Wystająca kość na klatce piersiowej

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pearlll44
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 22, 2014 2:01 pm

Wystająca kość na klatce piersiowej

Post autor: pearlll44 »

Witam,
Mam problem z moim szczurkiem (Tosią). Pojawiła się na jej klatce piersiowej tak jakby wystająca kość.
Wygląda to na złamanie. Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia jak do tego mogło dojść, tym bardziej, że Tosia wygląda na bardzo zdrową, zachowuje się całkowicie normalnie, jakby to określić jak szczęśliwy szczur. Bardzo mnie to dziwi, bo przy takim złamaniu siłą rzeczy powinna czuć w jakimś stopniu ból, a nie wygląda na to. Dokładnie wygląda to tak, że jak się prostuje stając na łapkach bardzo widoczne jest uwypuklenie na jej klatce zaraz pod łapkami na samym środku (tak jakby mostek), z tym, że dotykałam to i jest to ewidentnie ostre i twardawe jak kość czy ewentualnie chrząstka, na pewno nie jest to guz, nie jest to też żebro ponieważ jest to na środku klatki i ciągnie się ku górze, najprawdopodobniej mostek.
Nie wiem co mam zrobić, bo mam ogromny dystans do naszych weterynarzy. Mało który zna się na tak małych zwierzakach i nie bardzo im ufam.
Dlatego chciałam zapytać was, tym bardziej, ze Tosia czuje się raczej dobrze...
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Wystająca kość na klatce piersiowej

Post autor: MichalKonstanty »

Nie bagatelizuj takich rzeczy, jeżeli masz wątpliwości to je rozwiej. Tymbardziej jeżeli takie coś pojawiło się niedawno jak piszesz. Wizyta u weta jak najszybciej i możliwe że prześwietlenie
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”