Help pomóżcie

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

Help pomóżcie

Post autor: kjaja2001 »

mój ogon Strzałka strasznie się zrobiła gruba i to nie od zimy bo wcześniej też taka była jest otyła i spedza dzień na spaniu



___________________________________________________________
Dla Sary [*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Help pomóżcie

Post autor: nausicaa »

a od kiedy i skąd ją masz? może jest w ciąży? albo jakieś zaparcie ma? cięzko powiedzieć, lepiej jakbyś do weta poszła. tylko widzę, że Ty z bieszczad jesteś, a tam pewnie o weta od gryzoni to ciężko...
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

Re: Help pomóżcie

Post autor: kjaja2001 »

Tak z Bieszczad z Ustrzyk Dolnych w ciąży ona nie jest kupiłam ją jakieś 1,5 lat temu w Sanoku.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Help pomóżcie

Post autor: nausicaa »

to może po prostu przekarmiona? a ma twardy brzuszek czy miękki? jak oddycha? nie słychac dziwnych dźwięków przy oddychaniu?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

Re: Help pomóżcie

Post autor: kjaja2001 »

Nie wiem czy przekarmiona ale brzuch ma miękki chciałabym zrobić jej wybieg w swym pokoju jak chcecie wiedzieć jak mój pokuj wyglada moge foty wrzucic
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Help pomóżcie

Post autor: marts »

Przekarmiona i nie ma wybiegów.
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

Re: Help pomóżcie

Post autor: kjaja2001 »

dacie mi jakiś pomysł na wybieg pierwszy raz słysze o wybiegach i niewiem jak zrobić. Sara i strzałka to moje pierwsze szczury ale sara juz nie żyje[*][*][*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Help pomóżcie

Post autor: smeg »

Po prostu trzeba zabezpieczyć pokój - zamknąć drzwi, pochować wszystkie kable, zastawić szpary za szafami, w które szczur mógłby wejść, schować wszystkie rzeczy które mógłby pogryźć i wypuścić szczury :) Na początku można na łóżku, kładąc na nim zmięty koc (przeznaczony na pożarcie :P), szczurki będą mogły biegać w powstałych zakamarkach. Później się ośmielą, nauczą schodzić z łóżka i zaczną biegać po całym pokoju :) Najlepiej wypuszczać szczury rano lub wieczorem, kiedy są najbardziej ożywione, żeby rzeczywiście pobiegały, a nie po 5 minutach poszły spać w kącie łóżka.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

Re: Help pomóżcie

Post autor: kjaja2001 »

czyli musze wszystkie kable poodłaczać od gniazdka i je schować?

co mogłabym wykorzystać i jak zablokować te szpary?
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: Help pomóżcie

Post autor: tinanka »

Moje wszystkie dziewczyny, oczywiście z różnym zapałem, gryzły w dojrzałym wieku, czyli zaczynały przed rokiem a po półtora się uspokajały i już nie trzeba było chować kabli. Poza tym są takie specjalne rurki w których można pochować wszelką elektryczność albo poprzyklejać do ścian. Pokój musi być stale zamknięty, aby szczurka nie uciekła, bo to bardzo ciekawskie stworzenia, uwielbiają poznawać nowe miejsca. Zakładam, że to pokój, nie kuchnia, więc nie powinnaś mieć tam żadnych rur na zewnątrz, więc z tym problem z głowy. Uważaj tylko na szpary za szafą lub za meblami, jedna z moich pierwszych dziewczyn, Fredzia upodobała sobie kiedyś miejsce za meblami i chodziła tam spać, jak się uparła to potrafiła tam siedzieć godzinami i tylko niecodzienny przysmak potrafił ją stamtąd wyciągnąć. Okno też musi być zamknięte. Co do zabezpieczania, to ja miejsca niedozwolone zakładałam kiedyś książkami, bądź kartonami albo gąbkami ale to z różnym skutkiem. ;-)
Wszystko zależy od posłuszeństwa Twojej małej, jeśli przybiega na zawołanie, to nawet miejsce za meblami nie straszne.
Uważaj na rośliny, jeśli jakieś masz, wiele może być trujących dla szczurka. Zorganizuj pokój tak by szczurek mógł sobie w dozwolone miejsca spokojnie wejść i zejść, czyli przykładowo schodki na łóżko, poduszka, wysunięte "schodowo" szuflady itp. Możesz też poustawiać domki z kartonów, rurę do wentylacji i labirynt, żeby się szczurek nie nudził.
Pamiętaj jednak przede wszystkim o bezpieczeństwie i baw się z nią często.
Dużo ruchu i waga będzie w normie, zapewniam. :-)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Help pomóżcie

Post autor: nausicaa »

możesz też kable, których nie da się schować włożyć w plastikowe osłonki- peszele. one są dość tanie- kosztują ok 12zł za całą wielką rolkę.
peszele wyglądają tak: http://elektrocave.pl/pl/p/Rura-karbowa ... peszel/182. mogą byc też szare albo białe
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
kjaja2001
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:17 am
Lokalizacja: POLSKA Ustrzyki Dolne

Re: Help pomóżcie

Post autor: kjaja2001 »

Dzięki ale został jeszcze ostatni problem:

Jak mogę namówić mamę żeby zrobić jej wybiego ona mówi że się niezgadza bo kiedyś szczurki mi pare poduszek załatwiły i 2 pary spodni.

Jak mam jej to udowodnić że Strzałka będzie posłuszna?
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Help pomóżcie

Post autor: marts »

Pochowaj wszystko co mogłaby zniszczyć.
Moje tak czy siak niszczą i nikt nie krzyczy, nawet mama ::)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Help pomóżcie

Post autor: lovekrove »

Nie udowodnisz. Choćbyś wszystko pochowała i tak znajdą coś na pożarcie. Dopiero po pewnym czasie mała nauczy Cię porządku ::) Urok gryzoni, z tym się trzeba liczyć biorąc takiego futrzaka pod opiekę.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Help pomóżcie

Post autor: marts »

No tak. Pochowałam kable, pochowałam ubrania a i tak zostałam bez drukarki, bez internetu i bez dwóch koszulek. A po jakimś czasie dopiero nauczyli się, że tak nie wolno no i już nic nie gryzą mi :)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”