Wątroba,Duże uszkodzenie wątroby

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dreadd
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 13, 2012 11:26 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Wątroba,Duże uszkodzenie wątroby

Post autor: dreadd »

Witam
Dziś wet przesłała mi informację o wynikach badań krwi mojego szczura
"Niestety wyniki świadczą o dużym uszkodzeniu wątroby- objawy
neurologiczne mogą być z tym powiązane"

Wczoraj Wet stwierdziła, że objawy neurologiczne pasują w sumie do guza przysadki bez przekrzywienia główki, więc Marcus dostał Galastop, dziś podałam mu pierwszą dawkę.
Jutro kolejna wizyta i skoro wiemy, że ma uszkodzoną wątrobę to pewnie wet zleci jakieś leki na to.
Czekamy również na reakcję małego na Galastop, jeżeli jutro będzie poprawa jakaś, to będziemy podawać dalej, chyba że zaczekamy jeszcze do piątku.

Moje pytanie jest takie, czy wiecie może co w wypadku gdy wątroba jest uszkodzona? Wiem, że nie da się jej naprawić, ale czy to bardzo postępuje.
Jakie leki się podaje?
Na razie Marcusik ma apetyt,karmy jakoś szczególnie nie ubyło, ale gerberka wcina.
Dodam,że ma 2,5 roku
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wątroba,Duże uszkodzenie wątroby

Post autor: unipaks »

Często przy guzie przysadki nie ma żadnego skrętu główki - natomiast bardzo często ono występuje przy kłopotach z uchem, błędnikiem, zapaleniu mózgu/opon/ wylewie(udarze).
Podając Galastop należy się liczyć z tym, że widoczna dla nas poprawa może nastąpi nie od razu, lecz dopiero po kilku dawkach - dlatego nie trzeba się przedwcześnie poddawać. Czekajcie na poprawę troszkę dłużej.
Dawki Galastopu powinny być naprawdę duże, jeśli mają pomóc - wóz albo przewóz, nie ma innego wyjścia.
Potem można przejść na tabletki Dostinexu, łatwiejszy w podaniu i nieco tańszy.
Twardej karmy, przy tym schorzeniu, na tym etapie, niestety nie będzie jadł tak jak niegdyś, bo zwyczajnie nie da rady; gdy nastąpi poprawa, szczurek podejmie próby. Teraz niech je miękkie, poza tym dawaj podgotowane warzywka, namoczone ziarno, skiełkowaną pszenicę i inne ziarna - bo ważne, żeby jego organizm otrzymywał włókno. Niektóre z granulatów kompletnych w składniki daje się ładnie i bez problemów skruszyć - wykorzystaj to i podawaj z gerberami, ugotowanymi warzywkami - z czym tam będzie chętnie zjadał :)
W razie problemów - u weta można kupić saszetkę Convalescence Support firmy Royal Canin (koszt ok.4 zł) do sporządzania papki, do tego dodawać odrobinkę papki z Herbi Care Plus (włóknik).
Sprawdzać ząbki, czy nie przerastają i nie zaczynają kaleczyć wnętrza pyszczka.
Wątrobę można osłaniać Hepatilem (zapewne na początku 1/4 tabl. 2x dziennie przez 2-3 dni, potem 1/8 tabl. 2x dziennie - ale to już wet zleci). Dawaj mu ziarnka ostropestu do pogryzania albo próbuj przemycać olej z ostropestu.
Kciukam za zdrowie Marcusa! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”