Duży problem

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Koko_Mila
Posty: 66
Rejestracja: ndz lip 24, 2011 5:21 pm
Kontakt:

Duży problem

Post autor: Koko_Mila »

Zamierzałam teraz sprzątnąc klatke szczurom .Zauważyłam że jedna z nich która jest bardzo płochliwa leży skulona na dnie klatki .Pomyślałam że śpi czy coś , ale ona nie spała podniosłam ją i okazało się że jej kręgosłup jest wygięty tak jak u prężącego się kota.Nie chodzi tylko tak dziwnie podskakuje i można zrobić z nią dosłownie wszystko. Pomocy ???
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Duży problem

Post autor: Svefn »

Czy to prężenie się, to wygięcie środkowej części kręgosłupu do góry, czy do dołu (głowa wtedy zadarta do góry, dodatkowo trzepotanie uszami podczas dotykania)? Podskakiwanie to podskoczenie krok dwa i czekanie na dotknięcie/pogłaskanie?
Czy szczurek jest wiotki i niemrawy?
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
Awatar użytkownika
Koko_Mila
Posty: 66
Rejestracja: ndz lip 24, 2011 5:21 pm
Kontakt:

Re: Duży problem

Post autor: Koko_Mila »

Kręgosłup jest wygięty do gór .Szczur tak jakby dostał paralizu to podskoczenie to bardziej tak jaby nagły zryw mięśni .Drugiej też się coś takiego zaczeło robic .A tak przy okazji to strasznie wyliniały w okolicach szyji i grzbietu .Felicja jest po chorobie{ropien na łapie]więc jej zachowanie jest jakoś uzasadniono ale helena nigdy ni chorowała jeszcze , a znią to stało się jakoś z dnia na dzien wczoraj wieczorem jeszcze chodziła. :-[
Awatar użytkownika
Koko_Mila
Posty: 66
Rejestracja: ndz lip 24, 2011 5:21 pm
Kontakt:

Re: Duży problem

Post autor: Koko_Mila »

Ona po prostu leży na boku i kurczowo stara się podnieśc ,ale nie może .Rusza łapkami ,ale nie na tyle żeby zrobić cokolwiek
Awatar użytkownika
Koko_Mila
Posty: 66
Rejestracja: ndz lip 24, 2011 5:21 pm
Kontakt:

Re: Duży problem

Post autor: Koko_Mila »

Szczurcia odeszła .Niech spoczywa w spokoju. :'( :'( :'(
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duży problem

Post autor: unipaks »

Bardzo mi przykro... :(
[*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Duży problem

Post autor: Paul_Julian »

To faktycznie mógł byc jakiś paraliż czy wylew. Weż tą drugą do weta, skoro też cos niedobrego sie dzieje. No i jeszcze to linienie- może jakiś pasożyt się przyplątał ?
Biedna szczurka :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Koko_Mila
Posty: 66
Rejestracja: ndz lip 24, 2011 5:21 pm
Kontakt:

Re: Duży problem

Post autor: Koko_Mila »

Dzisiaj rano znalazłam Felicję tak samo poskręcaną .Umarła w nocy :'(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Duży problem

Post autor: smeg »

Warto zrobić szczurkom sekcję zwłok u weterynarza, żeby dowiedzieć się, co to było. Szczerze mówiąc, nigdy nie słyszałam o takim przypadku.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Duży problem

Post autor: lovekrove »

To okropne... Przykro mi strasznie. Podpisuję się pod propozycją zrobienia sekcji - w przypadku, gdy komuś przytrafi się coś podobnego, będą wiedzieli co to.

Trzymaj się :-[
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Kaliska
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 25, 2013 8:20 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Duży problem

Post autor: Kaliska »

Bardzo ci współczuję. Trzymaj się mocno!
Nasz wątek: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39566
Razem: Viserion, Rhaegal, Drogo i Biszkopt
Po drugiej stronie tęczy: Kaliska, Balerion, Drogon
Zablokowany

Wróć do „Brzuch i grzbiet”