Dziwny guz na grzbiecie

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Dziwny guz na grzbiecie

Post autor: Monia1990 »

2 tygodnie temu mojemu szczurciowi zrobił się guz na grzbiecie. Pojechałam do weterynarza powiedział że to nic groźnego i powinien zniknąć...

Minęły 2 tygodnie i guz się powiększył, zrobiła się na nim rana, ostatnio jakaś dziwna wydzielina się z tego wydostawała. Czy ktoś wie co to może być? Przyznaję, nie mam dobrego weterynarza nigdzie u siebie który znałby się na szczurach (już miałam duże problemy przy przeziębieniu na samym początku jak szczur był młody. Boję się, że jedyne co zrobi wet to powie: do uśpienia :(

Nie chcą mi się wgrać zdjęcia..
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Dziwny guz na grzbiecie

Post autor: Monia1990 »

Zapomniałam dodać, że szczur zachowuje, je i czuje się normalnie- bez zmian
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziwny guz na grzbiecie

Post autor: smeg »

Może to ropień? Z opisu by pasowało. Idź jeszcze raz do weta, zasugeruj mu to, poproś o oczyszczenie ropnia i powinno być w porządku.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Dziwny guz na grzbiecie

Post autor: alinak »

Dzis na grzbiecie moje Mishy pojawij sie dziwny guzek (dosc twardy) a jeszcze wczoraj go nie bylo. Dosyc mnie to niepokoi na moim terenie ciezko o dobrego weta, ludzie sie spieraja ktory dobry a ktory nie... Wiec mam pytanie czy mam czekac az guzek sie bedzie powiekszal wchlanial czy szukac juz jakiegos weta i umawiac sie na wizyte? Jest popoludnie Majka i Tequilla radosnie biegaja po pokoju a mala spi w najlepsze jest u mnie dopiero 3 dzien, poki co jadla normalnie i zachowywala sie normalnie. Co robic?
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Dziwny guz na grzbiecie

Post autor: alinak »

Obrazek
Lepszego zdjecia nie mam mala zachwuje sie najzupelnie normalnie, gdy ja dotykam nie piszczy ani zachowuje sie jakby ja to bolalo. Prosze o odp co mam robic jak mam isc do weta to chcialabym moc mu cos zasugerowac a nie tepo patrzec w niego...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwny guz na grzbiecie

Post autor: Paul_Julian »

Jesli wczoraj go nie było, to możliwe , że to ropień. Na razie obserwuj co sie z tym dzieje. Czy sie powieksza, itd.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Dziwny guz na grzbiecie

Post autor: alinak »

Dzisiaj Misha ma zamiast tego guza cos w rodzaju strupka wyglada jak swiezo rozdrapany i wyciekla z niego... Hmmm chyba ropa mialo niezbyt ladny zapach a do tego bylo bialo zielonkawe? Ciezko okreslic humor przemywam to przegotowana woda i mysle czy nie zaparzyc szaflwie i czy tym nie przemywac rany kilka razy dziennie
Awatar użytkownika
Mustang2912
Posty: 94
Rejestracja: pt lip 20, 2012 5:07 pm

Re: Dziwny guz na grzbiecie

Post autor: Mustang2912 »

Mój szczurek też miał guza, i zdechł. To był rak. :( Był jeszcze taki młody.
''Nie kwiat lecz owoc to wartość rośliny, chcesz poznać człowieka- patrz na jego czyny.''
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Dziwny guz na grzbiecie

Post autor: alinak »

Ale chyba ropny czyms sie rozni od raka? Nie strasz mnie moja Misha jest ze mna dopiero 5 dni... To nie czas zeby odchodzila :(
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Dziwny guz na grzbiecie

Post autor: alinak »

A i jeszcze jedno pytanie czy jesli miedzy moja trojka nie ma wiekszych bojek z Misha to czy w razie czego ja oddzielic? Rannie pachnie zbyt przyjemnie jutro skocze po jakas ziolowa masc na takie rzeczy ale prosze by ktos kto ma pojecie na tego typu sprawy sie wypowiedzial. Pod strupkiem/zadarciem/tym dziwnym czyms widac doskonale rope. Mysle, ze mala mogla ja sobie rozdrapac wczoraj byl tylko guzek dzis juz ranka. Nie wiem co mam o tym myslec. Popoludniu tez bylo ok wyszlam na jakies 4, 5 godzin z domu i zauwazylam to teraz. Mala jest aktywna nie biega tyle po klatce co Majka i Tequilla ale jednak nie spi ciegle, je i pije normalnie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwny guz na grzbiecie

Post autor: Paul_Julian »

To jest ropień. Spokojnie cała gromadka może być razem, nie musisz rozdzielać. Nie smaruj żadną maścią !

Postępuj tak jak tutaj pisze :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=172&t=35601

Skoro sie otworzył i jest ropa, to już wiadomo, że to ropień i nie potrzebujesz rozpoznania od weta. mozesz spokojnie przemywać szałwią, ale najlepszy jest octenisept. I bez paniki :D Mustang Cię nastraszyła niepotrzebnie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Dziwny guz na grzbiecie

Post autor: alinak »

Uff szczerze mówiąc czekałam właśnie na Twoją opinię :D dzięki wielkie za odpowiedź ::)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”