Help pomóżcie

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Help pomóżcie

Post autor: lovekrove »

Ja także zostałam bez drukarki. Oraz bez przedłużacza, nowych słuchawek, poduszki i paru innych rzeczy :P
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Help pomóżcie

Post autor: smeg »

A mój chłopak wytrwale lutuje mi wszystkie pogryzione kable, więc niestraszne mi szczurze zęby :D
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ewka
Posty: 84
Rejestracja: pt paź 01, 2010 9:04 pm

Re: Help pomóżcie

Post autor: ewka »

Gdzieś w internecie widziałam ciekawy pomysł na wybieg. Tu jest link do tej strony http://szczuryiszczurki.blog.onet.pl/ZR ... 63855519,n , tylko zrób to jak największe. Sama planuję to zrobić tylko z 6 ścianek. Musi być dość wysokie, żeby szczurka nie wyskoczyła, ale mimo to zabezpiecz pokój na wszelki wypadek. Kiedyś myślałam też o wykorzystaniu jakiegoś wielkiego pudła z jakiegoś sprzętu AGD czy innego, ale nie znalazłam takowego. Możnaby połączyć ze dwa, tylko byłby może problem ze złożeniem tego i schowaniem. Do środka włóż jakieś zabawki: pudełka z dziurami, żeby mogła wejść do środka, jakieś tunele (można zrobić z rękawów starych bluz) itp. Powodzenia :)
Ja się do tego nie nadaję.
ewka
Posty: 84
Rejestracja: pt paź 01, 2010 9:04 pm

Re: Help pomóżcie

Post autor: ewka »

Aha ! Tylko jakbyś chciała zrobić taki wybieg to nie nacinaj tak głęboko, bo nie będzie się to trzymało. Natnij do połowy, może z pół cm. dalej.
Ja się do tego nie nadaję.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Help pomóżcie

Post autor: smeg »

Jak dla mnie taki "wybieg" to jak przekładanie szczurka z jednej klatki do drugiej ::)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ewka
Posty: 84
Rejestracja: pt paź 01, 2010 9:04 pm

Re: Help pomóżcie

Post autor: ewka »

Może jednak lepszy taki niż siedzenie w tej samej klatce :) Można zrobić nawet na cały pokój z większej ilości kartonów.
Sama myślałam o takim, bo mąż boi się o kable i nie pozwala naszej puszczać. Ja ją jednak puszczam jak go nie ma i mam ciągle na oku, trochę się przy okazji nagimnastykuję :P Wszelkie szpary mam pozapychane butelkami plastikowymi, bo trudniej się na nie wdrapać i nawet jak uda się je podgryrźć to nie ma straty jak przy książkach.
Ja się do tego nie nadaję.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Help pomóżcie

Post autor: Flaumel »

Jeśli się boi o kable - to naprawdę kupić na nie osłonki i spokój :)
Obrazek
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Help pomóżcie

Post autor: marts »

Ja również nie widzę w czymś takim sensu..
Pochować kable (albo osłonić je), pochować wszystko inne czego szczur nie może zniszczyć i już.
Szczur potrzebuje zakamarków, nierówności, coś z czego może zeskakiwać i znów na to wskoczyć, a nie wybieg. Moi faceci zniszczyli coś raz, drugi, trzeci i za każdym razem byli za to karani, a teraz już są duzi i nawet ich pilnować tak ostrożnie nie muszę, bo to są nad wyraz inteligentne gryzonie i zrozumieli to za co ich ukarałam (nic wielkiego, nie dostali swoich ulubionych przekąsek i siedzieli o suchym pokarmie), zrozumieli za co to i już nie ruszą ani jednego kabla.
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
ZiZU4851
Posty: 86
Rejestracja: sob lut 19, 2011 12:11 am
Lokalizacja: Police / Szczecin

Re: Help pomóżcie

Post autor: ZiZU4851 »

Nie wiem od czego to zależy, ale mam trzy szczury, dwóch braci(Kapeć i Stefan) i jeden Precel od chłopaka z tego forum, ani jeden nie gryzie kabli, po prostu nie lubią, na samym początku Kapeć ze Stefanem podgryzali mi drzwi, ale szybko ich tego oduczyłem, w momencie kiedy zaczynały gryźć, łapałem je i kładłem na plecki na jakieś 10-15s. Po 3-4 razie wiedziały już o co chodzi i czego nie mogą robić, w ten sam sposób będę ich uczył że nie mogą jeść z talerza(już to robiłem, ale po pewnym czasie zaniechałem nauki).
Uwierzcie mi że szczury można nauczyć praktycznie wszystkiego, trzeba tylko być wytrwałym... To bardzo inteligentne stworzenia.
A co do wybiegów, szczury muszą je mieć! Bez nich będą bardziej otyłe i mniej sprawne na starość.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Help pomóżcie

Post autor: zuzka-buzka »

ZiZU4851 pisze:A co do wybiegów, szczury muszą je mieć! Bez nich będą bardziej otyłe i mniej sprawne na starość.
Nieprawda. Grubość szczura nie zależy od tego ile się rusza, tylko co i ile je.

