Guzek

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dudusiakowa
Posty: 33
Rejestracja: pt gru 16, 2011 11:11 am
Lokalizacja: Stuchowo

Guzek

Post autor: dudusiakowa »

Mój szczurek ma na boku niewielkiego guzka. Guzek nie powiększa się, nie przylega do narządów. Mogę go objąć palcami. Myślicie, że to może być nowotwór, czy raczej jakiś tłuszczak. Mogę smarować go maścią nagietkową dopóki nie pojadę do weterynarza?
Na zawsze w mym serduszku Tofiś[*] Fuksiu [*]
Obecnie życie uzupełnia Fred[/b][/color]
dudusiakowa
Posty: 33
Rejestracja: pt gru 16, 2011 11:11 am
Lokalizacja: Stuchowo

Re: Guzek

Post autor: dudusiakowa »

Guzek jest koło przedniej łapki, czytałam, że to może być guzek mlekowy..Tyle, że mój szczuras to samiec. Guzek ma wielkość niecałego centymetra. Bardziej z boku ma małego odstającego strupa, jakaś minimalna gulka znajdowała się wcześniej pod tym strupem, jednak teraz nie ma nic, sam strupek a guzek koło łapki..Szczurek jest żywotny, dużo je, bawi się. W
Na zawsze w mym serduszku Tofiś[*] Fuksiu [*]
Obecnie życie uzupełnia Fred[/b][/color]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Guzek

Post autor: noovaa »

Ten guz może być czymkolwiek ... np. ropniem czy kaszakiem. Nieleczony ropień może doprowadzić do zatrucia organizmu ... Do weterynarza trzeba iść szybko, a nie podawać nic na własną rękę ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”