Wychudzony szczur.

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Wychudzony szczur.

Post autor: Szurek15 »

Witam.
Przez 2tyg zaniedbałem swoje szczury nie wypuszczałem ich i nie dawałem im żadnych warzyw i owoców.
Gdy dziśchciałem wyjąć szczury z klatki to zobaczyłem ,że jeden był strasznie wychudzony i osowiały.Puściłem je po pokoju i chudy szczur zaczął brudzić podłogę żadką kupa.Gdy podnisłem go do góry by zobaczyć co tam się stało to zobaczyłem cały obsikany brzuch i kupę która siedziała jeszcze w odbycie.Nie wiem co mam zrobić.Znajomy weterynarz ma urlop do 1 lipca. Także szczur oddycha boczkami.Nie wiem co mam robić próbowałem dawać jedzenie z miodem ale i tak nie chciał.
Szczurza.Mama
Posty: 174
Rejestracja: czw paź 13, 2011 1:48 pm

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Szczurza.Mama »

Oddycha boczkami, bo ma pewnie problem z płucami lub sercem. Idź do weterynarza, chyba nie znasz jednego.
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Szurek15 »

Ale co z tym odbytem ?
Trzynastka
Posty: 135
Rejestracja: ndz gru 23, 2012 12:15 pm

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Trzynastka »

Od braku owoców i warzyw nie powinno się tak stać, jeśli dostawały na bieżąco karmę podstawową. Powinieneś jak najszybciej udać się do weterynarza, nie musi być 'Twój', byleby znał się na małych gryzoniach.
Szczurza.Mama
Posty: 174
Rejestracja: czw paź 13, 2011 1:48 pm

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Szczurza.Mama »

Jeśli ma coś przyklejone to ciepłą wodą mu przemyj... i idź dzisiaj do weterynarza!! to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, by nawet do klatki nie zaglądać - pewnie przez 2 tyg nawet im nie posprzątałeś, skoro tego nie widziałeś.
Szczurza.Mama
Posty: 174
Rejestracja: czw paź 13, 2011 1:48 pm

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Szczurza.Mama »

Możliwe, że w jelitach zrobił się jakiś korek, czy cokolwiek.. ale tego nikt ci nie powie, bo my weterynarzami nie jesteśmy. Albo jesteś tak skrajnie wycieńczony, że nie ma sił.
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: xiao-he »

Mój Boże... dlaczego pozwoliłeś na szczury tak nieodpowiedzialnej osobie? Ręce opadają... idź do weta.
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Szurek15 »

Wizyte u weterynarza mam jutro o 17. Szczur jednak nie oddycha boczkami . Ale z jego pyszczka moża usłyszeć piskanie i harczenie. Umyje my pupcie dam mu kocyk.
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: missia »

Dlaczego tak zaniedbałeś szczury?... :-\ ... dla mnie to dziwne... jak to możliwe? Nigdy bym tego nie zrobiła... Teraz najważniejsze jest zdrowie ogonka. Po wizycie u weta napisz co i jak :-[
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Szurek15 »

Wiem że zle zrobiłem.Jestem winny za to co mu sie stało.
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: missia »

Dobrze że zdajesz sobie z tego sprawe. Co było tego przyczyną? Brak czasu, zapomniałeś?
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Szurek15 »

Nie poprawiałem się żeby zdać.
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Maszka »

Jeśli ma mocne rozwolnienie od dłuższego czasu - może być odwodniony, przez to też osowiały. Postaraj się podać mu wodę w połączeniu np. z miodem aby wypił (jak najwięcej, możesz ze strzykawki insulinówki powoli do pyska), poza tym mokre jedzenie. Jeśli masz w domu roztwór glukozy, możesz podać podskórnie z 5ml, dwa razy w ciągu dnia.
Ale oczywiście wizyta konieczna.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Paul_Julian »

Szurek15 pisze:Wizyte u weterynarza mam jutro o 17. Szczur jednak nie oddycha boczkami . Ale z jego pyszczka moża usłyszeć piskanie i harczenie. Umyje my pupcie dam mu kocyk.
To piskanie i charczenie to z płuc - wet powinien szczurka porządnie osłuchać. Ale rozwolnienie w najgorszym razie może świadczyć o chorobie brzuszka( może być tez guz np. na wątrobie). Stąd moze być nagłe wychudzenie ( również ze stresu).
Mozesz szczurkowi dać gotowanego ryżu z marchewką albo gotowanym jabłkiem, albo 1/4 tabletki "węgiel" rozrobionej w wodzie. Ryż z marchewką czy startym jabłkiem pomaga na biegunkę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Szurek15 »

Gdy sie rano obudziłem szczur znowu miał cały brzuszek w kupie.Chciałem mu podać ryż z jabuszkiem lecz nie chciał zjeśc. Jedynie napił sie wody z miodem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”