Guz na dwóch sutkach - kilka pytań

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Guz na dwóch sutkach - kilka pytań

Post autor: delapenios »

Witam.
W poniedziałek wyczułem u mojej 21 miesięcznej samiczki 2 guzki na 2 sutkach. Byłem dziś z nią u weterynarza i Pani powiedziała, żeby codziennie obserwować czy guzki nie rosną. Jeśli nie będą rosły odradziła wycinanie. Jeśli tak, mam od razu przyjść. Tylko jest jeden problem, a mianowicie w Rzeszowie z tego co powiedziała, nie ma narkozy wziewnej, a tej drugiej jest większa szansa, że może nie przeżyć. I piszę do was z prośbą o doradzenie czegoś. Może wie ktoś czy jest narkoza wziewna. A drugie pytanie, jeśli te guzki nie będą, rosły to ile samiczka może przeżyć ? I czy w ogóle te guzki będą miały jakiś wpływ na zdrowie szczurka. Dodam, że dostała zastrzyk witaminowy, ale to już poza tematem :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Guz na dwóch sutkach - kilka pytań

Post autor: Paul_Julian »

Tutaj http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... k*#p918424 jest duży temat o guzie gruczołu mlekowego. Takie guzki, jesli się je zostawi, moga się roznieść na inne guzki, więc warto coś z tym zrobić.
Dobry weterynarz spokojnie zrobi zabieg na narkozie iniekcyjnej :)

Ale można spróbowac najpierw sposobu jaki opisalem tutaj :
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... d*#p852642
A dopiero jak nie pomoże to leki hormonozależne.

Zapytaj sie swojej wetki o te zalecenia jakie podalem w linku, co ona myśli o tym.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Guz na dwóch sutkach - kilka pytań

Post autor: delapenios »

Czyli nawet jeśli nie będą rosły, to i tak operować ?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Guz na dwóch sutkach - kilka pytań

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej jest operować, ale to już decyzja lekarza. Bo czasem lepiej dac leki, szczególnie jesli to starszy szczurek.

Na przyszlość takim guzom można próbowac zapobiec sterylizując samiczki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Guz na dwóch sutkach - kilka pytań

Post autor: delapenios »

Wielkie dzięki za rady. W poniedziałek pojadę z nią to weterynarza do którego zawsze chodzę i będziemy decydować co dalej. Pozdrawiam :)
delapenios
Posty: 106
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:34 am

Re: Guz na dwóch sutkach - kilka pytań

Post autor: delapenios »

Witam. Niestety nie byłem jeszcze ze szczurem u Weterynarza ale ide jutro tj. 07.01r. Dodam, że codziennie sprawdzam czy guzki nie rosną i na moje wyczucie wydaje mi się że nie urosły nic. Pytanie, czy ta zwłoka nie zaszkodzi samiczce ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”