Wychudzenie

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
WiolettaZaw
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:44 pm

Wychudzenie

Post autor: WiolettaZaw »

Witam,szczurasek jest chyba wychudzony(był gruby) ale nagle schudł i widać mu kręgosłup karmie go dużo a on wcale nie tyje nie wiem co robić (oprócz weta) Pomożecie?
TOZ Przyjacielski:

Wioletta Zawadzka(Ja)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wychudzenie

Post autor: Sky »

Zazwyczaj szybkie chudnięcie do takiego stopnia jest spowodowane przez chorobę. Sprawdź, czy po za tym szczurek ma inne objawy, dokładnie go poobserwuj, jego odchody, mocz, zachowanie, jak je, wszystko. To nie bierze się niestety z niczego.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
WiolettaZaw
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:44 pm

Re: Wychudzenie

Post autor: WiolettaZaw »

Śpi prawie cały czas za to ten drugi aktywny jest.Kupki ma b.cuchnące i wgl nie widzę żeby pił.Je ale nie dużo
TOZ Przyjacielski:

Wioletta Zawadzka(Ja)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wychudzenie

Post autor: Sky »

Nic sama nie poradzisz - na 'gołe oko' widać, że szczurkowi coś dolega, co ma związek z układem pokarmowym, powinien natychmiast znaleźć się u weterynarza, bo to nic dobrego nie wróży. Spróbuj mu podawać wody z miodem/cukrem, żeby za bardzo się nie odwodnił.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
WiolettaZaw
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:44 pm

Re: Wychudzenie

Post autor: WiolettaZaw »

U weta byłam wszystkich w Łodzi m.in Pod Koniem tam też nic nie wiedzą.A jak coś podaje strzykawką to mu krew z pyszczka leci i z pupy
TOZ Przyjacielski:

Wioletta Zawadzka(Ja)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wychudzenie

Post autor: Sky »

Przepraszam bardzo - objawy są bardzo wyraźnie i na prawdę martwi Cię tylko chudnięcie? Jeżeli nie uporasz się z głównym problemem, żadne diety i inne suplementy się nie zdadzą. Poszukaj POLECANYCH weterynarzy w Łodzi. Robili badanie kału? Prześwietlenie, usg?

http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t=19236
weci polecani w Łodzi.

Jeżeli nie spróbujesz czegoś zrobić, szczurek prawdopodobnie nie poradzi sobie. Jeżeli nawet przy podaniu wody krwawi, powinien dostać podskórnie płyny i jakieś wspomagacze. Jak długo to trwa? Miał podawane jakieś leki?
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
WiolettaZaw
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:44 pm

Re: Wychudzenie

Post autor: WiolettaZaw »

Długo trwa miał badania wszystkie krwi itd...
TOZ Przyjacielski:

Wioletta Zawadzka(Ja)
Awatar użytkownika
WiolettaZaw
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:44 pm

Re: Wychudzenie

Post autor: WiolettaZaw »

I chrumka jakoś dziwnie
TOZ Przyjacielski:

Wioletta Zawadzka(Ja)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wychudzenie

Post autor: Paul_Julian »

Idz do weta w poniedziałek. Naprawdę nie jestesmy Ci w stanie pomóc online.
Przede wszystkim zrób USG. Nie badania krwi, tylko USG.
Napisałaś, ze miał wszystkie badania, ale nie napisałaś wyników tego badania. Piszesz, że "długo trwa" , ale schudł nagle.

Sky już napisała, co robić. Do polecanego weta i zrób USG. To przede wszystkim. Takie chudnięcie to prawdopodobnie guz, i bardzo możliwe, ze to guz w brzuchu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Wychudzenie

Post autor: katkanna »

Leć do weta natychmiast, najlepiej całodobowego. Jedna z moich szczurzyc miała krew w kale, następnego dnia już nie żyła :( Jeśli to coś pokarmowego, to choroba rozwija się błyskawicznie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”