Moje też nie gryzły kabli, bo były tego uczone od oseska. Przyszedł mój 4 szczur i nauczył je zżerania wszystkiego... Teraz wcinają kable, szafki, tapetę, ubrania, miśki... ::)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Help pomóżcie

Post autor: marts »

zuzka-buzka pisze:
ZiZU4851 pisze:A co do wybiegów, szczury muszą je mieć! Bez nich będą bardziej otyłe i mniej sprawne na starość.
Nieprawda. Grubość szczura nie zależy od tego ile się rusza, tylko co i ile je.

Moje też nie gryzły kabli, bo były tego uczone od oseska. Przyszedł mój 4 szczur i nauczył je zżerania wszystkiego... Teraz wcinają kable, szafki, tapetę, ubrania, miśki... ::)
Jak to nie, szczur niemający wybiegów staje się bardziej otyły i mniej sprawny. ZiZU4851 przecież nie napisał, że od tego zależy grubość szczura, ale że wybieg jest konieczny ::)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Help pomóżcie

Post autor: zuzka-buzka »

Oczywiście, że wybiegi są konieczne.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Help pomóżcie

Post autor: Eve »

Zrównoważona dieta oraz ruch mają wpływ na wygląd sylwetki, ilość jedzenia a także jakość i wybiegi. Każde zwierze aby było szczęśliwe i dobrze się miało potrzebuje " wolności" - również człowiek:) nawet rybka musi mieć odpowiedni teren do pływania inaczej będzie chorować. Nauczenie chomika, typa z obsesją wyjścia jest ciężkie ale należy go wypuszczać pod kontrolą dla jego zdrowia, natomiast już świnkę morską albo królika da się nauczyć gdzie jest "jego" teren. Miałam, przetestowałam. Ze szczurami jest prościej bo to bardzo mądre i chętnie się uczące futrzaki. Ale potrzebna jest do tego cierpliwość i systematyka. Np u mnie młodzieży zajęło to miesiąc i czasem jeszcze "sprawdzają system" czy nie da się go ominąć, natomiast Glutaminian w zasadzie można powiedzieć że mieszka bez klatki - bo to zwierze jest już przewidywalne. Reaguje na " nie wolno" i respektuje teren wybiegu choć to niewidoczna linia. Najmłodsza już zaczyna kumać, choć jest u nas dopiero tydzień ale dzień w dzień powtarzany jest schemat - " nie wolno" i leżenie na pleckach, dosłownie 20 sekund. Oczywiście trzeba pomyśleć najpierw jak zabezpieczyć rzeczy, których na przykład nie widać - kable ze łóżkiem czy książki po za naszym zasięgiem. Krótko pisząc należy przez moment "popatrzeć" oczyma szczurka i wyeliminować przedmioty które mogą być zagrożeniem dla zwierzaka oraz te których nam szkoda jak zostaną zniszczone. Moje mychy biegają cały czas jak jestem w domu do momentu kiedy idę spać, wstają na dźwięk budzika bo wiedzą że będą mogły wyjść na 20 minut i wracają na wołanie " do domu". To jak u małych dzieci, kiedy zaczynają chodzić, wtedy wszystkie przedmioty niebezpieczne wędrują w górę na wyższe półki i rogi są zabezpieczone a i tak trzeba mieć oczy dookoła głowy. Potem z tego wyrastają - szczury też :) Nie mam problemu z gryzieniem rzeczy na wybiegach u ogonów bo po prostu pilnuję i uczę - ale z tym się liczyłam, że trzeba poświęcić dużo czasu na początku aby później mieć spokój :) Systematyka i cierpliwość - polecam :)
Pozdrawiam E.
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Help pomóżcie

Post autor: sylwiaj »

podoba mi sie to Eve tez chyba musze je nauczyc komendy "nie wolno" i "do domu" chociaz stara mafia reagowała na podniesioną skarpetkę (gotową do rzutu);)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
ZiZU4851
Posty: 86
Rejestracja: sob lut 19, 2011 12:11 am
Lokalizacja: Police / Szczecin

Re: Help pomóżcie

Post autor: ZiZU4851 »

zuzka-buzka pisze:
ZiZU4851 pisze:A co do wybiegów, szczury muszą je mieć! Bez nich będą bardziej otyłe i mniej sprawne na starość.
Nieprawda. Grubość szczura nie zależy od tego ile się rusza, tylko co i ile je.

Moje też nie gryzły kabli, bo były tego uczone od oseska. Przyszedł mój 4 szczur i nauczył je zżerania wszystkiego... Teraz wcinają kable, szafki, tapetę, ubrania, miśki... ::)
Sądzę że ruch jest również ważny, to tak jakby powiedzieć że człowiek który dziennie zjada 3000kcal będzie tak samo gruby jak człowiek który dziennie zjada 3000kcal i do tego biega 3 razy w tygodniu po godzinie. Czyż to nie tak?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”