nieprzyjemny zapach z pyszczka szczurki

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pastor677
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 17, 2013 5:39 pm

nieprzyjemny zapach z pyszczka szczurki

Post autor: pastor677 »

Mój problem jest taki że moja szczurka od jakiegos czasu strasznie sie drapie po calym ciele i na plecach ma pelno takich malutkich strupków czerwonych wygladajacych jak łupież trzymajacy sie na siersci a jak sie ja wezmie na ubranie to zostawia te "strupki" na nim i siersc jej sie strasznie przeżadziła a do tego od jakiegos czasu strasznie smierdzi aż nie da sie wytrzymać. Co drugi dzien sprzatam jej klatke i kapalam ja to po juz tak nie smierdziala ale po kilku dniach znowu zaczela brzydko pachniec ale tylko ten straszny zapach wychodzil z pyszczka szczurki. Niewiem co jej dolega ma ponad 2 lata je i pije normalnie biega i bawi sie jak kazdy zdrowy szczurek. co to może być??
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: nieprzyjemny zapach z pyszczka szczurki

Post autor: IHime »

To co opisujesz, może sugerować pasożyty skórne, trzeba się przejść do weta znającego się na gryzoniach (żeby jakiś niedoświadczony przypadkiem nie zaszkodził podając preparat dla psów z fipronilem).
Zapach z pyszczka może oznaczać problemy z uzębieniem, może ropień na dziąśle, albo problemy gastryczne, ale to też będzie w stanie rozpoznać tylko wet, który obejrzy pyszczek małej od wewnątrz.
Tak czy inaczej, wizyta u weta Cię nie ominie, to są schorzenia, które na pewno małej bardzo doskwierają.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: nieprzyjemny zapach z pyszczka szczurki

Post autor: Paul_Julian »

A może to dodatkowo pasożyty wewnętrzne ? To tak dodając do pomysłów IHime. I popieram, koniecznie do weta. Tutaj masz spis polecanych http://www.szczury.org/viewforum.php?f=13
Nieleczone pasożyty mogą nawet doprowadzić do śmierci.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
pastor677
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 17, 2013 5:39 pm

Re: nieprzyjemny zapach z pyszczka szczurki

Post autor: pastor677 »

byłam własnie dzisiaj u weta gdyz na malej z dnia na dzien pojawiło sie po prostu w ogromnych ilosciach na calym ciele tych dziwnych pasożytów okazalo sie ze sa to wszoły i od razu pobiegłam do weta dał jej zastrzyk nie pamietam jak sie nazywał ale dał też proszek o nazwie insectin (tylko że nieby on jest przeznaczony dla psów, kotów i gołębi nie ma żadnej wspomki o gryzoniach;/ mam nadzieje że mojej miśce nie zaszkodzi) po zastrzyku nie widać żeby miał jej zaszkodzić a raczej widać że jest szczęśliwsza bo duuużo mniej się drapie, a zastrzyk naprawde zaczął szybko działać bo wszoły zaczęły sypać się z jej sierści jak łupież i ma ich dużo mniej. Za dwa tygodnie kazał przyjść po następną dawke zastrzyku.
pastor677
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 17, 2013 5:39 pm

Re: nieprzyjemny zapach z pyszczka szczurki

Post autor: pastor677 »

a o nieświeżym zapachu powiedział tylko że może to być spowodowane jedzeniem tylko że od długiego czasu dostaje tą samą karme i nigdy tak nie śmierdziało jej z pyszczka jak nie minie jej ten przykry zapach to przy nastepnej wizycie każe ją dokładnie zbadać albo pójdę do innego weta.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: nieprzyjemny zapach z pyszczka szczurki

Post autor: Paul_Julian »

Przyjdz za 10 dni na zastrzyk. Lepiej kilka dni prędzej. I porządnie wyczesuj szczurkę grzebyczkiem, żeby usuwac martwe paskudy :)
Zastrzyk to pewnie ivermectin.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”