powiększona macica - jakie badania i co?...

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
fixatiffka
Posty: 196
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 12:40 pm
Lokalizacja: Gdańsk

powiększona macica - jakie badania i co?...

Post autor: fixatiffka »

szczur prawie dwa lata, macica powiększona od miesiąca prawie :-\
dostała dwie dawki ivermektyny, (leczyłam całe stedo) i nic
teraz podobno jest nawe większa, wet zaproponowała galastop raz w tygodniu, podałam już jedną dawkę
może jakieś badania można zrobić by się dowiedzieć, co jest? może ropomacicze?
może sterylizacja?... zapewne na narkozie wziewnej?
help please ???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: powiększona macica - jakie badania i co?...

Post autor: Paul_Julian »

A w jaki sposób wykryto tę powiększoną macicę ? Można by zrobić USG, albo od razu zdecydowac się na sterylkę.

Mozesz pójśc do dr Pauliny Plewako. http://www.szczury.org/viewtopic.php?p=928033#p928033
Wrócilem wlasnie od dr Ani Rzepki z W-wy ze sterylek moich mlodziaków, i dr powiedziała, ze z Gdańska to zna tylko dr Paulinę.

Kiedyś równiez bylem u dr Pauliny, zrobiła na mnie super wrażenie. Może udałoby sie napomknąć dr Paulinie, że dr Rzepka o niej wspomniała i wtedy obie panie mogly by sie skontaktowac, jesli dr Paulina by nie wiedziala co zrobic.

Aha, i Ivermektyna to na pasożyty jest :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
fixatiffka
Posty: 196
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 12:40 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: powiększona macica - jakie badania i co?...

Post autor: fixatiffka »

dzięki za odpowiedz, właśnie do nie chodzę :)
macicę powiększoną wymacała ręcznie
a ile kosztuje sterylka u dr Rzepki w wawie? bo być może faktycznie będę musiała się tam wybrać...
i chciałam jeszcze tylko zapytać, czy w tej przychodni benkowski-hajdo w gdyni http://www.przychodniavet.pl/ faktycznie mają wziewkę przystosowaną dla szczurów?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: powiększona macica - jakie badania i co?...

Post autor: Paul_Julian »

Benkowskiego polecam ! Wycięcie guza pod wziewką u Soranka kosztowało 120 zł. Za 2 sterylki u dziewczynek chciał 200 zł, ale w końcu pojechalem wtedy do dr Rzepki ( razem z sercowcami). Dr Benkowski operuje tylko pon-pt , chyba do 12stej, ale szczurka można odebrać nawet pod koniec dnia. Dr sprawia takie dziwne wrażenie (trochę taki zwariowany) i może to komuś nie podejść, ale jest fachowy.

Teraz za sterylkę zapłaciłem u dr Ani 220 zł na wziewnej. Ale najlepiej umawiać sie na rano, ja miałem szaleńcze przygody z dojazdem ( bo tam bus jedzie z przesiadką) http://szczury.org/viewtopic.php?p=949417#p949417

Możesz też zadzwonić i przez telefon wszystko dr Ani opisać ( albo wysłac mejla).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
fixatiffka
Posty: 196
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 12:40 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: powiększona macica - jakie badania i co?...

Post autor: fixatiffka »

:) dziękuję za odpowiedz
fixatiffka
Posty: 196
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 12:40 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: powiększona macica - jakie badania i co?...

Post autor: fixatiffka »

na zdjęciu rtg wyszło, że ślepka ma zwapnienie wątroby
o macicy nic wet nie napisała
jadę na konsultację dopiero

w sumie to: pylica (wyszło na prześwietl. płuc kiedyś) + powiększona macica + częściowe zwapnienie wątroby + zauważam od jakiegoś czasu wyraznie wystający grzbiet i zapadnięte boki przy nim + lekki niedowład łapek tylnych. ale przynajmniej waga na razie stała.
chyba muszę się przygotować na najgorsze... :(((
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: powiększona macica - jakie badania i co?...

Post autor: Paul_Julian »

O rety. A moze jakieś leki na tę watrobę ? Chociażby na razie Essentiale forte ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”