Zaparcia u szczura

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Zaparcia u szczura

Post autor: Blanny »

Jak powielam jakiś ogólny wątek, to przepraszam i proszę o podanie mi linku. :)

Zero ma mega zaparcia, nie robił dziś kupki od 4 rano, szura dupką po ziemi i co chwila piszczy, jakby chciał wydalić, ale nie może. O 4 zrobił MNÓSTWO kupy, ale takiej suchej (więc to nie ze stresu), gdy dostał ataku. Ataku mu przeszedł, a potem właśnie tak szurał brzuszkiem, zaczęłam mu go masować i zrobił z 15 bobków, z czego może dwa były takie świeże, a reszta mega sucha.

Co mogę mu podać, by mógł się łatwo wykupkać? W jednym z tematów wyczytałam, że można podać szczurowi parafinę wtedy i podawać dużo zielonki. Czy to prawda? I czy coś jeszcze może mu pomóc, np. jakaś herbatka?
Jak szynszyl miał zatwardzenia, to jakiś hodowca kazał tacie dawać mu wodę z cytryną i cukrem, ale średnio mi się to wydaje odpowiednie dla szczura. Może jakiś rumianek czy coś?
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaparcia u szczura

Post autor: unipaks »

Daj mu zlizać z palca ze trzy- cztery kropelki oliwy lub oleju :)
Dobrze robi też gotowane/pieczone jabłuszko, a także brzoskwinia - może być taka z puszki
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Zaparcia u szczura

Post autor: Licho »

Niestety olej i oliwa są trawione w żołądku, dlatego nie nawilżą jelit.
Najlepszy jest olej parafinowy. Można go kupić w aptece za grosze.
Można dawać go do picia, wraz z pokarmem (ok 1 kropelki dziennie, choć nie da sie go przedawkować) lub robić z niego lewatywy.
Obrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Zaparcia u szczura

Post autor: noovaa »

Licho przy poważnych zaparciach u mojej rocznej córki, właśnie oliwe z oliwek raz dziennie dawałam jej do mleka ... To jedna z niewielu rzeczy które jej jakkolwiek pomagała poza czopkiem ..

Nie wiem czemu pomagało .. wiem że jak najem się tłustych frytek, to trawię "intensywniej (?)" ... więc może w tym kierunku :P

Od jabłka, dużo lepsze są śliwki ... można też zrobić kompocik z suszonych i dać do poidełka :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Zaparcia u szczura

Post autor: Blanny »

Wg zaleceń Rzepki, która do mnie dziś zadzwoniła, mam mu dawać trzy razy dziennie po dwie-trzy krople tej parafiny ciekłej czy tam oleju parafinowego. Własnie mu dałam, ale mlaskał!
Właśnie też myślałam o śliwkach, ale czy szczury mogą jeść takie rzeczy?

Dzięki za rady, dziewczyny. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Zaparcia u szczura

Post autor: noovaa »

Ja swoim dawałam śliwki ...

Ale nie wszystkie chcą. Dlatego wspomniałam o kompocie :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Zaparcia u szczura

Post autor: akzi »

parafina najlepsza
niech pije duzo , namaczaj jakies ziarna najelpiej te frykasy ( to cos okrągłe z z dziórką )wodą niech je
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”