Narośl / guz na plecach

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Wariat
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm

Narośl / guz na plecach

Post autor: Wariat »

Witam,
niedawno zauważyłam u mojego 1,5 rocznego szczura guzka na plecach. Jest on wielkości ziarnka grochu, około 0,5 cm. Jest to niestety guzek, który przy dotyku boli mojego szczuraka (wyrywa się, piszczy) ...nie wiemy co to jest, jest koloru skóry i nie wystaje specjalnie, jest twardy.

Czy ktoś ma pomysł co to może być? Czy biec z tym do weterynarza?? Jestem z Wrocławia.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Narośl / guz na plecach

Post autor: noovaa »

To może być ropień i tak, biec do weterynarza, ropnie, nieleczone są niebezpieczne.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Wariat
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm

Re: Narośl / guz na plecach

Post autor: Wariat »

Właśnie to doczytałam na forum... Mam nadzieję, że łatwo to wyleczymy... :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Narośl / guz na plecach

Post autor: noovaa »

Jeśli to ropień, należy go otworzyć, oczyścić, przemywać rivanolem w środku i podać szczurkowi antybiotyk.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Wariat
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm

Re: Narośl / guz na plecach

Post autor: Wariat »

Nie mam do końca pewności co to może być...jest naprawdę niewielkie, twarde. Ale boli go to więc trzeba działać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”