Usuwanie guza w Rybniku

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
wiolapola39
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 5:02 pm
Lokalizacja: ŻORY WOJ.ŚLĄSKIE

Usuwanie guza w Rybniku

Post autor: wiolapola39 »

Moja Lili ma dwa guzy na listwie mlecznej .Jeden będzie miała usuwany w środę w narkozie iniekcyjnej. W Rybniku w lecznicy dr.Szwarca.Zabieg będzie robiła pani dr.Magdalena Balcarek.Ktoś tam już robił zabiegi? Boję się bardzo o moją szczurcię :(
Ze mną Luna Obrazek,Nika I Neska Obrazek
W moim sercu :Ineczka i Lili [*]
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Usuwanie guza w Rybniku

Post autor: akzi »

http://szczury.org/viewforum.php?f=13 tu masz polecane lecznice , sprawdzone u nas na forum.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
wiolapola39
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 5:02 pm
Lokalizacja: ŻORY WOJ.ŚLĄSKIE

Re: Usuwanie guza w Rybniku

Post autor: wiolapola39 »

Tylko Rybnika tam nie znalazlam..
Ze mną Luna Obrazek,Nika I Neska Obrazek
W moim sercu :Ineczka i Lili [*]
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Usuwanie guza w Rybniku

Post autor: nienazwana »

Szukaj w trochę dalszej okolicy. Ja jeżdżę z moimi niestety do Pulsvetu do Warszawy ponad 40 kilosów w jedną stronę z każdą duperelą o operacji nie wspomnę, bo w tej dziurze, gdzie obecnie mieszkam nie ma dobrego weta. Trudno.
Zabiegi operacji u małych zwierząt są trudne i ryzykowne (u dużych zresztą też :-\ ), nie ma co ryzykować robienia byle gdzie, bo blisko. Kombinuj transport. Może Katowice, Chorzów; tam na pewno znajdziesz polecanych. Innego wyjścia nie ma.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Usuwanie guza w Rybniku

Post autor: nienazwana »

Aaaa, teraz doczytałam że masz już wybraną klinikę, sorki. Skąd ją wzięłaś? Zajmowali się tam już Twoimi zwierzętami?
Awatar użytkownika
wiolapola39
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 5:02 pm
Lokalizacja: ŻORY WOJ.ŚLĄSKIE

Re: Usuwanie guza w Rybniku

Post autor: wiolapola39 »

Znalazłam opinię w internecie(nie na forum) że pani doktor Balcarek ma doświadczenie ze szczurami. Pojechałam na konsultację. W porównaniu z wizytą w lecznicy w Rudziczce to konsultacja różniła się diametralnie. Pan doktor bał się że Lili go ugryzie(aż śmiać mi się chciało że wet od zwierząt egzotycznych boi się oswojonego gryzonia),nie osłuchał jej.Nie podjął się wycięcia guza bo brak mu doświadczenia,mimo że stwierdził iż nadaje się do zabiegu. Pani doktor Balcarek troskliwie zajęła się Lili. Zrobiła podstawowe rzeczy które wydaje mi się powinni robić wszyscy weterynarze: zważyła, osłuchała ,zbadała ręcznie itp. W poprzedniej lecznicy nie miały miejsca te badania. Zakwalifikowała Lili do zabiegu ,jej stan określiła na bardzo dobry.Lili jej się nie bała,była bardzo przyjazna. Dostałam na papierze przebieg całej wizyty,parametry,kosztorys.Wizyta trwała prawie godzinę i koszt to 20zł. Zabieg już jutro,a ja boję się że Lili się nie obudzi :( Myślałam że jest ktoś na tym forum kogo szczurek miał tam zabieg. Lili nigdy nie chorowała,w sumie to pierwsza wizyta w jej 1.5 rocznym życiu u weta.Lili niedawno straciła przyjaciółkę,od niedawna adoptowałam Lunę,też 1.5 roczną.Zaprzyjaźniły się bardzo.
Ze mną Luna Obrazek,Nika I Neska Obrazek
W moim sercu :Ineczka i Lili [*]
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Usuwanie guza w Rybniku

Post autor: akzi »

operacja jest na jakiej narkozie ?
musisz być dobrej myśli, zawsze jest jakieś ryzyko nawet jak oddajemy zwierzaki do profesjonalistów.
trzymam kciuki i daj znać co i jak
pamiętaj ze po zabiegu jeżeli szczur będzie bez kołnierza musisz ją pilnować non stop bo może bedzie grzebać przy szwach , a nie chcemy by się rozprół.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
wiolapola39
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 5:02 pm
Lokalizacja: ŻORY WOJ.ŚLĄSKIE

Re: Usuwanie guza w Rybniku

Post autor: wiolapola39 »

Narkoza zastrzyk. Nie mają tam wziewnej niestety :(
Ze mną Luna Obrazek,Nika I Neska Obrazek
W moim sercu :Ineczka i Lili [*]
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Usuwanie guza w Rybniku

Post autor: nienazwana »

Myślę że po profesjonalnym i fachowym podejściu do szczurów można się zorientować że wet się zna. A co do zabiegu to zawsze jest ryzyko że się np. zwierzę nie obudzi lub coś innego się skomplikuje. Ale dla zdrowego młodego szczura (1,5 roku to jeszcze wciąż dobry wiek) to ryzyko jest nieduże. Można było jeszcze przed zabiegiem robić badanie krwi ogonkowi (ja takie robiłam) i potwierdzić stan zdrowia, ale nie we wszystkich klinikach jest to możliwe. Trzymam kciuki, będzie dobrze.
Awatar użytkownika
wiolapola39
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 5:02 pm
Lokalizacja: ŻORY WOJ.ŚLĄSKIE

Re: Usuwanie guza w Rybniku

Post autor: wiolapola39 »

Operacja przesunięta w czasie.Lili i Luna załapały infekcję dróg oddechowych. Dostają antybiotyk.Jeden z guzów u Lili w ciągu 9 dni urósł bardzo dużo.Masakra. Są już takie duże :(.
Ze mną Luna Obrazek,Nika I Neska Obrazek
W moim sercu :Ineczka i Lili [*]
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Usuwanie guza w Rybniku

Post autor: akzi »

:/ mam nadzieje że wet wie co robi :/

trzymam kciuki :*
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
peggy_cinamon
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 01, 2013 10:42 am

Re: Usuwanie guza w Rybniku

Post autor: peggy_cinamon »

W Rybniku narkoza wziewna jest w klinice Marcina Franiczka, jednak gdy byłam tam ze szczurem, który miał ropień i orientacyjnie pytała o tę metodę w razie konieczności operowania, dowiedziałam się, że nie używają tego aparatu, ponieważ brakuje jakiejś części... Było to w zeszłym roku w październiku. Teraz może już wszystko gotowe, warto się zapytać :)
Ze mną: Pudel, Róźka, Lusia
W szczurzym Niebie: Bazyl, Lolo, Megunia, Bąbla
Awatar użytkownika
wiolapola39
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 5:02 pm
Lokalizacja: ŻORY WOJ.ŚLĄSKIE

Re: Usuwanie guza w Rybniku

Post autor: wiolapola39 »

Lili miała dziś operację usunięcia guzów.Obudziła się z narkozy.Niestety po dwóch godzinach serduszko przestało bić i odeszła :( . Jest mi bardzo smutno i wyrzucam sobie że zgodziłam się na tę operację,Lili byłaby ze mną :(
Ze mną Luna Obrazek,Nika I Neska Obrazek
W moim sercu :Ineczka i Lili [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”