Wychudzony szczur.

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Szurek15 »

Gdzie ja moge kupić ten wegiel leczniczy?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Paul_Julian »

W aptece. Albo mamy zapytaj czy nie masz w domu. To są takie czarne tabletki.
Albo kup w aptece saszetkę Smecty i troche ( sporą szczyptę) tego proszku daj szczurkowi z czymś co lubi do jedzenia ( choćby z kropelką miodu) , albo rozsmaruj mu w pyszczku. Jest mocniejsza od węgla.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Szurek15 »

Tylko ,że on nie chce jeść niczego.Jedynie wypił troche wody z miodem.
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Szurek15 »

Wróciłem z kolejnej wizyty. Szczurek ma małego guzka blisko nóżki.I jak będzie się powiększał to będzie trzeba go wyciąć.
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: missia »

A Ciągle nic nie je? Zupełnie nic? :-\
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Szurek15 »

No własnie nic nie je.
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Imbira »

Musisz zmienić weterynarza bo jeśli szczurek nie dostał żadnej kroplówki i nie je, ani nie pije to zaraz padnie z wycieńczenia.
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Paul_Julian »

Spróbuj mu podawać jedzonko z palca. może być rozciapciany w wodzie z miodem biszkopt, pognieciony ryż itd. Albo do strzykawki ( bez igly) napchaj troche gerberka i weż szczurka polóz na swoich kolanach. Potem wsuń czubek strzykawki z boku pyszczka i trochę wstrzyknij. Mozesz tez spróbowac po prostu otworzyc pyszczek i maznac mu takim jedzonkiem po języku. Albo chociaż ze strzykawki podać wodę z miodem ( np. duża łyżka miodu rozpuszczona w cieplej szklance wody , i niech to ostygnie)

Nie chciałbym tutaj dawac złych wieści, ale opis nie wygląda dobrze, tym bardziej, ze to trwa. Ale nie sądzę,żeby to był skutek tego zaniedbania, o którym piszesz w 1szym poście. Bardziej podejrzewam jakis guz dróg pokarmowych.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Szurek15 »

Dzisiaj rano jak sie obudziłem szczur juz nie zył.A jeszcze wczoraj dawałem mu z reki ryż z bananem.Leć maleńka.
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: missia »

[*] leć kochanie :'(
Teraz będzie ci lepiej, nie odczujesz już bólu.
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Szurek15 »

Jestem też zly ,że weterynarz mi nie mówił ,że ma poważne problemy z sercem. Dopiero dzisiaj sie dowiedziałem ,że mój tata wiedział i nie chciał mnie martwić.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Paul_Julian »

Wiesz, to trudno powiedziec co to było. biegunki się nie dostaje "od serca" , ale oddychanie boczkami i duszności mogłyby na to też wskazywać. Tylko, że skoro ten wet nie dał rady wyleczyć biegunki, to nie dałby rady z sercem na 100%. Fakt, ze lepiej, zeby tata Ci o tym powiedzial wczesniej, chocby to były najgorsze wiesci.

Teraz jest już szczurkowi dużo lepiej.
Trzymaj się!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Szurek15 »

Tylko nie wiem co zrobić z 2 szczurem ma tyle samo lat co miała Nesti. Jak bym dał do klatki o 2 lata młodszego szczura to by mu nie zrobił krzywdy?
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: missia »

Nie, jeśli odpowiednio przystąpisz do łączenia; poczytaj na forum ;) Ale czemu mówisz od razu o 2 lata młodszy? Domu szukają też starsze ogonki np. 1,5 lat - takie też potrzebują kochających domków ;D Te młodziutkie i słodkie zawsze szybko znajdują nowych właścicieli, te starsze mało kiedy już ktoś bierze, a im też warto dać szanse ::)
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Wychudzony szczur.

Post autor: Szurek15 »

I właśnie mi się tak zdaje ,że wezme szczura od mojego kolegi ma 2 lata i jest samotny w małej klatce i nie zmiania mu podłoża i nie wyjmuje go praktycznie wogóle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”