Badanie moczu

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
MissAlice
Posty: 109
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 9:43 am
Lokalizacja: Katowice/Łódź
Kontakt:

Badanie moczu

Post autor: MissAlice »

Jeden z moich samczyków ma ostatnio (jak podejrzewam ja i wet) problemy z nerkami. Ogon pochłania mnóstwo wody i ciągle sika. W związku z tym wet kazała mi zebrać mocz do badania, ale tu się zaczęły schodki. Okazało się, że maluch sika tylko po kropelce. Za każdym razem gdy chcę zebrać trochę moczu, on to rozmazuje ogonkiem. Jak myślicie mogę mu coś podać żeby wysiusiał więcej za jednym razem?
Ze mną i Kumą-chan: Touruś, Ząbek, Anaz, Jonasz, Kami, Don oraz króliczyca Acid Bunny
W Szczurzym Raju: Maguś
Hamaczki
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Badanie moczu

Post autor: akzi »

jeżeli masz z tym problem, w gabinecie daja specjalny zastrzyk z płynem po którym po 10 min szczur sika dość dużo.
jeżeli chcesz to zrobic w domu daj duzo picia jakiejś herbaty czy soku wtedy wypije duzo i bedzie sikał.
moje szczury jak nie dostają owocó warzyw czyli tego co ma wodę , piją całę poidło w przeciągu 3-4 dni a to dużo.

na marginesie, szczur może dużo pić bo : masz suche powietrze w domu, dostaje tylko sucha karmę i wiele innych
a sika ciągle bo szczury sikają ciągle

chodzisz do sprawdzonego weterynarza polecanego z forum ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
MissAlice
Posty: 109
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 9:43 am
Lokalizacja: Katowice/Łódź
Kontakt:

Re: Badanie moczu

Post autor: MissAlice »

Dzięki. Moje szczury dostają dużo warzyw i owoców, a i sucho w mieszkaniu już nie mam, więc to raczej inna przyczyna.
A poza tym rozumiem, że szczury sikają ciągle, ale raczej nie po kropelce (i nie mówię tu o znaczeniu terenu).
Tak, chodzę do weterynarza polecanego na forum.
Ze mną i Kumą-chan: Touruś, Ząbek, Anaz, Jonasz, Kami, Don oraz króliczyca Acid Bunny
W Szczurzym Raju: Maguś
Hamaczki
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Badanie moczu

Post autor: akzi »

po kropelce właśnie ;)

czasem zdazy sie mokra plama gdzieniegdzie ale raczej sa to kropelki
no ale skoro wet mówi tak to zrób badanie
wiesz ze musisz brac mocz z odkazonej powierzchni ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
MissAlice
Posty: 109
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 9:43 am
Lokalizacja: Katowice/Łódź
Kontakt:

Re: Badanie moczu

Post autor: MissAlice »

Tak, wiem. Wet powiedział mi co i jak.
Ze mną i Kumą-chan: Touruś, Ząbek, Anaz, Jonasz, Kami, Don oraz króliczyca Acid Bunny
W Szczurzym Raju: Maguś
Hamaczki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”