Guz mlekowy(?) po leczeniu sterydami

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
laralara
Posty: 58
Rejestracja: czw sie 02, 2012 3:20 pm

Guz mlekowy(?) po leczeniu sterydami

Post autor: laralara »

Mój szczur miał najprawdopodobniej alergię, pełno wielkich strupów na całym ciele i kiedy nic nie pomagało dostała w końcu dexametazon, dziś jest już po trzech dawkach, miała dostawać jeszcze dziś i jutro, ale właśnie zauważyłam u niej spory guzek pod pachą (przy przedniej nodze). Pod drugą pachą też ma guzek, ale to już od dobrych paru miesięcy (rośnie bardzo wolno) i tamten jest twardy, zbity i dobrze ograniczony, natomiast ten nowy jest bardziej rozlany, jakby wtopiony w tkanki, chyba też trochę bardziej miękki, ale może mi się zdaje. Dodam, że ostatnio, jakieś trzy tygodnie temu miała duży ropień w pachwinie (przy tylnej nodze), który sobie ewakuowała oraz parę mniejszych, które zniknęły przy braniu antybiotyku. Także nie wiem czy ten guzek jest ropniem czy kolejnym nowotworem i nie wiem też czy powinnam przestać jej dawać sterydy, bo na ulotce jest napisane, że nagłe odstawienie może mieć jakieś negatywne skutki.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Guz mlekowy(?) po leczeniu sterydami

Post autor: Paul_Julian »

Zadzwoń jutro do swojego weta i po prostu opisz całą sprawę. Steryd i zastrzyki witaminowe to świetna pożywka dla guza.
Te opisy to wskazują na zatkany gruczoł mleczny - one są najpierw miękkie, a potem się zbijają. I możliwe, ze tamten, który szczurka ewakuowała ( czyli rozumiem rozgryzła?) to tez był zatkany gruczoł. Taka ropa bardzo boli i swędzi, a otwarcie nie dośc, że przynosi ulgę to jeszcze zabija beztlenowce.

Możesz tez zadzwonic rano do dr Bielskiej z Osowej http://www.lecznica.gdansk.pl/ i podjechać tam jesli tylko masz możliwosc, albo do Gdyni do dr Hani Szczędziny http://www.lecznica.gdynia.pl/index.php ... Itemid=140
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
laralara
Posty: 58
Rejestracja: czw sie 02, 2012 3:20 pm

Re: Guz mlekowy(?) po leczeniu sterydami

Post autor: laralara »

Jezu jak bym chciała, żeby to był tylko gruczoł zatkany czy ropień jakiś znowu.. naprawdę myślisz, że to to? Mam teraz masakryczne wyrzuty sumienia, bo sama niby studiuję medycynę, a jestem tak beznadziejna, że zupełnie nie pomyślałam o tym, że ten steryd może pozwolić temu "zatrzymanemu" guzkowi spod pachy się "uwolnić" i rozsiać.
A jak z tym przestawaniem podawania sterydów? Powinnam jej dać dziś, ale to tylko pogorszy sprawę, a nie wiem też czy można tak odstawić w połowie terapii..??
I pisałam, ale chyba się skasowało-czy to nie jest w ogóle błąd ze strony weterynarza, że wiedząc, że ona ma tamten stary guzek od dawna jej zaczął podawać sterydy?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Guz mlekowy(?) po leczeniu sterydami

Post autor: Paul_Julian »

Powiem tak - jakby to był mój szczur i steryd by musiał byc podany ( bo to kwestia życia i smierci) to dziś bym podał. Jesli dostaje steryd na uczulenie - to bym nie podał, ale przemyłbym strupki delikatnym szarym mydłem albo manusanem, albo chocby riwanolem.

Co do błędu lekarzy. To tez ludzie, czasem musza wybrać co zrobić, czasem po prostu popełnia błąd. Jasne, ze ich to nie usprawiedliwia. Ale to tez nie jest tak, ze steryd zawsze będzie karmić guza. Starają sie pomóc.

Tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?p=852642#p852642 napisałem sposób na zatkany gruczoł, mozesz zapisac i zapytac weta o to. Okład z sody ooczyszczonej wyciaga ropę (podobnie jak maść ichtiolowa). Płaska łyzeczka sody rozpuszczona w letniej wodzie. Zaszkodzić to nie sądzę, zeby zaszkodziło.

Miałem u jednego szczura zatkany gruczoł. Moze być to jeszcze powiększony węzeł chłonny (wtedy sie to czasem wchłania)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
laralara
Posty: 58
Rejestracja: czw sie 02, 2012 3:20 pm

Re: Guz mlekowy(?) po leczeniu sterydami

Post autor: laralara »

Z tym moim wetem nie mam się jak skontaktować, bo napisałam mu smsa, ale mi nie odpisał, a nie chcę tak dzwonić w weekend za bardzo., ale zadzwoniłam do Redłowa i spytałam czy mam przestać jej dawać steryd, a powiedzieli mi, że nie, bo steryd jeśli już to hamuje rozwój nowotworu.. już nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Guz mlekowy(?) po leczeniu sterydami

Post autor: Paul_Julian »

Może to jest tak, ze generalnie to hamują wzrost. Ale możliwe, że to że moga tez karmić guza - może to kwestia jaki to guz? Naprawde nie mam pojęcia ( wetem nie jestem, medycyną sie 'tylko' interesuję), cięzko tez więcej poradzić przez internet :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Guz mlekowy(?) po leczeniu sterydami

Post autor: Paul_Julian »

Tutaj http://www.elwalk.pl/dzialanie-lekow znalazlem, że "(...)Kolejna zaleta to fakt, że rozszerzają również naczynia krwionośne i limfatyczne, a tym samym dostarczanie niezbędnego tlenu i substancji odżywczych do zainfekowanych komórek jest o wiele większe. (..)"
Więc komórki rakowe pobierają wtedy zarówno lek ( czyli truciznę dla zmutowanych komórek), ale i różne składniki odżywcze. A w końcu nowotwory sa rózne ( tak różne jak różne sa nasze komórki) i pewnie nigdy nie wiadomo, w którą stronę steryd zadziała :(
Rak na gruczole mlekowym uwielbia sie rozsiewać, bez względu na to czy masz steryd czy nie.
Podejrzewam, że sama znajdziesz u siebie w ksiązkach o wiele większa wiedzę, albo po prostu zaufaj własnej intuicji.

W tym linku z sodą oczyszczoną może będzie coś przydatnego, to glówny temat o guzach w tym miejscu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
laralara
Posty: 58
Rejestracja: czw sie 02, 2012 3:20 pm

Re: Guz mlekowy(?) po leczeniu sterydami

Post autor: laralara »

Mój wet mi powiedział wczoraj, że wprawdzie nie ma jakiejś znaczącej korelacji między sterydami i guzem mlekowym, ale żebym przestała je podawać, a dziś w końcu okazało się to ropniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”