[narządy płciowe] wystajacy penis

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
CovenSupreme666
Posty: 14
Rejestracja: czw maja 22, 2014 10:54 pm
Lokalizacja: Będzin

[narządy płciowe] wystajacy penis

Post autor: CovenSupreme666 »

Witam serdecznie. dzisiaj moje 2 szczurki sie pobily, z czego jednemu po bojce zostal wystajacy czerwony penis.
dopiero jutro udam sie do weta, niestety wet do ktorego jade, srednio zna sie na szczurkach, ogolnie jesli chodzi o lekarstwa itp to ja glownie sugeruje co podawac szczurom i stad moje pytanie, jakiemu poddac go leczniu???? co nalezy w tej sytuacji zrobic??? oczywscie szczurki sa juz w osobnych klatkach a straszego agresora zamierzam poddac kastracji gdyz w stosunku do innych szczurkow jest on niestety agresywny. Bardzo prosze o jakas sugestie, pomoc.
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: [narządy płciowe] wystajacy penis

Post autor: Sabathani »

Wystający penis u chłopczyka to nic dziwnego :D Prawdopodobnie hormony mu buzują, chce mu się samiczki i pragnie "władzy" w stadzie :) Wątpię, by to był skutek jakiegoś urazu po walce :) Nie ma jakiś zaczerwień wokół? Albo nie widać krwi? Możesz spróbować przemyć mu go szałwią, ale wydaje mi sie, że to po prostu hormoniki. Jeżeli do jutra nie przejdzie, wtedy możesz jechać z nim do weta.
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
CovenSupreme666
Posty: 14
Rejestracja: czw maja 22, 2014 10:54 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: [narządy płciowe] wystajacy penis

Post autor: CovenSupreme666 »

ja wiem ze hormony itd. ale wczoraj mial "uraz" niestety straszy szczurek dalej go atakuje w granicach jego krocza.
na szczescie dzisiaj juz sie prawie schowal i juz nie jest czerwono- siny. dodam ,ze szczurek caly czas piszczal :/
dlatego sie przestraszylam.
dziekuje serdecznie za odp :)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [narządy płciowe] wystajacy penis

Post autor: Wilczek777 »

Samiec bez powodu nie wysuwa penisa. To narząd specyficznie zbudowany i delikatny - łażenie z fisiorem na wierzchu jest dla szczura nie przyjemne, może skończyć się jakimś zakażeniem etc. W normalnej sytuacji absolutnie nie powinien być nadal wysunięty.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
CovenSupreme666
Posty: 14
Rejestracja: czw maja 22, 2014 10:54 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: [narządy płciowe] wystajacy penis

Post autor: CovenSupreme666 »

i wlasnie mnie to zaniepokoiło. a wczoraj kupilam nowego szczurka do starego. łaczenie przebiegalo super.
(starszy szczurek ok 5 misiecy, nowy ok 4-5 miesiecy)
nic sie nie gryzly, bawily sie. uslyszalam krotki pisk i nastepnie ten wysunietey penis.
dzisiaj tylko mala czesc jest na zewnatrz i jest lekko czerwony. szczurek podczas dbania o wlasna higiene czasem zapiszczy.
poczekam do jutra, jesli sie calkowicie nie schowa to udam sie do weta.
ale obawiam sie ,ze wet w sumie bedzie wiedziec tyle co i ja :/
oczywiscie szczurki sa w osobnych klatkach.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [narządy płciowe] wystajacy penis

Post autor: Paul_Julian »

Moze spróbuj delikatnie posmarować peniska oliwką ( może byc nawet olej jadalny) i spróbuj wsunąć do środka. Jesli nie da rady sie schowac, co kilka godzin smaruj oliwką, bo inaczej tkanka sie wysuszy i to sie bardzo źle skończy!
Popróbuj wsunąć go do środka, masuj delikatnie, przyłóz ciepły kompres. Im dłuzęj bedzie na wierzchu tym gorzej.

Szkoda, że kupiłeś szczurka, trzeba było zaadoptować. No, ale juz trudno, następne zaadoptuj.

No i bardzo ważne. Po jednym dniu nie łączymy szczurów , to zdecydowanie za krótko!

Daj klatki dalej od siebie ( min 20 cm) i wymieniaj zasikane papierki między klatkami. Albo hamaki. Zamieniaj lokatorów klatek, a po kilku dniach puść szczurki na neutralu, niech sobie razem połazą.
Mozesz nawet dać klatki jeszcze dalej, bo czasem sama obecność tego drugiego ogona wkurza (mimo, ze jak sie spotkają to sa spokojne).
I tak mozesz wymieniać papierki nawet przez kilka tygodni, wypuszczac razem nawet na jakies 15 minut. W międzyczasie, jak sprzątniesz i wypucujesz główną klatkę - to daj tam razem ogony. Niech się pokręcą godzinę czy kilka godzin w pustej pachnącej klatce. Potem znowu osobno, znowu wymieniaj szmatki, i po następnym sprzataniu - znowu daj je do czystej klatki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
CovenSupreme666
Posty: 14
Rejestracja: czw maja 22, 2014 10:54 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: [narządy płciowe] wystajacy penis

Post autor: CovenSupreme666 »

dalej wystaje mala czesc penisa. posmarowalam oliwka i czekam.
a jesli to nie poskutkuje, to jakiemu leczeniu wet bedzie musial poddac szczurka?????
bo niestety wiedza mojego weta na temat szczurkow jest zatrważająca :/

odnosnie łaczenia to przyznam sie ,ze nie mam bladego pojecia jak to sie robi.
przewaznie zawsze mialam braci, gotowe pary itd. a teraz niestety mialam 3 mlodych, 2 mi umarly i postanowilam dokupic nowego -chociaz to podeszlo troche pod adopcje bo chlopak byl sam i troche zaniedbany, potłuczony, wychudzony.
ale sprobuje Twojego sposobu na łączenie.
Dziekuje serdecznie za odp.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [narządy płciowe] wystajacy penis

