biegunka u młodego szczurka

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Poziomka11
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 27, 2014 1:01 pm

biegunka u młodego szczurka

Post autor: Poziomka11 »

Witam, od 4 dni mam dwa szczurki, dziś zauważyłam, że jeden z nich ma brudny ogonek, okazało się ze to żadka kupka :( szczur nie jest ospały ani nic tylko pierwszego dnia zjadł dość dużo (jest mały i trochę wychudzony) i dałam mu też dziś kawałek jabłka, drugi tez je dostał i nic mu nie jest. Czy to możliwe ze szczurek jednorazowo wypróżnił się tak żadko? Zapomniałam dodać ze na ten moment jje suche ziarno i normalnie pije wodę.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: biegunka u młodego szczurka

Post autor: Paul_Julian »

To może być biegunka stresowa, normalna rzecz jak szczurki sa przestraszone. Czasem jest jednorazowo ( np. na wizycie u weta), czasem trwa dłużej. Najlepiej dać kawałek tabletki " węgiel" ( np. 1/6 , nawet 1/4 - nie zaszkodzi) Mozna rozrobić z wodą, albo pomieszać np. z kawałeczkiem śmietanki, jogurtu. Mozna też dac trochę smecty - nie wiem, pół łyzeczki takiego rozrobionego płynu ?
Biegunka może być też po zjedzeniu kaszki albo gerberka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Poziomka11
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 27, 2014 1:01 pm

Re: biegunka u młodego szczurka

Post autor: Poziomka11 »

Niechętnie ale wypił troszkę :) mam nadzieje ze do jutra bd ok :3 jak nie to wet ;-; Dziękuje za tę rade no i jestem trochę spokojniejsza
ogonkowa
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 20, 2018 7:29 pm

Re: biegunka u młodego szczurka

Post autor: ogonkowa »

Jeju. Wiem że ten post ma już troche czasu, ale bardzo mi pomógł. Jedno dziecko dostało biegunki * nie wiedziałam co robić* do czasu aż przeczytałam że może być of gerberka ;D dostała troche I najwyraźniej jej nie służy -
astiolek
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 21, 2018 6:35 pm
Kontakt:

Re: biegunka u młodego szczurka

Post autor: astiolek »

Zazwyczaj biegunka = podanie nieodpowiedniego pożywienia.
Najprościej po prostu monitorować zachowanie szczurka po każdej nowości ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”