[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: agusia850 »

Niepokoi mnie zachowanie mojego ogonka Rudej. Latała jak codzień po moim biurku i jak zwykle zostawiała kropelki moczu.W pewnym momencie zauważyłam że na biurku sa ślady, a dokładnie dwie wieksze krople tak jakby krwi.To nie była normalna krewa tylko taka jasna , rózowa. Pierwsza moja myśl że to jest mykoplazma. Ruda ma troche ponad rok, jest wesołym , ruchliwym ogonkiem.Je dużo tak jak zawsze i nie zauważyłam zmian w zachowaniu. Jeśli chodzi o wydzielinę z nosa to kiedyś ale to było dawniej zauważyłam taki ślad , tyle że nie wydzielina tylko tak jakby plamki.Teraz nic nie ma. Na weta mnie teraz zbytnio nie stać i sama mam problemy ze zdrowiem. Jak wiecie co to może być pomóżcie.
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
koteczek
Posty: 468
Rejestracja: sob gru 20, 2003 9:13 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: koteczek »

a moze to nie porfiryna, tylko np. mocz z krwia. Poobserwuj szczurka czy to sie nie powtarza i na wszelki wypadek daj im echinacee albo wibowit. Chociaz najlepiej jakbys poszla do weta zwlaszcza jak sie te kropelki znowu pojawia!!
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: agusia850 »

zauważyłam to tylko raz. jak narazie normalny ma mocz bez krwi. jak będzie sie coś gorzej działo to chociaż pozyczę ale pojde do weta. czy to może być cos zwiazane z ruja, z tym że nigdy nie miała młodych??
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: Gosik »

Nie chcę Cie martwić, ale właśnie Absolut miał taki krwiomocz (chociaż on w ogóle miał problemy ze zrobieniem siusiu). I to był wynik zapalenia nerki. Lepiej idź do weta i dokładnie zbadaj szczurę.
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: agusia850 »

Ruda nie ma problemów z wysiusianiem sie i to ze mial jasna krew w moczu przydarzyło sie jej tylko raz. Czy Absolut miał to kilkakrotnie?? A w ogóle Ruda to samiczka, może sprawy kobiece... ?
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: Anita »

Co, okres? Szczury nie mają...
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: agusia850 »

no wiem, tyle ze chodzilo mi o to ze moze to nie sa nerki. Sama nie wiem czym to moze byc spowodowane. Mam tylko nadzieje ze nic powaznego . bede dawala jej wiatminy a jak sie powtorzy ide do weta. gdybym miala kase to juz bym tam byla...
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Zdaje sie ze szczurki Gohy...albo moni... (no sama juz nie wiem) mialy jakies krwawe wycieki z pochwy (mgliste mam wspomnienia tej sprawy,wiec jakby cos,niech mnie ktos poprawi) i bylo to cos powaznego-zapalenie...czego? no nie wiem,wazne zeby isc z tym do sprawdzonego weta...

Poszukaj na szmatkach lub sciolce czy nie ma sladow krwi...
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: agusia850 »

sprawdzalam nic nie ma , ani na sciolce ani na szmatkach, nic nawet plamki. zdarzylo jej sie to tylko raz i tylko na stole. i jak juz wspominalam byla to bardzo jasna krew , taka różowawa w niewielkiej ilosci.
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: Gosik »

Uhm...to nie wiem. Z Absolutem było tak:
Miał ogólne problemy z oddawaniem moczu. Pomacaj nerki (brzuszek/podbrzusze po obu stronach), bo u Absoluta pod koniec były wielkości ziarna orzecha włoskiego. No i hm...nie zdążyło sie powtórzyć :( Ale jeśli z nerkami wszystko jest ok, szczuras się bez problemu załatwia i tak samo często jak zawsze,a krew ma naturalny kolor, to bym nie panikowała.
Chociaz pojęcia nie mam co to mogło być. Przykro mi
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: agusia850 »

Sprawdzalam Ruda jest ok.Dalam jej troche i Ricie witaminy C na wzmocnienie. Mam nadzieje że takie coś się już nie powtórzy. Jeżeli jednak to wybiorę sie weta.
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: agusia850 »

Jestem smutna.To krwawienie z macicy Rudej się powtórzyło, tym razem na szawce. W poniedziałek idę do weterynarza, bo nie wiem co to jest, może ta mykoplazma. :cry: Ruda zachowuje się normalnie ale martwię się o nią. Tak się zastanawima czy nie uszkodziła sobie jakiś narządów wewnętrznych od tych swoich skoków(skacze z 1.5m na podłoge). Boję się, ale mam nadzieje że będzie dobrze... :(
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: Gosik »

Jejku naprawde strasznie mi przykro. Dobrze wiem co czujesz... :( Trzymam za małą kciuki razem z moimi szczurkami ;)
Napisz jak tylko się czegoś dowiesz
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: Gumcia »

Hmmm, to jest chyba pęknięcie naczynek krwionośnych w błonie śluzowej. Najlepiej iść z nią do Weta. Może poda mu/jej wit. K. Ale sama mozesh to zrobić. Daj szczurkowi marchewke, tam jest dużo wit. K. Trzymam ksiuki za Twojego szczurka!!! Mój Szczurek też trzyma kciuki!!
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: agusia850 »

Dziękuje Wam Gosik i Gumcia i Ruda tez bardzo dziekuje. Dziwne , bo daję jej dość często marchewke. Do weta idę pojutrze, mam nadzieje że mi pomoże, znaczy sie Rudej. Dziś nie widziałam krwawienia( dzieki Bogu), wszystko wydaje sie ok , ale jednak wystapilo i moze sie powtorzyc, szmatki w domku miala takie brazowawe, jakby brunatne, trudny do okreslenia kolor. Czuje się dobrze( chciala sobie otworzyc czekolade... a jak chcialam jej zabrac to byla proba uciecZki z cala tablicka,.... przekupilam ja dropsami dla szczurkow :wink: )Zdam Wam relacje z poniedzialkowej wizyty u weta,
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”