Post autor: Paul_Julian »

Mamy cały dział o łączeniu :) http://szczury.org/viewforum.php?f=16

Podejrzewam, ze wet spróbuje tez wetknąć penisa po masowaniu czy ciepłym kompresie. Nie mam pojecia, ale innym zwierzakom też sie to zdarza.
Postaraj sie mu schowac peniska, moze pomóc ciepły kompres.
Tutaj http://www.youtube.com/watch?v=FsGyspWkwp8 jest filmik jak bezpiecznie wyciagać peniska. A tu zdjecia http://ratguide.com/health/figures/prot ... gure_1.php
Spokojnie możesz masowac delikatnie, ogrzać kompresikiem trzymając go np. 10-15 minut i spróbować , żeby coś ruszyło. Być moze coś tam spuchło i dlatego cięzej mu schowac wacka, ale z Twoją pomocą powinno się udać.

Tutaj http://ratguide.com/health/reproductive ... imosis.php pisze, żeby dawać zimny kompres, jeśli jest opuchlizna.
Moze spróbuj jednak z zimnym kompresem?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
CovenSupreme666
Posty: 14
Rejestracja: czw maja 22, 2014 10:54 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: [narządy płciowe] wystajacy penis

Post autor: CovenSupreme666 »

oliwka zadzialala :) penis sie schowal.
bardzo dziekuje za pomoc! :)

nie wiem jak sie to nazywa, ale ta "otoczka" O.o w ktorej znajduje sie penis jest taka troche odstajaca.
a wczesniej az tak nie byla, czy powinnam sie jeszcze martwic czy to w miare normalne??
tutaj link do zdjecia http://zapodaj.net/8606ab468fd24.jpg.html
Awatar użytkownika
SonamiChan
Posty: 147
Rejestracja: sob maja 03, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: Puck

Re: [narządy płciowe] wystajacy penis

Post autor: SonamiChan »

Wydaje mi się że teraz wygląda normalnie, mój szczurek ma "tamte" strefy dokładnie takie same. Możliwe, że po tak długiej ekspozycji ptaszka, trochę mu opuchł? Skontaktowałabym się dla pewności z lekarzem weterynarii i spróbowała jakichś badań w kierunku zakażeń.
Ze mną: Leonardo Von Clawington oraz Harold
Cody, Santiago i Davis brykają po drugiej stronie tęczy...
CovenSupreme666
Posty: 14
Rejestracja: czw maja 22, 2014 10:54 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: [narządy płciowe] wystajacy penis

Post autor: CovenSupreme666 »

niestety moje szczescie nie trwalo dlugo :( :( :( ponownie jest na zewnatrz :/
http://zapodaj.net/43aca75b4c55c.jpg.html
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [narządy płciowe] wystajacy penis

Post autor: Paul_Julian »

Poczytaj ten temat http://ratguide.com/health/reproductive ... imosis.php
Byc moze to własnie taka choroba ? Albo stulejka.
Schowaj wacka z powrotem i obserwuj czy sytuacja będzie się powtarzać.

Leczenie jest operacyjne ( czyli nacięcie pochewki penisa, żeby mógł sie chować). Tutaj sa polecani weterynarze http://szczury.org/viewforum.php?f=13 Poszukaj kogos w okolicy.

Możliwe, że penis sie schował, ale ze względu na opuchliznę nie schował sie całkiem i znowu sie wysunął. Może jak sie uda go schować, to przykładać chłodny kompres ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
CovenSupreme666
Posty: 14
Rejestracja: czw maja 22, 2014 10:54 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: [narządy płciowe] wystajacy penis

Post autor: CovenSupreme666 »

niestety jak tylko uda mi sie go schowac to za pewien czas ponownie jest na zewnatrz.
z zimnym kompresem mam problem, bo nie daje sobie przykladac :/ trzymam go na sile i jest jeden wielki pisk, wyrywanie sie.
wiec rusze z nim jutro do weta. mam nadzieje, ze obedzie sie jakos bez operacji.
jeszcze raz dzieki serdeczne za pomoc :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [narządy płciowe] wystajacy penis

Post autor: Paul_Julian »

Napisz koniecznie co wet powiedział :) Mam nadzieję, że to chwilowe i więcej nie będzie kłopotów.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
carola138
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 24, 2011 1:18 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [narządy płciowe] wystajacy penis

Post autor: carola138 »

Mój pierwszy ogon miał podobny problem.Faktem jest,że nie od razu zwróciłam na to uwagę.Bardziej skupiłam się na jego problemach z drogami oddechowymi.Przechodzę do rzeczy.Zuważyłam wystającego siusiaka,przy którym szczurek wiecznie coś majstruje(myje).W następnym dniu miał wizytę kontrolną,więc powiedziałam wetce co mnie niepokoi.Popatrzyła,czymś posmarowała penisa i probowała go wsunąć.Udało się.Do domu dostałam resztę tego mazidła i przykaz,aby smarować siusiaka kilka razy dziennie.Po kilku dniach penis przestał się wysuwać.Teraz myślę,że pewnie miał jakąś infekcję bakteryjną,a mazidło to pewnie antybiotyk.Wtedy byłam świeżakiem i niestety nie wiedziałam,że należy wszystko zapisywać.
p.s.
maść według wetki nie była szkodliwa i mógł zlizywać,ale przez kilka minut należało go czymś zająć,aby coś się wchłonęło(czytaj-jakieś dobre papu).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”