Starszy szczurek szura pupalem po ziemi

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Starszy szczurek szura pupalem po ziemi

Post autor: milen87 »

Mam 2,5-letniego chłopca, który od jakiegoś czasu (może parę miesięcy) zaczął podczas chodzenia szurać siedzeniem po podłodze. Jak sika, to też właściwie na siedząco... Czy to normalne? Myślę, że to może być związane z kręgosłupem, może jakieś zwyrodnienie, zmniejszona ruchomość? Może można mu jakoś pomóc?
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Starszy szczurek szura pupalem po ziemi

Post autor: milen87 »

Trochę głupio to wszystko brzmi, ale widzę po prostu, że sprawność Cyrylka już nie ta i przykro patrzeć jak chodzi zasikany...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Starszy szczurek szura pupalem po ziemi

Post autor: Paul_Julian »

Koniecznie idż do weta z dziadziusiem. Moze być np. początek jakiegos niedowładu. Trzeba by zrobić rtg. W domu nic za bardzo nie poradzisz :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Starszy szczurek szura pupalem po ziemi

Post autor: StasiMalgosia »

Niestety Paul u nas tak ma Gabrysia i nic się z tym nie da zrobić, taki wiek i takie starcze problemy niestety :(

zabezpiecz klatkę tak żeby zlatując nic sobie nie zrobiła i tyle


acha pamiętaj że nie bedzie sobie scierać tylnich pazurków więc raz na jakiś czas trzeba obcinać
Obrazek
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Starszy szczurek szura pupalem po ziemi

Post autor: milen87 »

Niestety problem się pogłębia, teraz ewidentnie ma niedowłady w tylnych łapkach, nie raz po prostu ciągnie łapki za sobą. Zastanawiają mnie w związku z tym stanem dwie kwestie:

1. Jak wspomniałam często jest zasikany, żwirek przylepia mu się do brzuszka i śmierdzi generalnie. Myślicie, że powinnam go kąpać? Co ważniejsze święty spokój dziadunia czy higiena - może to grozić jakimiś chorobami np. układu moczowego?

2. Mojemu innemu szczurkowi z podobnym problemem pani weterynarz zrobiła prześwietlenie i stwierdziła zaawansowane zwyrodnienie kręgosłupa i zaproponowała celowane zastrzyki sterydowe na zmniejszenie stanu zapalnego. myślicie, że można to zastosować również u Cyrylka czy koniecznie trzeba go prześwietlać? Fajnie mu było jakoś ułatwić życie...

Z góry dzięki za rady i opinie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”