Miód na rany

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dragor
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 3:31 pm

Miód na rany

Post autor: Dragor »

Przyplątała mi się wczoraj mała koleżanka fuzzy. Niestety przy zapozaniu jej z nowymi koleżankami młodsza szczurka zdecydowała się pokazać młodej że ona tu rządzi i poskutkowało do zadrapaniami u fuzzy. Na razie zapikowałam jej miód na rany by je zabezpueczyć. Przy okazji może mija szczurka uznała nowego przybysza gdy ta zapachniała jej miodkiem.
Moje pytanie: jak częto powinnam zadrapania smarować miodem? U człowieka to wiem ale nie mam pewności co do tak małego stwora
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Miód na rany

Post autor: Paul_Julian »

Nie musisz niczym smarowac zadrapań. Wystarczy dezynfekowac octeniseptem albo wodą utlenioną :) Przy wiekszych ranach trzeba rozdzielić, ale i tak czyste ranki goją sie ekspresowo. Najwazniejsza jest dezynfekcja, żeby nie dopuscic do zakażenia.

Jesli chodzi o dołączania -warto przed zapoznaniem ze stadem potrzymac nowego szczurka kilka dni w innej klatce, zeby sie oswoił z otoczeniem i odstresował.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Dragor
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 3:31 pm

Re: Miód na rany

Post autor: Dragor »

No właśnie innej klatki nie mam a Ninia bo tak się fuzzy nazywa jest pobijana jak złoto. Dopiero teraz laski zmęczyły się i poszły spać. Ninia to taka niespodzianka. Ktoś chciał ją weżowi dać ale rzeczony gad zjeś nie chciał więc zaoferowałam ratunek.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Miód na rany

Post autor: Paul_Julian »

Drugą klatkę zawsze warto miec, nawet taka mini chomikówka jest ok. Albo transporter. Tym razem skończylo się dobrze, ale mogło sie skończyc naprawdę bardzo źle. Nie ma co ryzykować.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Dragor
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 3:31 pm

Re: Miód na rany

Post autor: Dragor »

Zrobiłam rajd po znajomych i dosłam lekko uszczkodzoną klatkę pi fretce. Ninia ma teraz jak w 5 gwiazdkowym hotelu. Zasanawia mnie tylko dlaczego woli zpać w trocinach niż w hamaku lub kojcu który jej zrobiłam
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Miód na rany

Post autor: Paul_Julian »

Super, ze Ci sie udalo z klatką :) Niektóre szczurki trzeba przekonywac do hamaka - daj jej troszkę czasu, a na pewno sie przekona :) Mozesz tam wrzucic coś smacznego, to tam zajrzy. Trociny nie są najlepszym wyjsciem - często uczulają i szczurki mogą złapać pasożyty :(

Trzymam kciuki za udane łączenie! U fuzzów nie ma ochronnego futerka, więc łatwiej o zadrapanie, ale na szczurach się ładnie goi.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”