Szczurek zdejmuje szwy pomocy!

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
SzczurekNiunia
Posty: 47
Rejestracja: czw sie 16, 2012 7:28 pm

Szczurek zdejmuje szwy pomocy!

Post autor: SzczurekNiunia »

Szczurcia miała dzisiaj 2 zabiegi, wycięcie guza i sterelizacja. Wszystko poszło dobrze ale gadzina cały czas kombinuje. Liże szwy a przy okazji próbuje je wyjąć i gryźć. Jak zrobić "kaftanik" ? Próbowałam zrobić ze starej rajstopy na rzepy ale od razu to zdejmuje. Nie wiem co robić bo lada moment trzeba będzie zakładać nowe. Mieliście podobny przypadek?
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Szczurek zdejmuje szwy pomocy!

Post autor: madziastan »

Są 2 sposoby - założyć kołnierz (ale istnieje ryzyko spuchnięcia pyszczka) albo pilnować NONSTOP przez całe 3 doby :) Możesz też spróbować zrobić szczura parówkę ale o tym napiszą doświadczeni ludzie bo ja nie wiem jak się to robi :D Ponoć bandażem elastycznym ściskającym ale nie wiem jak i mogę napisać źle bo może być jakieś ryzyko.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurek zdejmuje szwy pomocy!

Post autor: noovaa »

Lepiej nie owijać, bo można zrobić krzywdę.

W Białymstoku nie dają kołnierzy nigdzie, dlatego ja zawsze pilnuje 3 doby ::)
Kołnierz można zrobić np. ze zdjęcia rtg ( trzeba okleić brzegi, żeby nie skaleczył szczura ), pilnując by nie był za ciasny i umożliwił oddychanie i swobodny przepływ krwi.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”