Nie Wiem jak leczyć... :/

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KittyKattka
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 02, 2017 7:54 pm

Nie Wiem jak leczyć... :/

Post autor: KittyKattka »

Witam. Mam 10 samiczek jedne mają ok 4 miesięcy, reszta pół roku. Problem pojawił się już ok. 2 miesiące temu od kiedy mam te młode - maluchy zaczęły kichać :-\ myślałam że problem był że ściółką więc zmieniłam ją na papierową. Nic to niestety nie dało, zabrano maluchy do weta, zostały przebadane i antybiotyk.. Nic nie pomogło więc za jakiś czas udaliśmy się znowu do tego samegi weta - ten sam antybiotyk...znowu powiedziała że z płucami jest wszystko ok i lekarka zaleciła żeby je wygrzewać bo jedna z nich jest fuzz.. :-X nie dało to nic. Tydzień temu dołączyłam te młode do starszych ??? Małe bardzo psikają widać że się czasem nawet duszą a od wczoraj ta jedna największa zaczęła gruchać i czasem staje w miejscu i się dusi :( robię im od miesiąca inhalacje i żadnych rezultatów to nie przynosi...

Jeśli przeczytałeś to do końca dziękuję że wytrwałeś :/
Jak mogę im pomuc ? Bo do tej pani weterynarz nie ma sensu wracać :(
Może to jakieś uczulenie ?
Pomocy !!!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nie Wiem jak leczyć... :/

Post autor: Paul_Julian »

Mysle, że powinnaś pójsc do innego sprawdzonego weta, napisz skąd jestes, albo sprawdz tutaj http://szczury.org/viewforum.php?f=170
Antybiotyk trzeba podawać dobre 2 tygodnie, czasem nawet dłuzej i nie moze być podawany do poidełka.
Bardzo dobrze zrobiłas, ze zmieniłaś ściółkę i zaczęłas inhalacje.
Zwykle na szczurka 400-600 g podaje się antybiotyk Enrobioflox 15 mg - 1/4 tabletki. I spokojnie mozna nawet podawac miesiąc.
Fuzzy nie potrzebują dogrzewania :)
Jesli chodzi o uczulenie - być moze cos u Ciebie w pokoju pachnie ? Odswiezacz, perfum, proszek do prania hamaków?
W każdym razie jesli jedna już zaczeła gruchać, to trzeba zacząć porządnie leczyć i dawac leki nawet po ustapieniu objawów, min. 14 dni.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
KittyKattka
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 02, 2017 7:54 pm

Re: Nie Wiem jak leczyć... :/

Post autor: KittyKattka »

Dziękuję Ci za odpowiedź :]. Jeszcze poszukam jakiegoś weta w okolicy ale większość z nich zna się głównie na psach czy kotach , moim Problemem jest to że mieszkam w Niemczech :| ale na pewno jeszcze pójdę, boję się że mogą mieć już coś z płucami...
Może znasz jeszcze coś co mogła bym narazie podawać na własną rękę? :-\
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nie Wiem jak leczyć... :/

Post autor: Paul_Julian »

Na własną rękę to mozna podać ACC mini, ( ale tylko wersję mini, dla maluszków, w proszku) i podawać 1 x dziennie 1/6 proszku. ( dawkowanie od warszawskiej bardzo doswiadczonej wetki) jest kwaśny, wiec trzeba zmieszać np. z pasztetem. Nie pomoze na zapalenie płuc czy oskrzeli, ale coś podziała do czasu znalezienia weta.
Jesli znasz język niemiecki, moze zapisz sie na niemieckie forum i tam popytaj o dobrego lekarza ?
Mozesz tez popytac o weta na Alloszczur http://forum.szczury.biz/ , bo tam udzielają się hodowcy i mogą znać lekarza w Twojej okolicy
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”