biegunka u szczurka

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mataga
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 8:49 pm

biegunka u szczurka

Post autor: mataga »

Hej,

Ogromna prosba o rade. Wczoraj zauwazylam, ze szczurek ma biegunke. Jest to jedna z moich nowych dziewczynek, przez 3 tygodnoeie miala zapalenie uszka, w poprzedni piatek dostala ostatnia dawke Conveni (antybiotyk dziala przez tydzien). Wyniki morfologii juz czyste, glowka niestety zostala przekrzywiona.
W tym tygodniu laczylismy ja z reszta szczurkow. Przedwczoraj moje starsze dzewczyny czegos sie nagle wystraszyly i od tej pory sieja straszna panike. Mala chyba nie wie o co chodzi, ale kopiuje.

Dalam jej wczoraj enterolu i widze, ze dzisiaj juz biegunki nie ma. I zatem moje pytanie: czy pedzic do weta mimo to, bo moze to byc wynik choroby/reakcji na antybiotyk? Czy uznac, ze to z nerwow przez ta panike, ktora sieje reszta skoro teraz wyglada juz dobrze?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: biegunka u szczurka

Post autor: Paul_Julian »

Biegunka jak najbardziej mogła być ze stresu. Ale moze też być np. po gerberku czy kaszce. Jesli dzisiaj nie ma biegunki to wszystko ok. Jakby sie powtórzyło, albo nie przeszlo po 2ch dniach mimo leków, albo gdyby szczurka była osłabiona -wtedy jak najbardziej trzeba iśc do weta.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
mataga
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 8:49 pm

Re: biegunka u szczurka

Post autor: mataga »

Ogromne dzieki za rade:) tak myslalam, ale wolalam sie upewnic, bo dziewczyna jednak miala nielatwe te poczatki zdrowotnie:)
Nie za bardzo wiem skad ta nagla panika w stadzie, wyglada jakby nagle zaczely sie bac pokoju gdzie sa wypuszczane. Mam nadzieje, ze i to niedlugo przejdzie i nie beda sobie przesadnie zdrowiaa i nerwow psuc;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: biegunka u szczurka

Post autor: Paul_Julian »

Moze coś dziwnego tam pachnie ? Albo była umyta częśc pokoju, gdzie łażą i wtedy sa zdezorientowane.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
mataga
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 8:49 pm

Re: biegunka u szczurka

Post autor: mataga »

Wydaje mi sie, ze to nie to, bo wlaczylo im sie nagle w polowie wybiegu, a przeszlo 2 dni pozniej. Na szczescie cokolwiek je wystraszylo, chyba juz o tym zapomnialy, bo znow zachowuja sie normalnie:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”