ale cóż.
Skoro poszło mało ropy, to mogą być ostatnie nitki. Może nie trzeba będzie rozcinać.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: dziwny guz

Post autor: nausicaa »

ja miałam wczoraj właśnie taki ropień przebijany u mojej Doremi po sterylce.
te szwy są wchłanialne, ale może być tak, że gdzieś się coś zabrudzi albo w ogóle organizm jakoś źle reaguje na szwy i powstaje reakcja zapalna i się ropa zbiera. dr Rzepka po prostu ją wycisnęła i szwy wyciągnęła, żeby dalej się nie paparało. oczywiście dostajemy antybiotyk przez 10 dni...także idź do niej niech to obejrzy, bo bez antybiotyku pewnie przy szwach się nie obejdzie.
a są takie ropnie, że trzeba znów rozcinać niestety pod narkozą
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwny guz

Post autor: sylwiaj »

no własnie nasz ropien był taki:) Zreszta dzisiaj byłam u dr. Rzepki mała dostała wziewkę i miała rozcinanego ropnia - jestem w szoku ile ropy moze pomiescic takie małe ciałko.... Na szczescie ten paskudny szew sie rozłożył juz i prawdopodobnie nie bedzie juz wiecej problemu:) antybiotyk tez dostalismy ale na niezbyt długo (6 dni) szwów nie mamy ani saczków naszczescie
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”