Higiena u szczura z guzem gruczołu mlekowego.

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ola250
Posty: 16
Rejestracja: sob gru 08, 2012 8:35 am

Higiena u szczura z guzem gruczołu mlekowego.

Post autor: Ola250 »

Witam,
jedna z moich szczurzyc ma guza gruczołu mlekowego. Niestety weterynarz stwierdził, że nie można go operować(jest jedynie około 20%, że szczurek przeżyje). Guza nie operowaliśmy wcześniej(i to był nasz duży błąd), ponieważ baliśmy się narkozy i ogólnie tego zabiegu, a i lekarz polecił nam poczekać 1-2 tygodnie, by zobaczyć czy nie jest to guz złośliwy. Podał też zastrzyk ze skondensowanego jadu tarantuli po którym narośl miała się obkurczyć i operacja byłaby możliwa; stało się jednak odwrotnie- guz zaczął się coraz szybciej zwiększać, co uniemożliwia operacje( zbyt dużo ciała do wycięcia i ''podwiązywania'' naczyń krwionośnych). Weterynarz zaproponował nam trzy opcje: 1.właśnie tą operacje, która może się nie powieść. 2. eutanazje na którą póki co się nie zdecydujemy, gdyż szczurek jest żywy i dobrze się czuje, jak na razie. 3. pozostawienie szczura przy życiu i obserwowanie jego zdrowia i zachowania na co się zdecydowaliśmy.

Aby utrzymać życie szczurka w dobrym komforcie pojawiły się u mnie pytania:
1.Lekarz powiedział, że narośl z czasem będzie ropieć, skóra zacznie pękać i płyn zacznie wypływać(będzie się to pewnie dziać na zewnątrz jak i wewnątrz szczurka), czy mogę ten proces zminimalizować, bądź opóźnić?
2.zauważyłam też dziś, że pod skórą na guzie są plamki krwi, mogę coś tym zrobić? (np. posmarować maścią ichtiolową)
3.Widzę, że skóra Tosi jest lekko przetarta, osłabiona z małą ilością sierści, jak mogę ją wzmocnić i utrzymać w dobrym stanie? (kilka godzin temu smarowałam ją Sudocrem'em)
4.Czy są jakieś preparaty opóźniające wzrost guza, które mogę podać małej?
5.Jakie są Wasze zalecenia do diety szczurka z takim guzem?
6.Jakie są Wasze zalecenia do wyposażenia klatki? (hamaki powiesiłam nisko, zastanawiam się teraz jakie miękkie podłoże kupić, by zniwelować otarcia?)
7.Czy na plastikowe pięterka mam położyć jakiś miękki materiał?
8.Czy mam podawać jej jakieś suplementy diety?
9.Co jeszcze mogę ogólnie zrobić dla mojej szczurki by było jej dobrze?

10.W ciągu tego tygodnia będę robić zamówienie na zooplus.pl czy możecie polecić mi jakieś rzeczy które ulżą mojemu szczurkowi?

Co do skóry Tosi, mama zrobiła dziś zakupy w aptece:
-Sudocrem
-wazelina biała kosmetyczna z wit. E
-maść arnikowa
-Tormentiol
-Bizmutu Galusan zasadowy
-maść ichtiolowa
-mam jeszcze resztkę octeniseptu,11. czy są jakieś bezpieczne dla szczurów zamienniki tego leku?
12.Czy mogę te preparaty stosować u szczura i przy których mam zachować szczególną ostrożność(np. aby szczur ich nie zlizał)?

Z góry za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję i przepraszam za rozpisywanie się :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”