[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: Kasiek »

Nie wiem czy pamiętacie(pewnie nie hihi :lol: ) jak moja Finka miala krawawienia z drog rodnych. Byla leczona antybiotykami i lekami przeciwkrwotocznymi. Dr Bielecki od razu zakwalifikowal dziewczynke na operacje....i slusznie...nie ma co czekac. Po pierwsze szczurzyczka mogla sie wykrwawic, a poza tym uchroni sie wtedy maluszke od ewentualnego raka narzadow rodnych. Dodam tylko, ze koszt takiego zabiegu w El-Wecie wynosi 220 zl (a przynajmniej rok temu tyle bylo ;) )
Pozdrawiam
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: ESTI »

Nowe wiesci u Love.

Oczywiscie nie wykonalam zalecen dr Bieleckiego i nie robila sterylizacji na gwalt... myslalam dlugo i sie nie zdecydowalam. Caly czas obserwowalam.

Guzek nie powiekszal sie, ale byl przytwierdzony, jeszcze dwa dni temu go sprawdzalam.
Dzisiaj, doslownie przed chwila zauwalzylam u miski strupek, wygladal dziwnie (jak zaschnieta kupka), wiec sprobowalam oderwac i zszedl bez problemu. Okazalo sie, ze to ropien, wycisnelam rope, wydezynfekowalam rivanolem i mala ma teraz dziurke o srednicy 0,5 cm.
Bede przez 2-3 dni obserwowac, wyciskac rope i przemywac rivanolem. Mam nadzieje, ze sie szybko zagoi - trzymajcie kciuki.

Z jednej strony sie ciesze, bo to nie nowotwor - ale pelnia szczescia bedzie jak sie zagoi... moja mala (duza) myszeczka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: Lulu »

kciuki trzymamy... :uscisk:

i co cichu zazdroszcze podejmowania tak dobrych i trafnych decyzji...

Love jest na prawde cudna i gleboko wierze, ze szybko obie zapomnicie o tym, ze w ogole cos nia byl nie tak :przytul:
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: IVA »

Tak już jest, że nawet najlepsi nie są nieomylni.
Teraz ważne aby Lovunia szybko wróciła do pełni zdrowia.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: ESTI »

Czasami po prostu trzeba myslec sercem, a nie tylko brac pod uwage zalecenia weta...

Teraz trzeba czekac i modlic sie zeby wszytsko ladnie sie zagolilo.
Obrazek
Pikpok
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 12:17 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: Pikpok »

Mam pytanie czy u waszych szczurek ich pochwa jest spuchnięta?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: ESTI »

Pikpok, jak to spuchnieta?
Jaka wielkosc?
Mozesz dac fotki?
Obrazek
Pikpok
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 12:17 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: Pikpok »

Byłem w tej sprawie u weterynarza i dowiedziałem się że błona śluzowa lekko wychodzi z pochwy,a co do zdjęć to mógłbym umieścić ale nie wygląda to zbyt ciekawie.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: krwiopij »

hmm, a wet nie mowil nic, co sie robi w takiej sytuacji? jesli to juz na pierwszy rzut oka nie wyglada dobrze, to na pewno cos z tym trzeba zrobic... mala moze zlapac infekcje, nie daj boze rozszerzy sie ona na narzady plciowe czy moczowe i powstanie powazny problem...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Pikpok
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 12:17 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: Pikpok »

Dał mi jakieś leki dożylne abym jej podawał 2 razy dziennie po 0.1ml(można również do pyszczka) i powiedział żebym smarował rivanolem.Jeżeli chcę to moge również zabrać ją na operacje tylko że ona kosztuje chyba 50 zł.A pozatym musze przyjść z nią za tydzień do kontroli.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: ESTI »

Pikpok, daj zdjecia.
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: krwiopij »

nie chce krakac, ale mam wrazenie, ze najlepiej zrobisz juz dzisiaj szukajac tych 50 zlotych... na taka sytuacja raczej nie pomoga zadne leki (pamietasz nazwe?) ani rivanol - wystajacy fragment blony sam na miejsce nie wroci, a jej stan moze sie pogarszac... w jakim wieku jest mala?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Pikpok
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 12:17 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: Pikpok »

Pieniądze są dla mnie mniejszym zmartwieniem większym jest narkoza,słyszałem że zdarza się że szczur się z niej nie budzi.A co do rivanolu to coś jej pomaga(używałem go już dzień przed wizytą) i troche jej się polepszyło jest mniej spuchnięte i nie krwawi,naszczeście nie wpływa to na jej zachowanie.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: Nisia »

Pikpok, zalezy od weterynarza - czy umie odmierzyć dawke, czy nie. Spytaj IVY - ona ma jakiegos swojego zaufanego.
Pikpok
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 12:17 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krwawienie z pochwy

Post autor: Pikpok »

Pytałem się już i to właśnie u tego wetrynarza byłem.A dzisiaj po lekach już lepiej wygląda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”