[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krew w moczu

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krew w moczu

Post autor: Gumcia »

ja odwiedzam grób mojego szczurka, chociaż wszyscy sie ze mnie smieją, że to był tylko szczur! to nie byl TYLKO szczur!! to był mój szczurek!! mój kochany!! teraz jush go nie ma :( najgorszy jest pierwszy tydzień...eeeeh....czy życie jest sprawiedliwie.....
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Magda
Posty: 26
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 10:16 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krew w moczu

Post autor: Magda »

Jestem tu nowa. Narazie nei opisze historii moich szczurków , bo mam problem . Zauważyłam, że jeden - możliwe, że oba ale wydaje mi sie ze jeden , zosatwia po sobie rozowe ślady. Myślałam, ze moze krew mu z noska leci jak sie zdenrwuje ale nie- zauwazylam ze jak sika to siuski sa rozowe. czy to mozliwe, zeby siuski byly zafarbowane od jedzenie? przestalam mu dawac chrupki warzywne ale jest to samo, wiec chyab cos mu jest. Prosze napiszczie jesli wiecie od czego to moze byc, czy jest chory. :(
Arbor Vitae
Posty: 321
Rejestracja: śr maja 25, 2005 9:03 am

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krew w moczu

Post autor: Arbor Vitae »

zafarbowane moga byc. Np jesli ostatnio zjadly duzo marchewki, dostaly witaminy z grupy B w sporej dawce, lub przeszly ostatnio leczenie pewnymi lekami. Ale najlepiej zrobisz idac do lecznicy i radzac sie weterynarza. Popros o badanie moczu (chocby paskowe).
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krew w moczu

Post autor: ESTI »

Przyczyn zmiany koloru moczu jest kilka...najlepiej jak zbadasz sisi u weta, wtedy będzie można określicz, czy jest to objaw choroby czy nie.
Powodzenia.
Obrazek
eme
Posty: 150
Rejestracja: śr sie 25, 2004 1:42 pm
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krew w moczu

Post autor: eme »

Zbierz siuśki do strzykawki i leć do weta (najlepiej nie później niż 2h po zebraniu moczu). Niech zrobi badanie na pasku. Siusiów zbierz jak najwięcej.
Trzymam kciuki,że to od jedzonka. Napisz jak będziesz wiedzieć.
Bo przyczyn może być dużo. Poczytaj o Nadii "krew w moczu". Ale najpierw badanie.
Ściskamy Was.
Magda
Posty: 26
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 10:16 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krew w moczu

Post autor: Magda »

obserwowałam siuski i dałam je do oceny. stwierdzono, ze sa normalne. zmieniłam sciołke, bo to sciólka zmieniala kolor siuskow (nie na rozowy jak myslalam, ale na pomaranczowy- bylo slabe swiatlo). sciólka ta to byla cat's dream universal - takie drewniane jakby granulki i zdaje sie ze Kupek jej nie lubi. zmieniłam na zwykłe trocinki i zaczal od razu biegac i sie nia bawic i oddał normalne siuski i kupke :D !!! dawalam mu jeszcze echinacee i jak ktos radzil ziołka na mocz - urovit czy cos takiego . bede jeszcze to obserwowac czy aby napewno wszystko ok ale mysle ze juz teraz z trocinkami bedzie wszystko ok. a poza tym nie było mojej siostry przez 10 dni, dzis wrocila i od razu zaczal szalec i sie bawic ;] dziekuje wam za pomoc. jelsi cos zauwaze jeszcze to napisze
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krew w moczu

Post autor: kitten »

Wczoraj rozlała mi się woda na cat's dream i zrobił się pomarańczowy więc obstawiam że to właściwość ściółki
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Odp: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krew w moczu

Post autor: alainaprv »

Pomarańczowy mocz po zjedzeniu buraczków jest normalny, prawda?
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
Magda :)))
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 23, 2007 8:02 pm
Lokalizacja: Tczew / okolice Trójmiasta

Odp: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krew w moczu

Post autor: Magda :))) »

Mam od dziś ten sam problem  :( :( :(

Fred od dziś też sika na czerwono, też używam cat's dream'a ale dokładnie sprawdziłam i to raczej jest krew. Jedzenia ostatnio nie zmieniałam, wodę dostają codziennie mineralną. Wczoraj nic mu nie było, a dziś ledwo chodzi (powłóczy łapkami), nic nie jje, mało pije, uszy łapy i ogon ma białe jakby mu krew wyparowała, jutro zabiorę go po pracy do weta. Drugiemu ogonowi nic nie jest.
Może coś mu podać żeby go mniej bolało?
Ze mną:
- york: Pyśka
-szczuras: Roki

Odeszły:
Fred, Maniek, Tofik, Szczypior, Dumbo
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] krew w moczu

Post autor: limba »

magda... bladosc uszek itp moze swidczyc o niedokrwieniu organizmu. Jak jego temperatura? Nie jest chlodny? Moze masz jakas  miare dobra calodobowa lecznice kolo siebie, moze by podali chociaz cos przeciwzapalnego, i wzmacniajacego. W takim stanie jak najszybciej go powinien zobaczyc wet. Koniecznie dokarmiac miekkim jedzonkiem, nawet delikatnie na sile. Szczury bardzo szybko sie odwadniaja.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”